Havran jako symbol

Článek na téma: Záhady života, Duchovní mystika,

V rámci českých tradic je havran spojován jen s tím špatným. Je symbolem nemoci, války a smrti. Může za to i Bible, v níž jej Noe vysílá, aby našel zemi. Havran se však zpět již nevrací, poletuje sem a tam a hledá potravu. Díky tomu jej křesťané považují za hříšníka a odpadlíka, který místo aby poslouchal, hleděl spíše na světské marnosti, čímž měli na mysli potřebu zahnat hlad a najít si potravu.

Jaký paradox, protože u všech pohanů to bylo s viděním havrana jinak. U nich byl váženým ptákem. Vždy měl u evropských národů důležité místo v mytologii a folklóru. Své havrany měl i Odin, nejvyšší z bohů Seveřanů. Jmenovali se Hugin a Munin, čili Myšlenka a Paměť. Létali světem a přinášeli svému pánovi novinky. Vždy za úsvitu opouštěli Valhallu a Asgard, aby se sem zase za soumraku navrátili, sedli si Odinovi na ramena a šeptali mu všechno, co viděli a slyšeli.

Pro indiány havran představoval tvora s duší, tedy potomka Velké Matky a byl pro ně symbolem harmonie a rovnováhy v přírodě. V Číně je pak havran třínohým symbolem dynastie Ču, jež znázorňuje vzestup, zenit a klesání slunce.

Černě je tedy viděli snad jen Slované, kteří je považovali za zvěstovatele smůly a neštěstí, protože to byly právě vrány a také krkavci, s nimiž se snášeli na bojiště a hodovali na padlých válečnících. Podle mytologie existuje přesvědčení, že tento pták náležel Moreně, bohyni smrti a zimy.

Jinak tomu však bylo v případě Keltů, ti si havrana považovali. Patřil zde k bohyni Morrígan, což byla válečná bohyně, známá i jako Havraní paní nebo Krvavá pradlena. Keltové věřili, že, když ji spatří, v následující bitvě zemřou. Její sestra Badb na sebe brávala rovněž podobu havrana nebo vrány. I tato bohyně vládla válečným polím a strašila válečníky. K havranům proto měli hluboký respekt.

Jednou z možných metod věštění je ta, která k tomu využívá kostky. Jde o jednu z nejstarších metod věštění. Skvělé na ní je, že k tomu příliš mnoho nepotřebujete a celkově jde o velmi snadnou metodu věštění, jež navíc můžete praktikovat kdekoliv vás napadne.

To, že naše sny jsou odrazem našeho podvědomí a světa okolo nás, je obecně známo. Neměly bychom je však podceňovat, symboly ve snech totiž doopravdy mohou něco vypovídat a mohou skutečně naše životy ovlivnit. Aby tomu však tak bylo, je nutné jim porozumět.

Duchové nás provází od nepaměti. Všechny kultury po celém světě věděly, že existuje něco mezi nebem a zemí. Je zajímavé, že i přes tuto skutečnost se dnes najdou lidé, kteří na duchy nevěří. A ti, kteří věří, si o nich obvykle nemyslí nic moc dobrého. Jenomže duchové nemusí jen škodit, nemusí být jen zlí, ale mohou nás i chránit a pomáhat. Ano, vedle zlých duchů po světě chodí i dobří duchové.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

vstoupíte kamkoliv, bezprostředně vnímáte určitý pocit. Někde se cítíte velmi dobře, příjemně, pohodlně, “jako doma” a jinde cítíte nepříjemné napětí, jistou stísněnost nebo ponurost, což nás vybízí k co nejrychlejšímu odchodu. Stejné vibrace však nemá pouze cizí prostor, ale i váš vlastní domov. Pokud chcete, aby váš domov působil pozitivně, je důležité o tuto energii pečovat.

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Věštkyně Lída - andělské karty