Ogham - Ogam, tajuplná keltská metoda věštění

Článek na téma: Horoskopy, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Ve skutečnosti je mylné Ogham označovat za keltskou metodu věštění, protože Ogham je ve skutečnosti keltská abeceda, která se k věštění užívá. Systém se velmi podobá věštění runami.

Typické pro ně bylo, že bylo vyryto do kamenů anebo plátků dřeva. Metoda věštění se užívala především v Irsku v době před příchodem křesťanství. Věštění užívali druidové. Založeno je na prastarém keltském učení. Jde o systém 20 znaků, jež jsou vytvořeny z čar různě křížících středovou vertikální linku v různých kombinacích a úhlech.

 Věštění s pomocí abecedy Ogham

Druidové Ogham hojně užívali k řešení různých hádanek i k předávání šifrovaných sdělení, kterému rozuměli pouze vyvolení. Dále písmo užívali i k věštění a k provádění kouzel.

Podle Anny Franklin každé písmeno v Oghamu představuje jeden strom, s nímž jsou spojeny další významy a vlastnosti. Jednotlivé stromy jsou pak spjaty s určitým obdobím roku. Ano, následně z toho vznikl Keltský zvěrokruh, který definují právě stromy.

Samotné věštění s pomocí symbolů Ogham se doopravdy podobá věštění s pomocí run. Jednotlivé symboly stačí namalovat na kameny anebo plátky dřeva, vložíte je do sáčku, promícháte a vytáhnete jich pak 9 ven. Rozložíte je po třech do třech řad. První řádek se věnuje minulosti, druhý současnosti a třetí budoucnosti. Po přečtení všech symbolů vložte znamení zpět a vytáhněte ještě 3 symboly, ty odhalují stav mysli, těla a ducha.

Ostatně, pokud chcete, věštění podle Oghamu si můžete vyzkoušet i vy. Klidně si můžete tato dřívka se symboly Ogham vyrobit. Není to nic těžkého. Plátky dřívek dnes prodávají ve výtvarných i hobby potřebách a jednotlivé symboly najdete na internetu spolu s jejich významy. Dřevo můžete nahradit i oblázky, které najdete v řece a na něž symboly namalujete lakovým fixem.

Nejvýznamnější den čarodějnic v roce se blíží, všude okolo nás se postupně objevují vydlabané dýně a čarodějnice na koštěti. Zamysleli jste se však, kde se vůbec to spojení čarodějnic s košťaty vzal?

Lidská duše je úzce spojena i s tělem. Jsou to dvě vzájemně sloučené nádoby, které není možno brát odděleně.Tento fakt byl zjištěn, že ve velkém počtu případů (nikoliv však ve všech), se stav naší duše odráží do našeho zdraví. V něm se odráží jako v zrcadle.

 

Výzkumy prokázaly, že meditace podporuje pocit štěstí a pomáhá k úspěšnému životu.

Meditace tedy není rozmarem, ale důležitým prostředkem k tomu, jak si udržet a upevnit své zdraví a štěstí. Jejím cílem je především zklidnění, vyčištění hlavy a získání nadhledu. Někdy se do této kategorie řadí i rozumové přemítání nebo denní snění.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víly jsou oblíbenými nadpřirozenými bytostmi, které ponejvíce známe z pohádek a v poslední době i z fantaskních filmů. Jde o ženskou postavu, která se tradičně objevuje v evropské mytologii, a to především u Keltů, Germánů a Řeků. Blízko k nim mají mořské panny.