Pátá dohoda

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Potom, co jsme vám představili knihu “Čtyři dohody” od Dona Miguela Ruize, přichází na řadu jeho další dílo, které má i karetní podobu a rovněž i tu u nás zdařile prezentuje již po řadu let Jaroslav Dušek.

Kniha “Pátá dohoda” je autorovým dalším bestsellerem, v němž Miguel Ruiz spolu se svým synem Josem Ruizem nabízí nový pohled na Čtyři dohody. Obě knihy byly založeny na prastaré toltécké moudrosti. Jejím úkolem je pomoci nám prolomit naše mylné přesvědčení o světě, které nás brzdí a omezuje. Ty pak nahrazuje názory, které nám přináší osobní svobodu, štěstí a lásku.

Pátá dohoda nás zavádí do větší hloubky, k našemu pravému já. Kniha nám dává svobodu, umožňuje nám být sami sebou. Od čeho nás osvobozuje? Pátá dohoda nás osvobozuje od všech zkreslených poznatků, dojmů a klamů. Osvobodí nás od emočního dramatu i víry v lži. Je jedno, jestli jste vítěz, nebo poražený, jestli jste mladý, nebo starý, jestli je to dobré anebo špatné, jestli máte pravdu anebo ne. Už nebudete muset předstírat, budete skutečně takovými, jakými jste ve skutečnosti.

První čtyři dohody:

  1. Nehřešte slovem

  2. Neberte nic osobně

  3. Nevytvářejte si žádné domněnky

  4. Dělejte však tak, jak nejlépe dovedete

byly doplněny o pátou:

5. Buďte skeptičtí, ale naslouchejte

Pátá dohoda karty

Vedle knihy a divadelního představení, to můžete zkusit se speciálními stejnojmennými kartami s nádhernými ilustracemi. V balíčku najdete 48 karet, jež vám pomohou najít tu správnou cestu životem, v němž budete žít beze strachu, pocitu viny, výčitek, studu nebo lítosti. Budete sami sebou.

O autorovi

Miguel Ruiz se po celém světě proslavil dvěma knihami “Čtyři dohody” a “Pátá dohoda”, kromě nich však napsal i Hlas poznání, Umění lásky a Modlitby - spojení s naším Stvořitelem. V roce 2002 prodělal silný infarkt, který jej dostal na 9 dní do kómatu. To však nebyl konec, během následujících let žil v bolestech a nakonec byl nucen podstoupit transplantaci srdce, která se zdařila. V roce 2012 pak navštívil i Českou republiku.

 

Mocní andělé, kteří při nás stojí ve všem dobrém, ale i zlém a ke kterým se obracíme s nadějí, že zlepší naše osudy k lepšímu, mají také vlastní hierarchii. V základě se dělí na tři hlaví skupiny, v těch se pak objevuje zastoupení andělů.

Původní obyvatelé nového kontinentu, Nového světa, tedy Indiáni, také věřili, že období času a data narození, mají vliv na osobnost, díky čemuž se projeví vlastnosti jedince a na čem tak dále může stavět, co podporovat v rozvoji a v čem zase předem utlumit přirozenou touhu negativismu. Nicméně oproti klasickému znamení zvěrokruhu podle slunečního znamení, mají Indiáni své vlastní, vlastní horoskop.

Lopuch je poměrně nenápadná rostlinu, která roste u vody, na smetištích, okolo cest i luk. Spousta lidí ji považuje za plevel. Je to však chyba, protože na našem území patří k těm nejléčivějším. Lopuch je dvouletka, které může dorůst až metru a půl.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Osud, co je vlastně osud? Touto myšlenkou se zabývali filozofové i různí představitelé víry. Uvažují o něm i sami lidé. Existuje? Jaký je a jde nějakým způsobem změnit? S otázkou na svou budoucnost a osud se také obrací na věštce i kartáře.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti