Pátá dohoda

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Potom, co jsme vám představili knihu “Čtyři dohody” od Dona Miguela Ruize, přichází na řadu jeho další dílo, které má i karetní podobu a rovněž i tu u nás zdařile prezentuje již po řadu let Jaroslav Dušek.

Kniha “Pátá dohoda” je autorovým dalším bestsellerem, v němž Miguel Ruiz spolu se svým synem Josem Ruizem nabízí nový pohled na Čtyři dohody. Obě knihy byly založeny na prastaré toltécké moudrosti. Jejím úkolem je pomoci nám prolomit naše mylné přesvědčení o světě, které nás brzdí a omezuje. Ty pak nahrazuje názory, které nám přináší osobní svobodu, štěstí a lásku.

Pátá dohoda nás zavádí do větší hloubky, k našemu pravému já. Kniha nám dává svobodu, umožňuje nám být sami sebou. Od čeho nás osvobozuje? Pátá dohoda nás osvobozuje od všech zkreslených poznatků, dojmů a klamů. Osvobodí nás od emočního dramatu i víry v lži. Je jedno, jestli jste vítěz, nebo poražený, jestli jste mladý, nebo starý, jestli je to dobré anebo špatné, jestli máte pravdu anebo ne. Už nebudete muset předstírat, budete skutečně takovými, jakými jste ve skutečnosti.

První čtyři dohody:

  1. Nehřešte slovem

  2. Neberte nic osobně

  3. Nevytvářejte si žádné domněnky

  4. Dělejte však tak, jak nejlépe dovedete

byly doplněny o pátou:

5. Buďte skeptičtí, ale naslouchejte

Pátá dohoda karty

Vedle knihy a divadelního představení, to můžete zkusit se speciálními stejnojmennými kartami s nádhernými ilustracemi. V balíčku najdete 48 karet, jež vám pomohou najít tu správnou cestu životem, v němž budete žít beze strachu, pocitu viny, výčitek, studu nebo lítosti. Budete sami sebou.

O autorovi

Miguel Ruiz se po celém světě proslavil dvěma knihami “Čtyři dohody” a “Pátá dohoda”, kromě nich však napsal i Hlas poznání, Umění lásky a Modlitby - spojení s naším Stvořitelem. V roce 2002 prodělal silný infarkt, který jej dostal na 9 dní do kómatu. To však nebyl konec, během následujících let žil v bolestech a nakonec byl nucen podstoupit transplantaci srdce, která se zdařila. V roce 2012 pak navštívil i Českou republiku.

 

Výzkumy prokázaly, že meditace podporuje pocit štěstí a pomáhá k úspěšnému životu.

Meditace tedy není rozmarem, ale důležitým prostředkem k tomu, jak si udržet a upevnit své zdraví a štěstí. Jejím cílem je především zklidnění, vyčištění hlavy a získání nadhledu. Někdy se do této kategorie řadí i rozumové přemítání nebo denní snění.

Nejuctívanější bohyní z celé egyptské mytologie je Bohyně Isis nebo také Eset. Je matka všeho a všech a je silně spjatá s přírodou. I když jde o egyptskou bohyni, její kult se rozšířil daleko za hranice Egypta. Její chrámy tak můžete obdivovat i v Itálii anebo na řeckých ostrovech. Chrámy stojí dokonce i v Porýní a Podunají.

Co se dělo dříve a skutečně naše duše žije déle, než tělo a převtěluje se stále dokola a dokola tak, že máme za sebou minulé životy, ale nejspíš budeme dále žít v novém, dalším životě? Téma minulých životů je dost kontroverzní, co se týče diskuzí, protože existují zarytí odpůrci něčeho takového, kteří tvrdí, že jakmile člověk zemře, odejde s ním a tak zemře i duše a něco jako převtělování rozhodně neexistuje.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vánoce jsou velmi úzce spjaty nejen s tradicemi a těmi nejrůznějšími zvyky, ale díky zimnímu slunovratu jde již od pradávna rovněž o období spojené s magií. Naši předkové v tomto období prováděli celou řadu rituálů a kouzel, které měly zajistit úrodnost, hojnost, dostatek potravy a ochraňují zdraví a život členů domácnosti i dům a zvěř samotnou. Dnes se bohužel již postupně na spoustu těchto kouzel a rituálů zapomnělo.