Szondiho test osobnosti prozradí, jaké pudy ve vás dřímají

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Tento test je starý test osobnosti, s nímž přišel Leopold Szondi již v roce 1935. Jde o neverbální projektivní test, který spočívá ve výběru jedné fotografie z osmi.

O Leopoldovi Szondim

Leopold Szondi byl slovenský psychiatr původem z Nitry, který však nakonec zemřel v roce 1986 ve švýcarském Zürichu. Pro svůj židovský původ by ve svých 51 letech deportován do koncentračního tábora Bergen-Belsen. Odkud jej s jeho rodinou zachránilo 1700 amerických intelektuálů, kteří Adolfovi Eichmanovi zaplatili tučné výkupné. Rodina potom útočiště našla ve Švýcarsku, kde se až do své smrti věnoval hlubinné psychologii.

 Cíl testu

Cílem testu je odhalit skryté sklony osobnosti. Z 8 předložených portrétů je nutné vybrat si obličej na fotografii, která vás nejvíce děsí. Jde o osobu, jež byste za žádných okolností nechtěli v noci potkat. Koho se bojíte? Váš výběr o vás prozradí víc, než byste si původně mysleli, a to jakou osobností jste se stali a jaké povahové rysy a chování skrýváte a potlačujete.

 Portrét číslo 1. Sadista

Vybrali jste si portrét číslo jedna? Tak to zřejmě před světem skrýváte svou potřebu ovládat, zlomyslnost a autoritativnost. Na okolí působíte možná jako neškodná osoba. Podřizujete se a jste schopni se obětovat a pomáhat. Nejste však zaměstnanec měsíce, když se vám nechce, tak se vám prostě nechce, děláte obstrukce, trucujete, hádáte se a ochotou rozhodně nesršíte. Vaším stylem je pasivní rezistence a naléhání. Vašim ideálním zaměstnáním je pozice řezníka, chirurga, zubaře, vyšetřujícího soudce nebo policisty.

 Portrét číslo 2. Cholerik - Vztekloun

Lidé, kteří se nejvíce bojí druhé fotografie skrývají svou impulzivitu, agresivitu a sklon k násilí. Navenek působí velmi mírumilovně. Protože se za to stydí, jsou mnohdy až přespříliš laskaví. Jsou přívětiví. Rádi dopřejí jiným. Působí důvěryhodně. Zdá se, že své emoce mají plně pod svou kontrolou. Jejich náklonnost je stabilní. Mají silné pouto k lidem i k věcem. Jelikož jsou velmi energičtí, na konci dne jsou často velmi unavení. Vyčerpává je neustálé skrývání svých násilnických sklonů i touha být za každých okolností všem sympatický. Těmto lidem velmi prospívá sport. Mají v něm velmi dobré výsledky. Vedou hyperaktivní život, a proto pracují tam, kde mohou tvořit, kde mohou pracovat na spoustě projektech, kde mohou organizovat a kde mohou vybít svou energii. Vhodným nástrojem vybití je pro ně i tanec.

 Portrét číslo 3. Katatonik

Vybrali jste si portrét číslo 3 potlačují svou hyperaktivitu v oblasti fantazie a intelektu. Brzdíte v sobě i sklony ke snění. Raději se upínáte k jistotám, a proto neinovujete, máte stereotypní postoj, neradi se ptáte a netoužíte po změně. Jste stydlivky, musíte se hodně překonávat, aby jste se světu ukázali skutečně tací, jací jste. Nejvíce se bojíte, že nad sebou ztratíte kontrolu. Váš život je proto plný pravidel. Jste neustále na pozoru. Všechno berete jako útok. Mnohdy jste zablokovaní. Skrýváte své pocity. Ideální prací je pro vás pozice kreativce, grafika, novináře, fotografa či stylisty.

 Portrét číslo 4. Schizofrenička

Lidé s portrétem číslo 4 v sobě potlačují pocit izolovanosti, nedostatečné ovládání svého těla a zlé vnímání tělesných hranic. Tito lidé se proto rádi obklopují lidmi. Rádi si vyměňují názory a jsou společenští. Je to takový kontrast s vaším skutečným intimním životem, který není nijak světoborný. Uvnitř se totiž i přes davy lidí okolo sebe stále cítíte osaměle. Vztahy, které udržujete nejsou nikterak hluboké, ale povrchní, nejsou v nich skutečné city. V reálu vám je to však nakonec jedno. Dokážete žít i tak, jak to je - o samotě. Dobře se cítí všude tam, kde může využít svůj intelekt. Má ráda individuální činnosti (čtení, poslouchání hudby, hru na hudební nástroj, meditace, turistika, horolezectví, cestování i rozjímání v klášteře).

