Pentakl neboli pentagram

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

S pentaklem jste se mohli v poslední době setkat u tarotových karet, avšak nejen s nimi je tato pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy spojena. Pentakl je totiž jinak řečeno pentagram, prastarý magický a ochranný znak, který je úzce spjat s pozitivní magií.

Co je pentakl?

Pentagram je významným magickým znamením, které je rovněž nazýváno i jako planoucí hvězda mágů. Ztvárňuje spojení 4 živlů s pátým elementem zvaným éter nebo akáša. Vyjadřuje ovládání elementů duchem. Tímto znamením jsou spoutáváni démoni vzduchu, duchové ohně a vody a přízraky země. Představuje svobodnou aktivitu života. V magii symbolizuje vůli. V ceremoniální magii je pak myšlenkou spojenou s vůlí, a proto každý mág při této ceremonii musí mít na prsou posvěcený pentagram. První zaznamenaná zmínka o pentagramu pochází z doby 4000 let před Kristem. V té době to byl symbol Venuše a také i rovnováhy.

 Nejen to je však pentagram…

Pentagram je také spojen s životem. Každý jeho cíp představuje jednu jeho fázi (zrození, zrání, dospělost, stárnutí a smrt). V minulosti byl také i symbolem Krista, kdo by to jen řekl, že? Je rovněž i symbolem Venuše, bohyně matky. Symbol směrů vpřed, vzad, vlevo, vpravo a vzhůru. Pentagram otočený vzhůru nohama, tedy stojící na jednom cípu s mendským kozlem, je pak symbolem satanismu i samotného satana. Někdy je také spojován i s templáři. Vyznačuje 5 lidských údů: hlavu, dvě ruce a dvě nohy. Pentagram v kruhu má pak mocné ochranné účinky.

 Pentagram a čínská medicína

Pentagram se objevuje i ve východním světě, kde je užíván již od 3. století před naším letopočtem s čínskou medicínou. Užívali jej k diagnostice zdravotních problémů. Každý cíp je spojen s jedním elementem a také i s jedním orgánem (Oheň-srdce, země-slezina, kov-plíce, voda-ledviny a dřevo-játra).

Rodinné konstelace umožňují názorně ukázat s pocítit v souvislosti vztahy mezi jednotlivými členy rodiny. Systém vytvořil Bert Hellinger. Metoda se zabývá rozvojem osobnosti, sebepoznávání a psychoterapie. Konstelace jsou hojně v léčebné terapii a poradenství.

Lidé v minulosti, stejně jako v současnosti, toužili znát budoucnost. Užívali k tomu různé způsoby věštění. Některé více, či méně podivné. K těm poněkud podivnějším bezesporu patří věštění z vnitřností mrtvých anebo umírajících mužů, žen a vůbec nejlépe panenských dívek.

Praha je velmi krásné město s hlubokou historií, jež je opředené spoustou legend a pověstmi. Známá je proto i jako Praha mystická. Mystika a tajemno Prahou prochází od těch nejstarších dějin, přes dobu, kdy vládl Karel IV. císař Rudolf II. až po současnost.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Kyvadlo patří k těm nejstarším metodám věštění vůbec. Historikové dodnes netuší, kdy a kde se vlastně tato technika vzala. Dodnes však patří k těm nejoblíbenějším.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti