Merkur v astrologii

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Planeta Merkur je dvojitou planetou, která v sobě spojuje ženský i mužský element. Podle mytologie byl Merkur poslem bohů, sluha, zprostředkovatel. Díky tomu lidé ovlivněni Merkurem mají analytické schopnosti. Zároveň je to i nejmenší planeta ve sluneční soustavě, která je důvodem řady vášnivých debat.

Ovládá komunikaci, myšlení a cestování. Je spojen s inteligencí, logikou, obratností, obchodem, pohybem, změnami, dospíváním, přizpůsobením se, flexibilitou i soudností. Chrání politiky, diplomaty, herce, spisovatele, novináře i zloděje. Znázorňuje důvtip, zručnost, mazanost, úskočnost i vysokou inteligenci. V jednom znamení Merkur setrvá průměrně 7 dní. Celý zvěrokruh pak oběhne za 87 dní. Na nebi ji můžete spatřit před východem Slunce nebo těsně po jeho západu. Mytologicky je spojen s obchodem, astrologií a medicínou.

Postavení Merkuru v našem horoskopu vypovídá o tom, jak pracuje naše mysl, jak se učíme, jak jsme inteligentní, jak získáváme a zpracováváme zážitky, jak mluvíme i to, jak vyjadřujeme své názory. Poukazuje i na naši zvídavost, díky niž jsme schopni zůstat dlouho mladí. Merkur však symbolizuje i naše vztahy se sourozenci a dalšími příbuznými.

Planeta Merkur vládne Blížencům a Pannám. Je to rychle pohybující planeta, i proto je spojena s pohybem, rtutí, neklidem, cestami, tokem myšlenek, informacemi, komunikací a médii. Významně ovlivňuje obchodníky, spisovatele, analytiky, cestovatele, kouzelníky, astrology a všechny typy konzultantů, které jsou. Je to bůh křižovatek, který však kolikrát může i za autonehodu. Negativní stránkou Merkuru jsou totiž právě konflikty a nehody. Způsobuje i nervozitu, vybíravost, nerozhodnost a příliš technické jednání. Lidí zrození pod vládou Merkuru jsou okouzlující, mazaní a vládnou komunikaci a všemu, co s ní souvisí (tedy i poště, dopisům, tisku, médiím, filmu, kinům, telefonu, rádiu webovým stránkám). Vedle spisovatelů, astrologů, inženýrů, matematiků, obchodníků, herců, scénáristů a režisérů ovlivňují i manuální zručnost a tedy i umělce, řemeslníky, sochaře, švadlenky a všechny, co holdují ručním pracím. Nutno však poznamenat, že vedle velkého románu jsou schopni stvořit i velký finanční podvod.

Barvami Merkuru jsou modrá a fialová.

Kamenem Merkuru je vedle rtuti i smaragd.

Být hypersenzitivní, tedy přecitlivělý, se zdá být prokletím. Nutno však říct, že tato charakteristika má i své výhody. I když, najít výhody v tom, že se dokáží rozplakat kvůli kdejaké hlouposti nebo přehnaně reagovat na nevinný vtip.

V dnešní době žijeme ve stresu a spěchu. Když už se zastavíme, neumíme nerušeně odpočívat. Na očistu těla a duše nemáme jaksi sílu. Očistná koupel nám však nedodá pouze energii, ale dokáže nám očistit i naši auru.

Mayská civilizace patřila k těm nejvyspělejším a dodnes je lidé po celém světě považuje za obdivuhodnou. Civilizace fungovala na území dnešní Guatemaly, Belize, v severozápadním Hondurasu, v mexických státech Yucatán, Quintana Roo, Campeche, Chiapas a na východě pak ještě ve státu Tabasco. Úspěšně zde existovala mezi lety 2500 let před naším letopočtem až do cca do 17. století.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Budoucnost a to, co se stane nás většinou, jako zvídané lidské tvory nesmírně zajímá. Zvláště pak u významných životních kroků, které hodláme udělat. Máme kolikrát smýšlené pocity, jsme nervózní a moc by nás zajímalo, jak to vše vlastně dopadne.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy