Szondiho test osobnosti prozradí, jaké pudy ve vás dřímají

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Tento test je starý test osobnosti, s nímž přišel Leopold Szondi již v roce 1935. Jde o neverbální projektivní test, který spočívá ve výběru jedné fotografie z osmi.

O Leopoldovi Szondim

Leopold Szondi byl slovenský psychiatr původem z Nitry, který však nakonec zemřel v roce 1986 ve švýcarském Zürichu. Pro svůj židovský původ by ve svých 51 letech deportován do koncentračního tábora Bergen-Belsen. Odkud jej s jeho rodinou zachránilo 1700 amerických intelektuálů, kteří Adolfovi Eichmanovi zaplatili tučné výkupné. Rodina potom útočiště našla ve Švýcarsku, kde se až do své smrti věnoval hlubinné psychologii.

 Cíl testu

Cílem testu je odhalit skryté sklony osobnosti. Z 8 předložených portrétů je nutné vybrat si obličej na fotografii, která vás nejvíce děsí. Jde o osobu, jež byste za žádných okolností nechtěli v noci potkat. Koho se bojíte? Váš výběr o vás prozradí víc, než byste si původně mysleli, a to jakou osobností jste se stali a jaké povahové rysy a chování skrýváte a potlačujete.

 Portrét číslo 1. Sadista

Vybrali jste si portrét číslo jedna? Tak to zřejmě před světem skrýváte svou potřebu ovládat, zlomyslnost a autoritativnost. Na okolí působíte možná jako neškodná osoba. Podřizujete se a jste schopni se obětovat a pomáhat. Nejste však zaměstnanec měsíce, když se vám nechce, tak se vám prostě nechce, děláte obstrukce, trucujete, hádáte se a ochotou rozhodně nesršíte. Vaším stylem je pasivní rezistence a naléhání. Vašim ideálním zaměstnáním je pozice řezníka, chirurga, zubaře, vyšetřujícího soudce nebo policisty.

 Portrét číslo 2. Cholerik - Vztekloun

Lidé, kteří se nejvíce bojí druhé fotografie skrývají svou impulzivitu, agresivitu a sklon k násilí. Navenek působí velmi mírumilovně. Protože se za to stydí, jsou mnohdy až přespříliš laskaví. Jsou přívětiví. Rádi dopřejí jiným. Působí důvěryhodně. Zdá se, že své emoce mají plně pod svou kontrolou. Jejich náklonnost je stabilní. Mají silné pouto k lidem i k věcem. Jelikož jsou velmi energičtí, na konci dne jsou často velmi unavení. Vyčerpává je neustálé skrývání svých násilnických sklonů i touha být za každých okolností všem sympatický. Těmto lidem velmi prospívá sport. Mají v něm velmi dobré výsledky. Vedou hyperaktivní život, a proto pracují tam, kde mohou tvořit, kde mohou pracovat na spoustě projektech, kde mohou organizovat a kde mohou vybít svou energii. Vhodným nástrojem vybití je pro ně i tanec.

 Portrét číslo 3. Katatonik

Vybrali jste si portrét číslo 3 potlačují svou hyperaktivitu v oblasti fantazie a intelektu. Brzdíte v sobě i sklony ke snění. Raději se upínáte k jistotám, a proto neinovujete, máte stereotypní postoj, neradi se ptáte a netoužíte po změně. Jste stydlivky, musíte se hodně překonávat, aby jste se světu ukázali skutečně tací, jací jste. Nejvíce se bojíte, že nad sebou ztratíte kontrolu. Váš život je proto plný pravidel. Jste neustále na pozoru. Všechno berete jako útok. Mnohdy jste zablokovaní. Skrýváte své pocity. Ideální prací je pro vás pozice kreativce, grafika, novináře, fotografa či stylisty.

 Portrét číslo 4. Schizofrenička

Lidé s portrétem číslo 4 v sobě potlačují pocit izolovanosti, nedostatečné ovládání svého těla a zlé vnímání tělesných hranic. Tito lidé se proto rádi obklopují lidmi. Rádi si vyměňují názory a jsou společenští. Je to takový kontrast s vaším skutečným intimním životem, který není nijak světoborný. Uvnitř se totiž i přes davy lidí okolo sebe stále cítíte osaměle. Vztahy, které udržujete nejsou nikterak hluboké, ale povrchní, nejsou v nich skutečné city. V reálu vám je to však nakonec jedno. Dokážete žít i tak, jak to je - o samotě. Dobře se cítí všude tam, kde může využít svůj intelekt. Má ráda individuální činnosti (čtení, poslouchání hudby, hru na hudební nástroj, meditace, turistika, horolezectví, cestování i rozjímání v klášteře).

