Čarování na Hromnice

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika,

Rituály, které se konaly na Hromnice, jsou ve skutečnosti spojeny s mnohem starším keltským svátkem Imbolcem. Všechny konané rituály a zvyky měly lidem zajistit kvalitní úrodu a bezpečí před přírodními vlivy i zlými duchy.

Zvyky a obyčeje konané na Imbolce

V tento dem se tradičně rozsvěcelo co nejvíce světel. Mladé dívky chodily s pochodněmi a ohně v domech a před domy zapalovaly. Zapalovaly se ohně před domy a dávaly se do oken svíce, tzv. hromničky, protože se věřilo, že to domy ochrání před zlými duchy. Šlo o posvěcené svíčky, které měly větší moc a kromě ochrany dokázaly i splnit tajná přání. Ohníčky před domy měly ochránit dům před bleskem a kroupami.

 Rituály Imbolce

Tradičně se tento den jedly kořeněná jídla a mléčné výrobky. Peklo se rovněž i speciální pečivo. Večer se pak konaly hostiny, z nichž se část obětovala bohům. Zemědělci v tento den prováděly svou první orbu. Tuto orbu směl provést pouze vůdce vesnice. Do brázd však byly zaorávány potraviny z hostiny. Šlo především o vejce, chleba, sýr, medovina, víno nebo pivo. S opentleným pluhem také procházel průvod celou vesnicí. Do pluhu mohli být zapřaženi pouze bílí býci nebo koně a nikdo nesměl vůdci zkřížit cestu. Ano, spojit si to můžete i s Přemyslem Oráčem, který jako budoucí král českých zemí, oral se svými bílými voly brázdu.

Pecen chleba se pak obvykle dával pod svíčku na okno. Zvykem bylo zapálit 13 bílých nebo hnědých svíček. Na oltář se dával hnědý ubrus. Vyráběly se i slaměné panenky, které potom mladé dívky roznášely po vsi, za což pak dostaly malé dárky.

 Imbolc a magie

Svátek Imbolce byl využíván i k věštění. Dodnes se leckde do ohně vhazuje čerstvé jalovcové proutí, které mělo chránit a čistit dům. Druhý den se pak z popela věštila budoucnost. Lidé rovněž předpovídali jaké bude počasí.

Většinou svou pozornost upínáme k mocnému úplňku, nepodceňujme však sílu novoluní. Již za dva dny, přesně 26. 4. 2017 v 14:16 nastane novoluní ve znamení Býka. Novoluní se navíc skvěle hodí ke kouzlení. Zamyslete se nad svou situací a ujasněte si, jestli nemáte něco, co potřebujete vyřešit, je proto ideální období.

Mocní andělé, kteří při nás stojí ve všem dobrém, ale i zlém a ke kterým se obracíme s nadějí, že zlepší naše osudy k lepšímu, mají také vlastní hierarchii. V základě se dělí na tři hlaví skupiny, v těch se pak objevuje zastoupení andělů.

Tak už se nám blíží, čas Vánoc odezněl a obchody nelenily a hned na nás vytáhly růžovou a záplavu srdíček. Ano, již brzy bude svatý Valentýn. Zatímco jej však, na rozdíl od Mikuláše, u nás bereme jako komerční svátek, pro vylepšení povánoční poněkud pozastaveného prodeje, jinde jde o velmi oblíbený a tradiční svátek.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Je mnoho způsobů, jak nahlédnout do své budoucnosti, jednou z nich je i věštění z kávové sedliny. Metoda, kterou s oblibou užívala i v Česku tolik oblíbená herečka Helena Růžičková. I když se to nezdá, je to překvapivě jednoduché. Pravda, i když dnes, v době překapávaných káv, to možná přeci jen komplikované bude. Pro úspěšné věštění totiž potřebujete tradiční kávu, tedy obyčejného “turka”.

Věštkyně Lída - andělské karty Věštkyně Iveta - výklad karet