Pentakl neboli pentagram

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

S pentaklem jste se mohli v poslední době setkat u tarotových karet, avšak nejen s nimi je tato pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy spojena. Pentakl je totiž jinak řečeno pentagram, prastarý magický a ochranný znak, který je úzce spjat s pozitivní magií.

Co je pentakl?

Pentagram je významným magickým znamením, které je rovněž nazýváno i jako planoucí hvězda mágů. Ztvárňuje spojení 4 živlů s pátým elementem zvaným éter nebo akáša. Vyjadřuje ovládání elementů duchem. Tímto znamením jsou spoutáváni démoni vzduchu, duchové ohně a vody a přízraky země. Představuje svobodnou aktivitu života. V magii symbolizuje vůli. V ceremoniální magii je pak myšlenkou spojenou s vůlí, a proto každý mág při této ceremonii musí mít na prsou posvěcený pentagram. První zaznamenaná zmínka o pentagramu pochází z doby 4000 let před Kristem. V té době to byl symbol Venuše a také i rovnováhy.

 Nejen to je však pentagram…

Pentagram je také spojen s životem. Každý jeho cíp představuje jednu jeho fázi (zrození, zrání, dospělost, stárnutí a smrt). V minulosti byl také i symbolem Krista, kdo by to jen řekl, že? Je rovněž i symbolem Venuše, bohyně matky. Symbol směrů vpřed, vzad, vlevo, vpravo a vzhůru. Pentagram otočený vzhůru nohama, tedy stojící na jednom cípu s mendským kozlem, je pak symbolem satanismu i samotného satana. Někdy je také spojován i s templáři. Vyznačuje 5 lidských údů: hlavu, dvě ruce a dvě nohy. Pentagram v kruhu má pak mocné ochranné účinky.

 Pentagram a čínská medicína

Pentagram se objevuje i ve východním světě, kde je užíván již od 3. století před naším letopočtem s čínskou medicínou. Užívali jej k diagnostice zdravotních problémů. Každý cíp je spojen s jedním elementem a také i s jedním orgánem (Oheň-srdce, země-slezina, kov-plíce, voda-ledviny a dřevo-játra).

Zabývání se kouzly a obecně i magií má několik specifik, protože neexistuje jen jedna jediná magie, ale dělí se hned na několik druhů. Zajímavé je i samotné rozdělení, protože mimo to, že obecně magie pracuje s mnoha živly i předměty, myšlenkami, dělí se v základě na pět základních magií, kterými je se možno zabývat a ovládat je. Je pravdou, že většina čarodějů a čarodějek, soustředí své síly na jednu vybranou, postupem času ale mohou přejít na jiné, což se často děje s přechodem od bílé, základní magie k černé, té, se kterou je neradno si zahrávat. Je to cesta rovnou do pekel.

Oheň, odvěký významný symbol

Oheň, jeden z nejvýznamnějších živlů života, vždy patřil k významným symbolům, které nás doprovází snad od vzniku světa. Jde o jeden ze 4 prvků bez nichž bychom nemohli existovat.

Když spíme, zdají se nám sny. Spoustu z nich si však nepamatujeme. Některé nás vyděsí a jiné nás zaujmou tím, že se opakovaně vrací. Jiných se doslova nemůžeme zbavit. Bohužel často právě tyto opakující sny bývají nejvíc děsivé.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Reinkarnace, nebo také převtělování, představuje filozofický a náboženský koncept, který je zastáncem teze, že duše člověka po jeho fyzické smrti prožije znovuzrození v jiném těle. V reinkarnaci věřilo mnoho různých náboženství. Někteří věřili v převtělení do jiného lidského těla, někdo i v převtělení do zvířete apod. Převtělení přitom také velmi úzce spojovali i s karmou, tedy zákonem o příčině a následku.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Iveta - výklad karet