Čarování na Hromnice

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika,

Rituály, které se konaly na Hromnice, jsou ve skutečnosti spojeny s mnohem starším keltským svátkem Imbolcem. Všechny konané rituály a zvyky měly lidem zajistit kvalitní úrodu a bezpečí před přírodními vlivy i zlými duchy.

Zvyky a obyčeje konané na Imbolce

V tento dem se tradičně rozsvěcelo co nejvíce světel. Mladé dívky chodily s pochodněmi a ohně v domech a před domy zapalovaly. Zapalovaly se ohně před domy a dávaly se do oken svíce, tzv. hromničky, protože se věřilo, že to domy ochrání před zlými duchy. Šlo o posvěcené svíčky, které měly větší moc a kromě ochrany dokázaly i splnit tajná přání. Ohníčky před domy měly ochránit dům před bleskem a kroupami.

 Rituály Imbolce

Tradičně se tento den jedly kořeněná jídla a mléčné výrobky. Peklo se rovněž i speciální pečivo. Večer se pak konaly hostiny, z nichž se část obětovala bohům. Zemědělci v tento den prováděly svou první orbu. Tuto orbu směl provést pouze vůdce vesnice. Do brázd však byly zaorávány potraviny z hostiny. Šlo především o vejce, chleba, sýr, medovina, víno nebo pivo. S opentleným pluhem také procházel průvod celou vesnicí. Do pluhu mohli být zapřaženi pouze bílí býci nebo koně a nikdo nesměl vůdci zkřížit cestu. Ano, spojit si to můžete i s Přemyslem Oráčem, který jako budoucí král českých zemí, oral se svými bílými voly brázdu.

Pecen chleba se pak obvykle dával pod svíčku na okno. Zvykem bylo zapálit 13 bílých nebo hnědých svíček. Na oltář se dával hnědý ubrus. Vyráběly se i slaměné panenky, které potom mladé dívky roznášely po vsi, za což pak dostaly malé dárky.

 Imbolc a magie

Svátek Imbolce byl využíván i k věštění. Dodnes se leckde do ohně vhazuje čerstvé jalovcové proutí, které mělo chránit a čistit dům. Druhý den se pak z popela věštila budoucnost. Lidé rovněž předpovídali jaké bude počasí.

Jakou spojitost má Absinth s magií a ezoterikou? Zdánlivě žádnou, ale při hlubším pohledu zjistíte, že spojitost je víc než mystická. Byl totiž spojován s vyznavači satanismu.

Vstáváte a už jste naštvaní? Všichni vás štvou, dráždí, rozčilují, lezou na nervy nebo je nemůžete vystát? Narážíte na blbce, idioty, negativisty, pesimisty, depkaře a lidi, kteří to ve svém životě projeli? Místo vztekání a lapání po dechu, se spíš zamyslete nad sebou, proč tomu tak je, protože ve skutečnosti to, co vás štve, je ve skutečnosti i ve vás samotných.

 

Dnes, tedy v pátek 10. 2. 2017, se můžeme těšit na první zatmění Měsíce v tomto roce. Nepůjde o úplné zatmění, ale o polostínové, které budete moci sledovat po celém území České republiky.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vánoce je možno slavit několika různými způsoby. Pokud toužíte po jejich harmonickém prožití, můžete se inspirovat Feng Shuei. Nemusíte se obávat, není to o tom, abyste se vzdali českých tradic, ale jde spíše o zklidnění, harmonizaci a vytvoření přátelské atmosféry.

 

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Věštkyně Lída - andělské karty