Ogham - Ogam, tajuplná keltská metoda věštění

Článek na téma: Horoskopy, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Ve skutečnosti je mylné Ogham označovat za keltskou metodu věštění, protože Ogham je ve skutečnosti keltská abeceda, která se k věštění užívá. Systém se velmi podobá věštění runami.

Typické pro ně bylo, že bylo vyryto do kamenů anebo plátků dřeva. Metoda věštění se užívala především v Irsku v době před příchodem křesťanství. Věštění užívali druidové. Založeno je na prastarém keltském učení. Jde o systém 20 znaků, jež jsou vytvořeny z čar různě křížících středovou vertikální linku v různých kombinacích a úhlech.

 Věštění s pomocí abecedy Ogham

Druidové Ogham hojně užívali k řešení různých hádanek i k předávání šifrovaných sdělení, kterému rozuměli pouze vyvolení. Dále písmo užívali i k věštění a k provádění kouzel.

Podle Anny Franklin každé písmeno v Oghamu představuje jeden strom, s nímž jsou spojeny další významy a vlastnosti. Jednotlivé stromy jsou pak spjaty s určitým obdobím roku. Ano, následně z toho vznikl Keltský zvěrokruh, který definují právě stromy.

Samotné věštění s pomocí symbolů Ogham se doopravdy podobá věštění s pomocí run. Jednotlivé symboly stačí namalovat na kameny anebo plátky dřeva, vložíte je do sáčku, promícháte a vytáhnete jich pak 9 ven. Rozložíte je po třech do třech řad. První řádek se věnuje minulosti, druhý současnosti a třetí budoucnosti. Po přečtení všech symbolů vložte znamení zpět a vytáhněte ještě 3 symboly, ty odhalují stav mysli, těla a ducha.

Ostatně, pokud chcete, věštění podle Oghamu si můžete vyzkoušet i vy. Klidně si můžete tato dřívka se symboly Ogham vyrobit. Není to nic těžkého. Plátky dřívek dnes prodávají ve výtvarných i hobby potřebách a jednotlivé symboly najdete na internetu spolu s jejich významy. Dřevo můžete nahradit i oblázky, které najdete v řece a na něž symboly namalujete lakovým fixem.

Jakou spojitost má Absinth s magií a ezoterikou? Zdánlivě žádnou, ale při hlubším pohledu zjistíte, že spojitost je víc než mystická. Byl totiž spojován s vyznavači satanismu.

Pronásledují vás ve spánku černé můry plné smrti? Umíráte? Jste mrtví anebo se to mrtvolami ve vašich snech jen hemží? Jde o jedny z nejděsivějších snů, které můžeme mít. Často nás budí uprostřed noci. Bojíme se jich. Víte, co takovéto morbidní sny znamenají? Doopravdy se jich máme bát?

Očistný rituál se solí se hodí sice spíše na jaro, ale nikde není vyloučeno, že byste jej nemohli vyzkoušet i v jiném ročním období. Jen si pro tento rituál musíte zvolit tu správnou fázi měsíce. Nejlépe novoluní anebo měsíce, který je na úbytku.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Existuje spousta proroctví, které více, či méně ovlivnily svět. K těm nejvýznamnějším patří proroctví svatého Malachiáše, jež je často označováno “Proroctví o posledním papeži”. V reálu toho však Malachiáš předpověděl mnohem víc.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Iveta - výklad karet