Rosekruciani

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Rosekruciáni představují velmi mystickou tajnou společnost s esoterickou tradicí, která se tu objevila v Německu počátkem 17. století spolu s knihou “Fama Fraternitatis”. Kniha byla následně byla přeložena do 5 jazyků. A byla jednou ze tří knih, které se snažily o reformu lidství.

Rosekruciáni, česky Řád Růže a Kříže, latinsky pak Antiquus mysticum ordo rosae cruis (a ve zkratce AMORC), jsou u nás málo známí. Spousta informací o nich je proto navíc nepřesná a zkreslující. Základy učení pochází z faraonských škol mystérií v Egyptě. Řád tvořil různá společenství, přičemž do něj patřili velmi vzdělaní lidé různého náboženského vyznání z celého světa. Vždy šlo o nenáboženské a nepolitické společenství, v němž mohli být muži i ženy.

Kdo byl v řádu?

V řádu byly známé a významné osobnosti své doby, jako třeba osobní lékař Rudolfa II, Michael Maier, Isaac Newton, Gottfried Wilhelm von Leibniz, Jan Ámos Komenský, Francis Bacon, Johannes Kepler, Benjamin Franklin, Immanuel Kant, René Descarte, Claude Debussy, Carl Gustav Jung, královna Alžběta I., Goethe, Napoleon a mnoho dalších.

Co bylo cílem rosekruciánství?

Rosekruciáni se snaží proniknout do tajů přírody a jejího působení. Učí se s přírodou spolupracovat. Drží se svých původních principů a pravidel. Rosekruciánské vědění se předává z generace na generaci a je pečlivě se chrání před zneužitím. Rosekruciáni zastávají přesvědčení, že k největším úkolům patří zachovávat věčné hodnoty a zákony přírody a přibližovat ji znova a znova všem lidem. K tomu patří i rozvoj různých schopností a talentů, které by neměly zakrnět, ale měly by být neustále rozvíjeny.

Rosekruciáni v Čechách a na Moravě

I v Česku se snažily uchytit řády podobného ražení. Byly však dobře utajované a zajímaly se kupříkladu o výrobu zlata nebo kamene mudrců. Náplň české společnosti však byla ponejvíce spjata s alchymií, magií a zaklínáním duchů. Rovněž si předávaly své vědecké poznatky z oblasti experimentální přírodovědy.

Řád tedy neustále existuje a po mnoha letech dokonce přijímá nové členy.

Je krásné snít a mít tajná přání, ale ještě lepší je, si je plnit. Přestaňte vzdychat a mávat rukou. Konec výmluv! Nikdy nebyla vhodnější doba pro plnění snů než nyní. Jste tu proto, abyste byli šťastní a prožili svůj život tak, jak chcete vy. Nebo se aspoň té představě, co nejvíce přiblížili.

Obor, který je shodou okolností mně velmi blízký, je Psychologická astrologie, čili Astropsychologie. Oč se jedná? Tento typ astrologie vychází ze stejných základů, jako klasická astrologie.

Možná jste to nevěděli, ale BaGua (Ba gua chang) je vnitřní energetické umění starší než Tai chi. Vyvinuto totiž bylo již před 4000 lety v taoistických klášterech především pro zdraví a meditaci. V posledních několika stovkách let se stala velmi známým vnitřním bojovým uměním, které je však i velmi efektivním zdravotním prostředkem a meditativním nástrojem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Reiki je velmi oblíbenou a žádanou alternativní metodou přírodního léčení, jež v případě, že je aplikována skutečnými odborníky, je bezpečná a může se kombinovat i s jinou terapií.