Merkur v astrologii

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Planeta Merkur je dvojitou planetou, která v sobě spojuje ženský i mužský element. Podle mytologie byl Merkur poslem bohů, sluha, zprostředkovatel. Díky tomu lidé ovlivněni Merkurem mají analytické schopnosti. Zároveň je to i nejmenší planeta ve sluneční soustavě, která je důvodem řady vášnivých debat.

Ovládá komunikaci, myšlení a cestování. Je spojen s inteligencí, logikou, obratností, obchodem, pohybem, změnami, dospíváním, přizpůsobením se, flexibilitou i soudností. Chrání politiky, diplomaty, herce, spisovatele, novináře i zloděje. Znázorňuje důvtip, zručnost, mazanost, úskočnost i vysokou inteligenci. V jednom znamení Merkur setrvá průměrně 7 dní. Celý zvěrokruh pak oběhne za 87 dní. Na nebi ji můžete spatřit před východem Slunce nebo těsně po jeho západu. Mytologicky je spojen s obchodem, astrologií a medicínou.

Postavení Merkuru v našem horoskopu vypovídá o tom, jak pracuje naše mysl, jak se učíme, jak jsme inteligentní, jak získáváme a zpracováváme zážitky, jak mluvíme i to, jak vyjadřujeme své názory. Poukazuje i na naši zvídavost, díky niž jsme schopni zůstat dlouho mladí. Merkur však symbolizuje i naše vztahy se sourozenci a dalšími příbuznými.

Planeta Merkur vládne Blížencům a Pannám. Je to rychle pohybující planeta, i proto je spojena s pohybem, rtutí, neklidem, cestami, tokem myšlenek, informacemi, komunikací a médii. Významně ovlivňuje obchodníky, spisovatele, analytiky, cestovatele, kouzelníky, astrology a všechny typy konzultantů, které jsou. Je to bůh křižovatek, který však kolikrát může i za autonehodu. Negativní stránkou Merkuru jsou totiž právě konflikty a nehody. Způsobuje i nervozitu, vybíravost, nerozhodnost a příliš technické jednání. Lidí zrození pod vládou Merkuru jsou okouzlující, mazaní a vládnou komunikaci a všemu, co s ní souvisí (tedy i poště, dopisům, tisku, médiím, filmu, kinům, telefonu, rádiu webovým stránkám). Vedle spisovatelů, astrologů, inženýrů, matematiků, obchodníků, herců, scénáristů a režisérů ovlivňují i manuální zručnost a tedy i umělce, řemeslníky, sochaře, švadlenky a všechny, co holdují ručním pracím. Nutno však poznamenat, že vedle velkého románu jsou schopni stvořit i velký finanční podvod.

Barvami Merkuru jsou modrá a fialová.

Kamenem Merkuru je vedle rtuti i smaragd.

Nepodceňujte řeč svého těla

Neverbální komunikace, řeč těla či soft skills, vytváří obraz naší osobnosti a dojmu, jaký na své okolí zanecháváme. Není radno ji podceňovat, protože jen stěží s ní dokážeme manipulovat.

Reiki je velmi oblíbenou a žádanou alternativní metodou přírodního léčení, jež v případě, že je aplikována skutečnými odborníky, je bezpečná a může se kombinovat i s jinou terapií.

Nejvýznamnější den čarodějnic v roce se blíží, všude okolo nás se postupně objevují vydlabané dýně a čarodějnice na koštěti. Zamysleli jste se však, kde se vůbec to spojení čarodějnic s košťaty vzal?

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Kletba pomůže démonickým bytostem vykonat zlo na nějakém člověku. Kletba je seslána černou magií přes proklínajícího, který ji uvalí na někoho jiného. Kletba může mít přitom podobu jednoduchého vyslovení přání. Ta nejsilnější kletba je však umocněna také různými magickými rituály.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Iveta - výklad karet