 Portrét číslo 5. Hysterka

Pětku si vyberou lidé, kteří potlačují svůj exhibicionismus, narcismus a nestabilitu. Na veřejnosti budíte dojem rezervovaného a uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se uvnitř vás na povrch dere maskovaná faleš. Jste starostliví puntičkáři. Milujete módu. Musíte být vždy jako ze škatulky. Rádi jste šik. Nosíte klasickou módu. Rádi svádíte, ale máte i sklon k obsedantnímu chování.

 Portrét číslo 6. Žena v depresi

Vybrali jste si portrét číslo 6? Nejspíše před světem potlačujete vaše pochybnosti o sobě, pocity viny a méněcennosti. Působíte uvolněným a bezstarostným dojmem. Srší z vás energie, sebedůvěra a optimismus. Jste veselou kopou, extrovertem, kterého občas přepadnou zvláštní návaly smutku, špatné nálady a podráždění. Někdy jste podráždění a podezíraví. Obtíží vám pomáhá zbavovat pozice ošetřovatele anebo psychologa. Uplatnit se můžete i v náboženství a sociální sféře.

 Portrét číslo 7. Maniak

Lidé vybravší si portrét číslo 7, v sobě potlačují vzrušení, marnotratnost, extraverzi a svůj sklon k sebepřeceňování. Nesnáší hluk, výstřelky, nezávazné vztahy. Bojí se skandálu a taky toho, co si o nich poví okolí. Jsou vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jsou to lidé rozumní, šetrní, dobře se ovládající, kterým nic neunikne. Bohužel tento velmi přísný náhled na sebe se odráží i od pohledu na jiné. Mají totiž přehnané požadavky a nutnost mít vše pod kontrolou. Jsou to odborníci na vztahy s veřejnosti a jsou ideálními osobami pro reklamu.

 Portrét číslo 8. Zvrhlík

Ti, co si vybrali portrét číslo 8 potlačují své sklony k homosexualitě a transvestitismu. Možná díky svému studu za své cítění přehnaně projevujete své biologické pohlaví. Snažíte se, aby váš vzhled, postoj, chování okolí neprozradilo, co ve skutečnosti skrýváte. Když se ocitnete v prostředí s jinými osobami stejného pohlaví, necítíte se pohodlně, panuje zde totiž rivalita s tendencí přebrat tomu druhému partnera. Ideální prací je ta, která bojuje proti předsudkům a nerovnováze pohlaví. Jako ryby ve vodě se muži cítí v oblasti módy, stylingu a krásy, ženy pak v typicky mužských pozicích.

Vstáváte a už jste naštvaní? Všichni vás štvou, dráždí, rozčilují, lezou na nervy nebo je nemůžete vystát? Narážíte na blbce, idioty, negativisty, pesimisty, depkaře a lidi, kteří to ve svém životě projeli? Místo vztekání a lapání po dechu, se spíš zamyslete nad sebou, proč tomu tak je, protože ve skutečnosti to, co vás štve, je ve skutečnosti i ve vás samotných.

 

Etikoterapie je metodou, která vychází z myšlenky, že nemoci a její příznaky nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Nesoustředí se na odstranění příznaků, ale odhalování vnitřních příčin.

Jste ztraceni? Nevíte si rady s nějakou situací. Inklinujete k jedné barvě, kterou se obklopujete ve velkém? Pokud se chcete dostat do rovnováhy, získat sebedůvěru anebo se přijmout, dokáže vám v tom metoda 4 pilířů osudu významně pomoci.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Naše sny nás výrazně ovlivňují. Odráží to, co jsme v daný den prožili, po čem toužíme, co bychom chtěli, co nás trápí i čeho se bojíme. Každý normální člověk má během jedné noci 6 až 7 snů. Pamatujeme si z nich však jeden nebo dva.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Lída - andělské karty