Víte, jaký význam mají sny o vodě?

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Osud,

Sny o vodě patří k těm nejběžnějším, avšak zároveň i k těm nejsilnějším. Není se však čemu divit, vždyť voda je všude okolo nás a střetáváme se s ní v každodenním životě. Je nezbytná pro život. I přes tuto skutečnost zůstává pro nás tajemná, nebezpečná a destruktivní. Spousta lidí z ní má nejen respekt, ale skutečný ohromný strach. Ve vodě totiž nedokážeme žít, můžeme se v ní utopit a v podobě záplav anebo tsunami představuje i ohromnou devastaci okolí.

Proč se nám tedy o ní tolik zdá?

Obecně platí, že voda prezentuje nevědomé, silnou a velkou část toho, čím jsme, ale nejsme si toho vědomi anebo my to vědomě neuznáváme. Voda je spojena s emocemi a jejich projevem. Emoce často vyjadřujeme skrze slzy anebo je potlačujeme do našeho nevědomí. Voda může představovat mateřství, primární pocity, které jsou spojeny s naší matkou anebo také i touhu stát se matkou. Může nám napovědět, zda jsme nebo nejme těhotné. A v neposlední řadě sny o vodě jsou spojeny i s vírou, spiritualitou a duchovnem.

 Co je při výkladu snu o vodě důležité

Voda, stejně jako jiné symboly, mají ve snech negativní i pozitivní význam. Při jejich výkladu je proto důležité blíže se podívat i na další skutečnosti. Zajímejte se o čistotu vody, její hloubku, kvalitu, pohyb i množství.

 Co vypovídají sny o oceánech

Oceány mohou představovat stav vašich emocí, neomezenost nevědomí a ducha. Spojovány jsou i s klidem a meditací. Ve snech představuje něco většího než jsme mi samotní, něco, co v nás budí respekt, čeho si vážíme. Z druhé strany oceány dokáží být i ohromující a drsné.

 Řeky ve snech

Stejně jako silnice, i řeky ve snech symbolizují cestování, a to ať ty skutečné, tak i ty emocionální. Má psychologický i duchovní význam. Řeka podporuje nebo brání pokroku. Je to jen na vás, zda se chystáte jít po proudu, s proudem anebo máte nějaký záměr tok svého života ovlivňovat. Jste řekou zmítáni? Jste pasivní a bezmocní? Blátivé a z břehů vylit řeky zobrazují vaše emocionální turbulence, zatímco jasné a klidné řeky pro změnu odrážejí váš vnitřní mír, rovnováhu a harmonii. Překročení řeky je spojeno s překonáváním překážek anebo s přechodem z jednoho stupně do druhého.

 Sny o vodopádech

Vodopády zobrazují velké spuštění emocí, omlazení i obnova ducha. Jde i o sexuální komunikaci mezi lidmi. Pokud je vodopád záporný, může jít o ztrátu kontroly, obavy z ponoru anebo pádu, rovněž představuje obavu ze ztráty kontroly.

 Bazény ve snech

Bazény si spojujeme s létem, odpočinkem nebo relaxací. Jde o chvíle, které ponejvíce trávíme s rodinou nebo přáteli a trávíme u něj dovolenou. Bazény však mohou mít mnohem hlubší význam. Jsou vyrobeny člověkem, a proto mohou představovat i prostor, který jsme vytvořili a drželi v něm emoce. Vidět bazén může představovat naši potřebu dostat se do kontaktu a získat hlubší znalosti a porozumění těchto pocitů. Prázdný bazén je pak spojen s necitlivostí, vyčerpáním a bezemočností. Lidé, kteří mají problém se zneužíváním návykových látek často sní o prázdných bazénech. Unikají svým emocím a odchází od svého já. Odpoutávají se od svých emocí. Stávají se prázdnými.

 Snění o rybnících

Rybníky jsou často spojovány s klidem, tichým časem i potřebou sedět tiše v pokoře, sami se sebou. Rybníky představují zastrčené emoce nevědomého já, které tu jsou po celou dobu, ale nebyly prozkoumány. Je to o prožitcích života. Měli byste jej hlouběji prozkoumat. Kvalita života okolo rybníka vám mohou napovědět, jaký je váš současný emocionální stav i pohled na život.

 Sen o vodovodním kohoutku

Vodovodní kohoutek představuje to, jak umíte ovládat své pocity. Dokážete snadno zapnout a vypnout své emoce. Pokud je průtok snížen a nemůžete ve snu kohoutek ovládat, nebo ho zastavit, znamení to, že se v reálu snažíte přehnaně ovládat své emoce a jste ochromeni. Vytváříte si bariéry. Ale ani ty nedokáží průtoku emocí zcela zamezit. Horká voda představuje horké emoce mimo vaši kontrolu. Jde o hněv a vášeň. Snížení průtoku studené vody souvisí s chladnými emocemi, tedy depresemi, smutkem a kontaktem s vlastními emocemi. Jste vyčerpaní vlastními rozhodnutími nebo rozhodnutími někoho jiného.

 Sen o vaně nebo sprše

Koupání je spojeno se sebeobnovením, očistou, odstraněním minulých zátěží, stresu a emočních zbytků. Vidět vanu nebo sprchu ve snu naznačuje potřebu se uvolnit, dát si pauzu a postarat se o své duchovní a emocionální zájmy. Bublinková koupel naznačuje potřebu se hýčkat a najít si čas na odpočinek. Bubliny spojené s mládím souvisí s respektem svého vnitřního dítěte, neopomíjejte drobnosti, které vás dělají šťastnými a bezstarostnými.

 Sen o dešti

I déšť může být pozitivní i negativní. Z jedné strany jde o symbol deprese, smutku, prolévání slz, ale i o milosti od Boha a odpuštěním. Může jít i o jistou očistu.

 Sen o jezeře

Jezera se se svým významem podobají rybníkům. Jsou místem klidu, ale také odhalují, že nemáte vnitřní klid. Jezera jsou větší než rybníky a jsou spojeny se samotou. I zde je důležitá kvalita vody, okolí jezera a pohyb vody na jezeře. Může také úzce souviset s osobními prožitky.

 Sen o povodních

Sny o povodních jsou škodlivé a nebezpečné. Souvisí totiž s emočními bolestmi, devastacemi a pocity zoufalství.Jsou ničivé. Někdy se týkají sexuálních tužeb a pocitů. Jde o blokované emoce.

 Sny o vlnách a tsunami

I zde může jít o pozitivní, ale i negativní věc. Jízda na vlně je pozitivní, ale je spojena i s tím, že člověk jde s proudem. Někdy znamená těžké výzvy v životě. Také je to o tom, že pracujete s tím, co máte po ruce. Flexibilita vám umožňuje překonávat překážky a pomáhá dosáhnout cíl. Vlny a tsunami souvisí s emocemi, které souvisí se skutečností, která znepokojuje a ohrožuje jednotlivce. Když jsou tyto emoce potlačovány a vyhýbají se jim, posouvají vás zpět. Problémy postupně narůstají a stávají se ochromujícími. Stává se to, když jsou ignorovány příliš dlouho. Jde o vrstvení emocí.

 Sen o přehradě

Přehrady jsou celkem jasným projevem toho, že snící potlačuje pocity a emoce, které jsou naopak zapotřebí vyjádřit. Nejde o přirozený stav a pokud se tento stav nezmění a budu nadále potlačovány, po čase přehrada praskne a stane se neštěstí. Sama přehrada však zůstane potom poničená.

 Sen o hadici nebo rozstřikovači

Zdá se vám takový sen podivný? Ale i takové máme. A vypovídají o tom, jak moc řídíte své emoce.

Rádi se díváte na nebe a sledujete dění? Noční obloha v roce 2017 nabízí stejně zajímavé divadlo, jako v roce 2016. Začátek tohoto roku doprovází roj padajících hvězd, tak, jak je tomu obvyklé, to je však teprve počátek.

Již brzy, přesně 11. 4. 2017, k nám dorazí růžový úplněk. Tento Měsíc je znám i jako rašící Měsíc, Rybí Měsíc anebo Vaječný Měsíc. Jde totiž o zlomový bod, který podle starých zvyklostí lidem napovídal, odkdy je vhodné zasít pole, kdy nastává doba Velikonoc a odkdy je možné začít s lovením ryb.

Feng Shui není dobrou metodou pro harmonické bydlení, ale i pro harmonii těla. Málokdo to ví, ale podle Feng Shui, každá část našeho obydlí anebo pracoviště, nás nějakým způsobem ovlivňuje. Přesněji řečeno, působí na naše zdraví. Pokud vás tedy trápí nějaký zdravotní problém, může problém, zkuste se podívat i po svém domově. Přinášíme vám několik tipů na to, jak léčit své tělo pomocí Feng Shui.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Léčba koloidním stříbrem ovládla svět. Je často označován za všelék. Poradí si s nachlazením, chřipkou, kašlem i opakující se rýmou. Koloidní stříbro totiž dokáže zničit viry i choroboplodné baktérie, neničí však pro tělo prospěšné aerobní baktérie. Koloidní stříbro tak chrání a podporuje imunitu, napomáhá regeneraci a jelikož aktivuje trávicí enzymy, zlepšuje i trávení.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti