Rosekruciani

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Rosekruciáni představují velmi mystickou tajnou společnost s esoterickou tradicí, která se tu objevila v Německu počátkem 17. století spolu s knihou “Fama Fraternitatis”. Kniha byla následně byla přeložena do 5 jazyků. A byla jednou ze tří knih, které se snažily o reformu lidství.

Rosekruciáni, česky Řád Růže a Kříže, latinsky pak Antiquus mysticum ordo rosae cruis (a ve zkratce AMORC), jsou u nás málo známí. Spousta informací o nich je proto navíc nepřesná a zkreslující. Základy učení pochází z faraonských škol mystérií v Egyptě. Řád tvořil různá společenství, přičemž do něj patřili velmi vzdělaní lidé různého náboženského vyznání z celého světa. Vždy šlo o nenáboženské a nepolitické společenství, v němž mohli být muži i ženy.

Kdo byl v řádu?

V řádu byly známé a významné osobnosti své doby, jako třeba osobní lékař Rudolfa II, Michael Maier, Isaac Newton, Gottfried Wilhelm von Leibniz, Jan Ámos Komenský, Francis Bacon, Johannes Kepler, Benjamin Franklin, Immanuel Kant, René Descarte, Claude Debussy, Carl Gustav Jung, královna Alžběta I., Goethe, Napoleon a mnoho dalších.

Co bylo cílem rosekruciánství?

Rosekruciáni se snaží proniknout do tajů přírody a jejího působení. Učí se s přírodou spolupracovat. Drží se svých původních principů a pravidel. Rosekruciánské vědění se předává z generace na generaci a je pečlivě se chrání před zneužitím. Rosekruciáni zastávají přesvědčení, že k největším úkolům patří zachovávat věčné hodnoty a zákony přírody a přibližovat ji znova a znova všem lidem. K tomu patří i rozvoj různých schopností a talentů, které by neměly zakrnět, ale měly by být neustále rozvíjeny.

Rosekruciáni v Čechách a na Moravě

I v Česku se snažily uchytit řády podobného ražení. Byly však dobře utajované a zajímaly se kupříkladu o výrobu zlata nebo kamene mudrců. Náplň české společnosti však byla ponejvíce spjata s alchymií, magií a zaklínáním duchů. Rovněž si předávaly své vědecké poznatky z oblasti experimentální přírodovědy.

Řád tedy neustále existuje a po mnoha letech dokonce přijímá nové členy.

Každá planeta i hvězda má své zázračné léčivé kameny, které mají odpovídající energii. V období od 20. 3. do 19. 4. se Slunce nachází ve znamení Berana. Znamení, které nás dělá více odvážnými. Motivuje nás a učí nás asertivitě. Znamení je navíc považováno za první ve zvěrokruhu. Ovládá ho Mars. Planeta plná ohně. Jde o období, které je začátkem jara a kdy dochází k jarní rovnodennosti. Klíčovými slovy pro toto období je proto o level výš, sebereflexe, nový rok, Pesach, Velikonoce, uvolnění, ukřižování Ježíše, vzkříšení, nový život, svěžest a čerstvost, nový začátek, bojovný duch a pohyb vpřed.

Jméno a příjmení má snad každý z nás. Moderní doba jde ještě dále a tak se můžeme častěji setkat s tím, že má někdo dokonce jména dvě a také i dvě příjmení. Proč také ne, když nám je to umožněno a za odchylky od běžného standardu se občas i něco státu zaplatí. Jestliže chcete mít nové jméno, třeba tak začít nový život, pak je zapotřebí, abyste zaplatili určitou částku a jestliže tak bude schváleno, nové jméno můžete mít. Anebo jako mnoho jiných, dáte jméno svému potomkovi.

Novým hitem ze světa alternativních prostředků je zelená káva, zázračný to prostředek na hubnutí. To jako vážně? Nebo je to všechno podvod. Ono totiž aby bylo jasno, zázraky se nedějí. Jaký účinek má zelená káva na metabolismus?

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Největších chyb, kterých se v dospělosti dopouštíme, mají svůj původ v dětství. Může za to výchova a prostředí v jakém jsme vyrostli. V některých rodinách bývají výchovné pochybení drobné a nevýznamné, ale v jiných pro změnu tak význačné, že se s nimi musíte vypořádat i ve své dospělosti.