Merkur v astrologii

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Planeta Merkur je dvojitou planetou, která v sobě spojuje ženský i mužský element. Podle mytologie byl Merkur poslem bohů, sluha, zprostředkovatel. Díky tomu lidé ovlivněni Merkurem mají analytické schopnosti. Zároveň je to i nejmenší planeta ve sluneční soustavě, která je důvodem řady vášnivých debat.

Ovládá komunikaci, myšlení a cestování. Je spojen s inteligencí, logikou, obratností, obchodem, pohybem, změnami, dospíváním, přizpůsobením se, flexibilitou i soudností. Chrání politiky, diplomaty, herce, spisovatele, novináře i zloděje. Znázorňuje důvtip, zručnost, mazanost, úskočnost i vysokou inteligenci. V jednom znamení Merkur setrvá průměrně 7 dní. Celý zvěrokruh pak oběhne za 87 dní. Na nebi ji můžete spatřit před východem Slunce nebo těsně po jeho západu. Mytologicky je spojen s obchodem, astrologií a medicínou.

Postavení Merkuru v našem horoskopu vypovídá o tom, jak pracuje naše mysl, jak se učíme, jak jsme inteligentní, jak získáváme a zpracováváme zážitky, jak mluvíme i to, jak vyjadřujeme své názory. Poukazuje i na naši zvídavost, díky niž jsme schopni zůstat dlouho mladí. Merkur však symbolizuje i naše vztahy se sourozenci a dalšími příbuznými.

Planeta Merkur vládne Blížencům a Pannám. Je to rychle pohybující planeta, i proto je spojena s pohybem, rtutí, neklidem, cestami, tokem myšlenek, informacemi, komunikací a médii. Významně ovlivňuje obchodníky, spisovatele, analytiky, cestovatele, kouzelníky, astrology a všechny typy konzultantů, které jsou. Je to bůh křižovatek, který však kolikrát může i za autonehodu. Negativní stránkou Merkuru jsou totiž právě konflikty a nehody. Způsobuje i nervozitu, vybíravost, nerozhodnost a příliš technické jednání. Lidí zrození pod vládou Merkuru jsou okouzlující, mazaní a vládnou komunikaci a všemu, co s ní souvisí (tedy i poště, dopisům, tisku, médiím, filmu, kinům, telefonu, rádiu webovým stránkám). Vedle spisovatelů, astrologů, inženýrů, matematiků, obchodníků, herců, scénáristů a režisérů ovlivňují i manuální zručnost a tedy i umělce, řemeslníky, sochaře, švadlenky a všechny, co holdují ručním pracím. Nutno však poznamenat, že vedle velkého románu jsou schopni stvořit i velký finanční podvod.

Barvami Merkuru jsou modrá a fialová.

Kamenem Merkuru je vedle rtuti i smaragd.

Mámy jsou prostě mámy. Ať je nám pět nebo padesát, hrají jednu z nejdůležitějších rolí v našich životech. Každá matka je však jiná a dost velký vliv na to mají hvězdy. Chcete vědět zvláštnosti zvěrokruhu, které ovlivňují jednání našich matek?

Horoskop na jednotlivá znamení prozradí spoustu věcí, třeba i to, jaký je váš vztah k módě a také moc dobře ví, co nám nejlépe sluší, co bychom měli vyzkoušet a čemu se naopak vyhýbat. Pojďte se s námi blíže podívat, co vám hvězdy v módě radí.

Může se to jevit jako dost přehnané tvrzení, ale pravda je taková, že barvy mají obecně magickou moc a dost ovlivňují chování, dění v životě. Nemocní jistě rádi uslyší, že kombinace různých barev může pomoci v průběhu léčení a obecně lidi nadchne fakt, že každá barva, respektive kombinace může uklidňovat, povzbuzovat, být nápomocná při redukci tělesné váhy, ale i učení a mnoha dalších činnostech.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Filipojakubská noc byla úzce spjata se stavěním májky a rovněž i s líbáním na prvního máje. I proto se obvykle staví 30. dubna nebo 1. května. Jde o ozdobený vysoký kus kmene stromu, jež zdobí proutěný věnec, květiny, listy a záplava stuh. Dodnes se u nás slaví zejména na vesnicích. Májka se však nestaví pouze v České republice, ale i v jiných evropských zemích.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti