Symbolika sovy

Článek na téma: Duchovní život, Záhady života, Duchovní mystika, Osud,

Sovy jsou opředeny tajemstvím. Jde o krásné ptáky, které létají v noci a již od nepaměti se jich lidé báli. Jsou to jedni z nejstarších ptáků. Mnoho kultur je spojuje s temnotou a negativní energií. Jiné pro změnu s moudrostí a proroctvími. Často je spojována i se smrtí.

Sovy jsou nejčastěji viděny a slyšeny v noci, protože jde o noční zvířata. Existují však i denní sovy a sovy, které jsou vzhůru již za soumraku. Když sedí na větvi, má absolutní přehled o dění okolo sebe. Je schopna bez jakéhokoliv pohybu, i bez mrknutí oka, zacílit na zvuk i pohyb v krajině. Umí vyčkávat. Je trpělivá a přesně ví, kdy je ten správný okamžik. Dokáže snadno zaútočit, aniž by kořist vytušila, že jí hrozí smrt. Je to velký mág a čaroděj. Nic před ní neutajíte. Nepotřebuje říct ani slovo, nemá výraz, a přesto víte, co si myslí. e učitelkou moudrosti, léčení i magie. Vybízí nás k větší pozornost a všímavosti všeho, co se děje okolo nás.

 Co se stane, když sova zahouká?

Houkání sovy může být požehnáním, ale také i špatným znamením. Abyste zjistili, zda jde o dobré nebo špatné znamení, je zapotřebí, abyste si všimli, co se stane bezprostředně poté, co ji uslyšíte. Pokud se stane něco dobrého, tak to znamená štěstí, pokud naopak něco negativního, můžete očekávat špatné zprávy nebo nějakou nemoc. Starověké velšské sovy jsou symbolem plodnosti. Pokud houkání sovy uslyšela těhotná žena, měla mít pak snadný porod. Řekové pak přisuzovali sovy bohyni Athéně, bohyni moudrosti a proroctví. Sova byla tedy ptákem proroctví a nutno říct, že nejen u Řeků, ale i v mnoha dalších starodávných kulturách. Starověcí Římané věřili, že její peří vám pomůže zjistit tajemství spící osoby. Starověcí křesťané pak sovy viděli jako symboly zla. Spojovali je s Lilith, čili s Adamovou první neposlušnou manželkou.

Termíny laikům méně známé, leč v astrologii vyskytující. Jde o body, v nichž se protíná dráha nebeského tělesa. Říká se jim i Lunární uzly. Severní je Dračí hlava a jižní je pak Dračí ocas.

Jednorožec, magický tvor, jehož si lidé vážili i v době křesťanství, protože to byl symbol čistoty a panenství, jenž byl považovaný rovněž za zosobnění dobra. Pro svou sílu, odvahu a rychlost je považován za božskou bytost. V moderním pojetí pak jednorožec symbolizuje sílu, moudrost a věčný život.

Třetí oko je fenoménem, který známe i jako šestý smysl. Pod třetím okem se skrývá i šestá čakra, která úzce souvisí s vůlí, moudrostí, myšlením, vnitřním dialogem, intuicí, vnitřním viděním a psychickou energií. Obvykle je zobrazována v místě mezi obočím. Je to znak naší duševní síly, intuice, telepatie a jasnozřivosti.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Sny nás posouvají dopředu. Potřebujeme je, abychom měli důvod, proč žít. Jejich dosažení nás plní ohromnou eufórií, radostí a štěstím. Působí na naše sebevědomí, a proto je důležité, abyste je nevzdávali, aniž byste se o jejich docílení vůbec pokusili.

Věštkyně Iveta - výklad karet Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti