Ogham - Ogam, tajuplná keltská metoda věštění

Článek na téma: Horoskopy, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Ve skutečnosti je mylné Ogham označovat za keltskou metodu věštění, protože Ogham je ve skutečnosti keltská abeceda, která se k věštění užívá. Systém se velmi podobá věštění runami.

Typické pro ně bylo, že bylo vyryto do kamenů anebo plátků dřeva. Metoda věštění se užívala především v Irsku v době před příchodem křesťanství. Věštění užívali druidové. Založeno je na prastarém keltském učení. Jde o systém 20 znaků, jež jsou vytvořeny z čar různě křížících středovou vertikální linku v různých kombinacích a úhlech.

 Věštění s pomocí abecedy Ogham

Druidové Ogham hojně užívali k řešení různých hádanek i k předávání šifrovaných sdělení, kterému rozuměli pouze vyvolení. Dále písmo užívali i k věštění a k provádění kouzel.

Podle Anny Franklin každé písmeno v Oghamu představuje jeden strom, s nímž jsou spojeny další významy a vlastnosti. Jednotlivé stromy jsou pak spjaty s určitým obdobím roku. Ano, následně z toho vznikl Keltský zvěrokruh, který definují právě stromy.

Samotné věštění s pomocí symbolů Ogham se doopravdy podobá věštění s pomocí run. Jednotlivé symboly stačí namalovat na kameny anebo plátky dřeva, vložíte je do sáčku, promícháte a vytáhnete jich pak 9 ven. Rozložíte je po třech do třech řad. První řádek se věnuje minulosti, druhý současnosti a třetí budoucnosti. Po přečtení všech symbolů vložte znamení zpět a vytáhněte ještě 3 symboly, ty odhalují stav mysli, těla a ducha.

Ostatně, pokud chcete, věštění podle Oghamu si můžete vyzkoušet i vy. Klidně si můžete tato dřívka se symboly Ogham vyrobit. Není to nic těžkého. Plátky dřívek dnes prodávají ve výtvarných i hobby potřebách a jednotlivé symboly najdete na internetu spolu s jejich významy. Dřevo můžete nahradit i oblázky, které najdete v řece a na něž symboly namalujete lakovým fixem.

Kdo by neslyšel o Avalonu, legendárním artušovském ostrově, na němž byl ukryt Excalibur. Staří Keltové toto místo považovali za sídlo Bohyně. Lidé na tento ostrov přicházeli zemřít, i se znovu narodit. Jde o jedno z nejmagičtějších míst na světě s ohromnou duchovní sílou a mocí.

Střelci jsou lidé narození v období od 23. listopadu do 21. prosince. Do této skupiny patří kupříkladu Woody Allen, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Little Richard, Frank Sinatra, Miley Cyrus, Britney Spears, Brad Pitt, Steven Spielberg, Walt Disney, Ozzy Osbourne, Bruce Lee, Ben Stiller, papež František, Mila Jovovich, Christina Aquilera, Edith Piaf, Winston Churchill i Mark Twain. Z českých osobností se ve znamení Střelce narodil kupříkladu Dan Bárta, Richard Genzer, Heidi Janků, Aneta Langerová, Libor Bouček, Marek Eben, Dara Rolins, Roman Šebrle nebo třeba Jan Šťastný.

Snídaně představuje jedno z nejdůležitějších jídel dne. Podle toho, jak den ráno odstartujete se bude zbytek dne odvíjet. Důraz na snídani je proto na místě. Když ji vynecháte, budou vám po celý den chybět živiny a důsledkem toho i energie, můžete se cítit unavení a hladoví, večer vyžíráte ledničky a nakonec přibíráte. Aby však snídaně tělu prospěla, měla by být zdravá, pestrá a vyvážená. Každé znamení horoskopu má však na snídani jiné nároky, ty mimo jiné ovlivňují nejen to, jak se cítíme, ale i to, jestli přibíráme anebo ne. Víte, jak byste měli svůj den odstartovat, aby to co nejvíce prospělo vašemu tělu?

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víly jsou oblíbenými nadpřirozenými bytostmi, které ponejvíce známe z pohádek a v poslední době i z fantaskních filmů. Jde o ženskou postavu, která se tradičně objevuje v evropské mytologii, a to především u Keltů, Germánů a Řeků. Blízko k nim mají mořské panny.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Lída - andělské karty