Merkur v astrologii

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Planeta Merkur je dvojitou planetou, která v sobě spojuje ženský i mužský element. Podle mytologie byl Merkur poslem bohů, sluha, zprostředkovatel. Díky tomu lidé ovlivněni Merkurem mají analytické schopnosti. Zároveň je to i nejmenší planeta ve sluneční soustavě, která je důvodem řady vášnivých debat.

Ovládá komunikaci, myšlení a cestování. Je spojen s inteligencí, logikou, obratností, obchodem, pohybem, změnami, dospíváním, přizpůsobením se, flexibilitou i soudností. Chrání politiky, diplomaty, herce, spisovatele, novináře i zloděje. Znázorňuje důvtip, zručnost, mazanost, úskočnost i vysokou inteligenci. V jednom znamení Merkur setrvá průměrně 7 dní. Celý zvěrokruh pak oběhne za 87 dní. Na nebi ji můžete spatřit před východem Slunce nebo těsně po jeho západu. Mytologicky je spojen s obchodem, astrologií a medicínou.

Postavení Merkuru v našem horoskopu vypovídá o tom, jak pracuje naše mysl, jak se učíme, jak jsme inteligentní, jak získáváme a zpracováváme zážitky, jak mluvíme i to, jak vyjadřujeme své názory. Poukazuje i na naši zvídavost, díky niž jsme schopni zůstat dlouho mladí. Merkur však symbolizuje i naše vztahy se sourozenci a dalšími příbuznými.

Planeta Merkur vládne Blížencům a Pannám. Je to rychle pohybující planeta, i proto je spojena s pohybem, rtutí, neklidem, cestami, tokem myšlenek, informacemi, komunikací a médii. Významně ovlivňuje obchodníky, spisovatele, analytiky, cestovatele, kouzelníky, astrology a všechny typy konzultantů, které jsou. Je to bůh křižovatek, který však kolikrát může i za autonehodu. Negativní stránkou Merkuru jsou totiž právě konflikty a nehody. Způsobuje i nervozitu, vybíravost, nerozhodnost a příliš technické jednání. Lidí zrození pod vládou Merkuru jsou okouzlující, mazaní a vládnou komunikaci a všemu, co s ní souvisí (tedy i poště, dopisům, tisku, médiím, filmu, kinům, telefonu, rádiu webovým stránkám). Vedle spisovatelů, astrologů, inženýrů, matematiků, obchodníků, herců, scénáristů a režisérů ovlivňují i manuální zručnost a tedy i umělce, řemeslníky, sochaře, švadlenky a všechny, co holdují ručním pracím. Nutno však poznamenat, že vedle velkého románu jsou schopni stvořit i velký finanční podvod.

Barvami Merkuru jsou modrá a fialová.

Kamenem Merkuru je vedle rtuti i smaragd.

Každý odpočíváme jinak. Někdo si rád napustí vanu, jiný vyrazí do ruchu velkoměsta. Ať už je tomu však tak, či tak, abychom načerpali co nejvíce energie, potřebujeme efektivně odpočívat. To, jaký způsob odpočinku je pro nás nejlepší (tedy nám dodá nejvíce energie), vám prozradí náš horoskop.

Podle světoznámé léčitelky Louisy L. Hay všechno souvisí se vším. Fyzické nemoci mají souvislost s chováním a přístupem k životu nemocné osoby. Tělo zrcadlí naše myšlenky a přesvědčení. Neustále k nám promlouvá a my jej bohužel povětšinou nenasloucháme.

Matka Meera je v Indii uctívána jako Božská Matka. Tato žena se narodila v Chandepalle v jižní Indii. Nějaký čas žila v Pondicherry až se nakonec usadila v německém Thalheimu. Pozor, nejde o žádnou guru, je to žena, matka, která je schopna pomoci komukoli, kdo její pomoc potřebuje. Jde o bezmezně milující, pečující a nikoho a nic neodsuzující ženu.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Megality jsou velké povětšinou neopracované nebo na hrubo opracované stavby z balvanů, které budovali pravěcí lidé v neolitu až do doby bronzové. Stavby sloužily k pohřebnímu, kultovnímu, chronologickému i astronomickému účelu Nejvíce se vyskytují v Evropě a Středomoří. Nějaké tedy najdete i u nás. Nejznámějším megalitem je však Stonehenge.