Ogham - Ogam, tajuplná keltská metoda věštění

Článek na téma: Horoskopy, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Ve skutečnosti je mylné Ogham označovat za keltskou metodu věštění, protože Ogham je ve skutečnosti keltská abeceda, která se k věštění užívá. Systém se velmi podobá věštění runami.

Typické pro ně bylo, že bylo vyryto do kamenů anebo plátků dřeva. Metoda věštění se užívala především v Irsku v době před příchodem křesťanství. Věštění užívali druidové. Založeno je na prastarém keltském učení. Jde o systém 20 znaků, jež jsou vytvořeny z čar různě křížících středovou vertikální linku v různých kombinacích a úhlech.

 Věštění s pomocí abecedy Ogham

Druidové Ogham hojně užívali k řešení různých hádanek i k předávání šifrovaných sdělení, kterému rozuměli pouze vyvolení. Dále písmo užívali i k věštění a k provádění kouzel.

Podle Anny Franklin každé písmeno v Oghamu představuje jeden strom, s nímž jsou spojeny další významy a vlastnosti. Jednotlivé stromy jsou pak spjaty s určitým obdobím roku. Ano, následně z toho vznikl Keltský zvěrokruh, který definují právě stromy.

Samotné věštění s pomocí symbolů Ogham se doopravdy podobá věštění s pomocí run. Jednotlivé symboly stačí namalovat na kameny anebo plátky dřeva, vložíte je do sáčku, promícháte a vytáhnete jich pak 9 ven. Rozložíte je po třech do třech řad. První řádek se věnuje minulosti, druhý současnosti a třetí budoucnosti. Po přečtení všech symbolů vložte znamení zpět a vytáhněte ještě 3 symboly, ty odhalují stav mysli, těla a ducha.

Ostatně, pokud chcete, věštění podle Oghamu si můžete vyzkoušet i vy. Klidně si můžete tato dřívka se symboly Ogham vyrobit. Není to nic těžkého. Plátky dřívek dnes prodávají ve výtvarných i hobby potřebách a jednotlivé symboly najdete na internetu spolu s jejich významy. Dřevo můžete nahradit i oblázky, které najdete v řece a na něž symboly namalujete lakovým fixem.

Jak změnit svůj život s pomocí pozitivních afirmací

Vše, co jsme, je výsledkem toho, co jsme si mysleli. Naše mysl je všechno, co si myslíme, že se staneme.

Buddha

V některých momentech je skutečně obtížné odpovědět jasně a stručně ANO nebo NE. Někdy jde o životní rozhodnutí, s nímž pak budeme muset žít až do konce svého života. Víte však, že jsou mezi námi lidi s chronickou nerozhodností, kteří se skutečně nedokážou rozhodnout? Proč tomu tak je a co s tím dělat?

Víte, že na váš charakter má významný vliv i to, v jakém dnu v tydnu jste se narodili. Staří Římané tomu velmi věřili, a proto jednotlivé dny pojmenovali podle bohů. Ty pak vystihovali charakter narozeného člověka.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Váha je jediným neživým znamením v celém zvěrokruhu. Mnoho moderních astrologů považují váhy za nejvíce žádoucí znamení v celém zvěrokruhu. Právě v tomto období totiž vše vrcholí. Sklízí se to, co se zaselo jaře. Všechno je na miskách vah. I proto jsou váhy tak vyzrálé, civilizované a dobře vypadající. Váhy jsou znamením spravedlnosti, rovnováhy a harmonie.