 Portrét číslo 5. Hysterka

Pětku si vyberou lidé, kteří potlačují svůj exhibicionismus, narcismus a nestabilitu. Na veřejnosti budíte dojem rezervovaného a uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se uvnitř vás na povrch dere maskovaná faleš. Jste starostliví puntičkáři. Milujete módu. Musíte být vždy jako ze škatulky. Rádi jste šik. Nosíte klasickou módu. Rádi svádíte, ale máte i sklon k obsedantnímu chování.

 Portrét číslo 6. Žena v depresi

Vybrali jste si portrét číslo 6? Nejspíše před světem potlačujete vaše pochybnosti o sobě, pocity viny a méněcennosti. Působíte uvolněným a bezstarostným dojmem. Srší z vás energie, sebedůvěra a optimismus. Jste veselou kopou, extrovertem, kterého občas přepadnou zvláštní návaly smutku, špatné nálady a podráždění. Někdy jste podráždění a podezíraví. Obtíží vám pomáhá zbavovat pozice ošetřovatele anebo psychologa. Uplatnit se můžete i v náboženství a sociální sféře.

 Portrét číslo 7. Maniak

Lidé vybravší si portrét číslo 7, v sobě potlačují vzrušení, marnotratnost, extraverzi a svůj sklon k sebepřeceňování. Nesnáší hluk, výstřelky, nezávazné vztahy. Bojí se skandálu a taky toho, co si o nich poví okolí. Jsou vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jsou to lidé rozumní, šetrní, dobře se ovládající, kterým nic neunikne. Bohužel tento velmi přísný náhled na sebe se odráží i od pohledu na jiné. Mají totiž přehnané požadavky a nutnost mít vše pod kontrolou. Jsou to odborníci na vztahy s veřejnosti a jsou ideálními osobami pro reklamu.

 Portrét číslo 8. Zvrhlík

Ti, co si vybrali portrét číslo 8 potlačují své sklony k homosexualitě a transvestitismu. Možná díky svému studu za své cítění přehnaně projevujete své biologické pohlaví. Snažíte se, aby váš vzhled, postoj, chování okolí neprozradilo, co ve skutečnosti skrýváte. Když se ocitnete v prostředí s jinými osobami stejného pohlaví, necítíte se pohodlně, panuje zde totiž rivalita s tendencí přebrat tomu druhému partnera. Ideální prací je ta, která bojuje proti předsudkům a nerovnováze pohlaví. Jako ryby ve vodě se muži cítí v oblasti módy, stylingu a krásy, ženy pak v typicky mužských pozicích.

Oheň, odvěký významný symbol

Oheň, jeden z nejvýznamnějších živlů života, vždy patřil k významným symbolům, které nás doprovází snad od vzniku světa. Jde o jeden ze 4 prvků bez nichž bychom nemohli existovat.

Etikoterapie je metodou, která vychází z myšlenky, že nemoci a její příznaky nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Nesoustředí se na odstranění příznaků, ale odhalování vnitřních příčin.

S manipulátory se ve svém životě střetne každý a bohužel nejednou. Setkat se s nimi můžete vesměs kdekoli, mezi kamarády, v práci, v rodině, ale i v partnerství. A buďme upřímní, občas manipulujeme všichni. Je přitom jedno, o co nám jde. Cílem manipulace je totiž přesvědčit toho druhého, aby přijal naše argumenty a udělal něco, co by sám o sobě neudělal anebo se nechce udělat. S manipulací je možno vyvolat pocit viny, strach, pochybnosti anebo je možno vytvořit nátlak. Pouze 20% manipulujících si je svého chování vědoma, bohužel drtivá většina o tom nemá ponětí.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Tak, jako každý rok, i tento se neobejde bez několika magických úplňků. Tyto noci jsou ideální pro magii a magické rituály. Provádět můžete i ochranné rituály. Každý úplněk probíhá v jiném znamení zvěrokruhu. Pokud plánujete užít v tomto období magii, měla by korespondovat s daným znamením.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti