Szondiho test osobnosti prozradí, jaké pudy ve vás dřímají

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Tento test je starý test osobnosti, s nímž přišel Leopold Szondi již v roce 1935. Jde o neverbální projektivní test, který spočívá ve výběru jedné fotografie z osmi.

O Leopoldovi Szondim

Leopold Szondi byl slovenský psychiatr původem z Nitry, který však nakonec zemřel v roce 1986 ve švýcarském Zürichu. Pro svůj židovský původ by ve svých 51 letech deportován do koncentračního tábora Bergen-Belsen. Odkud jej s jeho rodinou zachránilo 1700 amerických intelektuálů, kteří Adolfovi Eichmanovi zaplatili tučné výkupné. Rodina potom útočiště našla ve Švýcarsku, kde se až do své smrti věnoval hlubinné psychologii.

 Cíl testu

Cílem testu je odhalit skryté sklony osobnosti. Z 8 předložených portrétů je nutné vybrat si obličej na fotografii, která vás nejvíce děsí. Jde o osobu, jež byste za žádných okolností nechtěli v noci potkat. Koho se bojíte? Váš výběr o vás prozradí víc, než byste si původně mysleli, a to jakou osobností jste se stali a jaké povahové rysy a chování skrýváte a potlačujete.

 Portrét číslo 1. Sadista

Vybrali jste si portrét číslo jedna? Tak to zřejmě před světem skrýváte svou potřebu ovládat, zlomyslnost a autoritativnost. Na okolí působíte možná jako neškodná osoba. Podřizujete se a jste schopni se obětovat a pomáhat. Nejste však zaměstnanec měsíce, když se vám nechce, tak se vám prostě nechce, děláte obstrukce, trucujete, hádáte se a ochotou rozhodně nesršíte. Vaším stylem je pasivní rezistence a naléhání. Vašim ideálním zaměstnáním je pozice řezníka, chirurga, zubaře, vyšetřujícího soudce nebo policisty.

 Portrét číslo 2. Cholerik - Vztekloun

Lidé, kteří se nejvíce bojí druhé fotografie skrývají svou impulzivitu, agresivitu a sklon k násilí. Navenek působí velmi mírumilovně. Protože se za to stydí, jsou mnohdy až přespříliš laskaví. Jsou přívětiví. Rádi dopřejí jiným. Působí důvěryhodně. Zdá se, že své emoce mají plně pod svou kontrolou. Jejich náklonnost je stabilní. Mají silné pouto k lidem i k věcem. Jelikož jsou velmi energičtí, na konci dne jsou často velmi unavení. Vyčerpává je neustálé skrývání svých násilnických sklonů i touha být za každých okolností všem sympatický. Těmto lidem velmi prospívá sport. Mají v něm velmi dobré výsledky. Vedou hyperaktivní život, a proto pracují tam, kde mohou tvořit, kde mohou pracovat na spoustě projektech, kde mohou organizovat a kde mohou vybít svou energii. Vhodným nástrojem vybití je pro ně i tanec.

 Portrét číslo 3. Katatonik

Vybrali jste si portrét číslo 3 potlačují svou hyperaktivitu v oblasti fantazie a intelektu. Brzdíte v sobě i sklony ke snění. Raději se upínáte k jistotám, a proto neinovujete, máte stereotypní postoj, neradi se ptáte a netoužíte po změně. Jste stydlivky, musíte se hodně překonávat, aby jste se světu ukázali skutečně tací, jací jste. Nejvíce se bojíte, že nad sebou ztratíte kontrolu. Váš život je proto plný pravidel. Jste neustále na pozoru. Všechno berete jako útok. Mnohdy jste zablokovaní. Skrýváte své pocity. Ideální prací je pro vás pozice kreativce, grafika, novináře, fotografa či stylisty.

 Portrét číslo 4. Schizofrenička

Lidé s portrétem číslo 4 v sobě potlačují pocit izolovanosti, nedostatečné ovládání svého těla a zlé vnímání tělesných hranic. Tito lidé se proto rádi obklopují lidmi. Rádi si vyměňují názory a jsou společenští. Je to takový kontrast s vaším skutečným intimním životem, který není nijak světoborný. Uvnitř se totiž i přes davy lidí okolo sebe stále cítíte osaměle. Vztahy, které udržujete nejsou nikterak hluboké, ale povrchní, nejsou v nich skutečné city. V reálu vám je to však nakonec jedno. Dokážete žít i tak, jak to je - o samotě. Dobře se cítí všude tam, kde může využít svůj intelekt. Má ráda individuální činnosti (čtení, poslouchání hudby, hru na hudební nástroj, meditace, turistika, horolezectví, cestování i rozjímání v klášteře).

 Portrét číslo 5. Hysterka

Pětku si vyberou lidé, kteří potlačují svůj exhibicionismus, narcismus a nestabilitu. Na veřejnosti budíte dojem rezervovaného a uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se uvnitř vás na povrch dere maskovaná faleš. Jste starostliví puntičkáři. Milujete módu. Musíte být vždy jako ze škatulky. Rádi jste šik. Nosíte klasickou módu. Rádi svádíte, ale máte i sklon k obsedantnímu chování.

 Portrét číslo 6. Žena v depresi

Vybrali jste si portrét číslo 6? Nejspíše před světem potlačujete vaše pochybnosti o sobě, pocity viny a méněcennosti. Působíte uvolněným a bezstarostným dojmem. Srší z vás energie, sebedůvěra a optimismus. Jste veselou kopou, extrovertem, kterého občas přepadnou zvláštní návaly smutku, špatné nálady a podráždění. Někdy jste podráždění a podezíraví. Obtíží vám pomáhá zbavovat pozice ošetřovatele anebo psychologa. Uplatnit se můžete i v náboženství a sociální sféře.

 Portrét číslo 7. Maniak

Lidé vybravší si portrét číslo 7, v sobě potlačují vzrušení, marnotratnost, extraverzi a svůj sklon k sebepřeceňování. Nesnáší hluk, výstřelky, nezávazné vztahy. Bojí se skandálu a taky toho, co si o nich poví okolí. Jsou vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jsou to lidé rozumní, šetrní, dobře se ovládající, kterým nic neunikne. Bohužel tento velmi přísný náhled na sebe se odráží i od pohledu na jiné. Mají totiž přehnané požadavky a nutnost mít vše pod kontrolou. Jsou to odborníci na vztahy s veřejnosti a jsou ideálními osobami pro reklamu.

 Portrét číslo 8. Zvrhlík

Ti, co si vybrali portrét číslo 8 potlačují své sklony k homosexualitě a transvestitismu. Možná díky svému studu za své cítění přehnaně projevujete své biologické pohlaví. Snažíte se, aby váš vzhled, postoj, chování okolí neprozradilo, co ve skutečnosti skrýváte. Když se ocitnete v prostředí s jinými osobami stejného pohlaví, necítíte se pohodlně, panuje zde totiž rivalita s tendencí přebrat tomu druhému partnera. Ideální prací je ta, která bojuje proti předsudkům a nerovnováze pohlaví. Jako ryby ve vodě se muži cítí v oblasti módy, stylingu a krásy, ženy pak v typicky mužských pozicích.

Intuitivní astrologie je moderní obor astrologie, který se od té klasické liší tím, že je spojen s výkladem karet. Tato astrologie není ani tak o předpovídání budoucnosti, ale o vlastním prožitku, sebepoznání, které je spojeno s rozeznáním vlastních schopností, potřeb, vzorců chování a vloh. Pozor, nezaměňujte s Astropsychologií. Střetnout se s ní můžete i jako Karmická astrologie.

Věštění z palmových listů představuje prastarou indickou metodu, která se dnes užívá ke zcela jinému účelu, než byla původně určena. Před více než 5000 lety totiž jeden z Bráhmových synů vepsal na palmové listy osudy asi 80 000 lidí, ale jen těch, kteří v budoucnu do Indie přijedou a projeví o svůj osud zájem.

 

 

K zenovým kartám mají nejblíže ti, co mají blízko i k myšlenkám indického filozofa Rajneeshe Chandra Mohana Jaina, známého jako Osho. Karty byly totiž vystavěny na jeho výrocích a podobenstvích.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Astrologie vám dokáže prozradit mnoho. Kromě povahy a charakteru osoby je to i to, zda dokáže být věrný anebo má zcela přirozený sklon k nevěře. Povědomí o těchto skutečnostech vás mohou ochránit před pozdějším zklamáním. Nutno říct, že tuto skutečnost posléze ověřili i vědci. kterým nakonec nezbylo nic jiného, než souhlasit s astrology.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy