Pátá dohoda

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Potom, co jsme vám představili knihu “Čtyři dohody” od Dona Miguela Ruize, přichází na řadu jeho další dílo, které má i karetní podobu a rovněž i tu u nás zdařile prezentuje již po řadu let Jaroslav Dušek.

Kniha “Pátá dohoda” je autorovým dalším bestsellerem, v němž Miguel Ruiz spolu se svým synem Josem Ruizem nabízí nový pohled na Čtyři dohody. Obě knihy byly založeny na prastaré toltécké moudrosti. Jejím úkolem je pomoci nám prolomit naše mylné přesvědčení o světě, které nás brzdí a omezuje. Ty pak nahrazuje názory, které nám přináší osobní svobodu, štěstí a lásku.

Pátá dohoda nás zavádí do větší hloubky, k našemu pravému já. Kniha nám dává svobodu, umožňuje nám být sami sebou. Od čeho nás osvobozuje? Pátá dohoda nás osvobozuje od všech zkreslených poznatků, dojmů a klamů. Osvobodí nás od emočního dramatu i víry v lži. Je jedno, jestli jste vítěz, nebo poražený, jestli jste mladý, nebo starý, jestli je to dobré anebo špatné, jestli máte pravdu anebo ne. Už nebudete muset předstírat, budete skutečně takovými, jakými jste ve skutečnosti.

První čtyři dohody:

  1. Nehřešte slovem

  2. Neberte nic osobně

  3. Nevytvářejte si žádné domněnky

  4. Dělejte však tak, jak nejlépe dovedete

byly doplněny o pátou:

5. Buďte skeptičtí, ale naslouchejte

Pátá dohoda karty

Vedle knihy a divadelního představení, to můžete zkusit se speciálními stejnojmennými kartami s nádhernými ilustracemi. V balíčku najdete 48 karet, jež vám pomohou najít tu správnou cestu životem, v němž budete žít beze strachu, pocitu viny, výčitek, studu nebo lítosti. Budete sami sebou.

O autorovi

Miguel Ruiz se po celém světě proslavil dvěma knihami “Čtyři dohody” a “Pátá dohoda”, kromě nich však napsal i Hlas poznání, Umění lásky a Modlitby - spojení s naším Stvořitelem. V roce 2002 prodělal silný infarkt, který jej dostal na 9 dní do kómatu. To však nebyl konec, během následujících let žil v bolestech a nakonec byl nucen podstoupit transplantaci srdce, která se zdařila. V roce 2012 pak navštívil i Českou republiku.

 

Lidé stromy objímají odjakživa. Už od pradávna věřili, že v sobě skrývají magickou moc a léčivou energii, která je dokáže uzdravit. Skeptikům, kteří si při pohledu na lidi omotané okolo stromu, klepali na čelo, udělala přítrž nedávno zveřejněná studie, která potvrdila, že objímání stromů je zdravé.

Myšlenka je sice nehmatatelná, ale i přes tuto skutečnost dokáže změnit naše životy. Je původcem naší radosti, ale i smutku, hněvu, strachu i deprese. Každý den si s jejich pomocí vytváříme realitu.

Kyvadlo patří k těm nejstarším metodám věštění vůbec. Historikové dodnes netuší, kdy a kde se vlastně tato technika vzala. Dodnes však patří k těm nejoblíbenějším.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Oheň, odvěký významný symbol

Oheň, jeden z nejvýznamnějších živlů života, vždy patřil k významným symbolům, které nás doprovází snad od vzniku světa. Jde o jeden ze 4 prvků bez nichž bychom nemohli existovat.