Víte, jaký význam mají sny o vodě?

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Osud,

Sny o vodě patří k těm nejběžnějším, avšak zároveň i k těm nejsilnějším. Není se však čemu divit, vždyť voda je všude okolo nás a střetáváme se s ní v každodenním životě. Je nezbytná pro život. I přes tuto skutečnost zůstává pro nás tajemná, nebezpečná a destruktivní. Spousta lidí z ní má nejen respekt, ale skutečný ohromný strach. Ve vodě totiž nedokážeme žít, můžeme se v ní utopit a v podobě záplav anebo tsunami představuje i ohromnou devastaci okolí.

Proč se nám tedy o ní tolik zdá?

Obecně platí, že voda prezentuje nevědomé, silnou a velkou část toho, čím jsme, ale nejsme si toho vědomi anebo my to vědomě neuznáváme. Voda je spojena s emocemi a jejich projevem. Emoce často vyjadřujeme skrze slzy anebo je potlačujeme do našeho nevědomí. Voda může představovat mateřství, primární pocity, které jsou spojeny s naší matkou anebo také i touhu stát se matkou. Může nám napovědět, zda jsme nebo nejme těhotné. A v neposlední řadě sny o vodě jsou spojeny i s vírou, spiritualitou a duchovnem.

 Co je při výkladu snu o vodě důležité

Voda, stejně jako jiné symboly, mají ve snech negativní i pozitivní význam. Při jejich výkladu je proto důležité blíže se podívat i na další skutečnosti. Zajímejte se o čistotu vody, její hloubku, kvalitu, pohyb i množství.

 Co vypovídají sny o oceánech

Oceány mohou představovat stav vašich emocí, neomezenost nevědomí a ducha. Spojovány jsou i s klidem a meditací. Ve snech představuje něco většího než jsme mi samotní, něco, co v nás budí respekt, čeho si vážíme. Z druhé strany oceány dokáží být i ohromující a drsné.

 Řeky ve snech

Stejně jako silnice, i řeky ve snech symbolizují cestování, a to ať ty skutečné, tak i ty emocionální. Má psychologický i duchovní význam. Řeka podporuje nebo brání pokroku. Je to jen na vás, zda se chystáte jít po proudu, s proudem anebo máte nějaký záměr tok svého života ovlivňovat. Jste řekou zmítáni? Jste pasivní a bezmocní? Blátivé a z břehů vylit řeky zobrazují vaše emocionální turbulence, zatímco jasné a klidné řeky pro změnu odrážejí váš vnitřní mír, rovnováhu a harmonii. Překročení řeky je spojeno s překonáváním překážek anebo s přechodem z jednoho stupně do druhého.

 Sny o vodopádech

Vodopády zobrazují velké spuštění emocí, omlazení i obnova ducha. Jde i o sexuální komunikaci mezi lidmi. Pokud je vodopád záporný, může jít o ztrátu kontroly, obavy z ponoru anebo pádu, rovněž představuje obavu ze ztráty kontroly.

 Bazény ve snech

Bazény si spojujeme s létem, odpočinkem nebo relaxací. Jde o chvíle, které ponejvíce trávíme s rodinou nebo přáteli a trávíme u něj dovolenou. Bazény však mohou mít mnohem hlubší význam. Jsou vyrobeny člověkem, a proto mohou představovat i prostor, který jsme vytvořili a drželi v něm emoce. Vidět bazén může představovat naši potřebu dostat se do kontaktu a získat hlubší znalosti a porozumění těchto pocitů. Prázdný bazén je pak spojen s necitlivostí, vyčerpáním a bezemočností. Lidé, kteří mají problém se zneužíváním návykových látek často sní o prázdných bazénech. Unikají svým emocím a odchází od svého já. Odpoutávají se od svých emocí. Stávají se prázdnými.

 Snění o rybnících

Rybníky jsou často spojovány s klidem, tichým časem i potřebou sedět tiše v pokoře, sami se sebou. Rybníky představují zastrčené emoce nevědomého já, které tu jsou po celou dobu, ale nebyly prozkoumány. Je to o prožitcích života. Měli byste jej hlouběji prozkoumat. Kvalita života okolo rybníka vám mohou napovědět, jaký je váš současný emocionální stav i pohled na život.

 Sen o vodovodním kohoutku

Vodovodní kohoutek představuje to, jak umíte ovládat své pocity. Dokážete snadno zapnout a vypnout své emoce. Pokud je průtok snížen a nemůžete ve snu kohoutek ovládat, nebo ho zastavit, znamení to, že se v reálu snažíte přehnaně ovládat své emoce a jste ochromeni. Vytváříte si bariéry. Ale ani ty nedokáží průtoku emocí zcela zamezit. Horká voda představuje horké emoce mimo vaši kontrolu. Jde o hněv a vášeň. Snížení průtoku studené vody souvisí s chladnými emocemi, tedy depresemi, smutkem a kontaktem s vlastními emocemi. Jste vyčerpaní vlastními rozhodnutími nebo rozhodnutími někoho jiného.

 Sen o vaně nebo sprše

Koupání je spojeno se sebeobnovením, očistou, odstraněním minulých zátěží, stresu a emočních zbytků. Vidět vanu nebo sprchu ve snu naznačuje potřebu se uvolnit, dát si pauzu a postarat se o své duchovní a emocionální zájmy. Bublinková koupel naznačuje potřebu se hýčkat a najít si čas na odpočinek. Bubliny spojené s mládím souvisí s respektem svého vnitřního dítěte, neopomíjejte drobnosti, které vás dělají šťastnými a bezstarostnými.

 Sen o dešti

I déšť může být pozitivní i negativní. Z jedné strany jde o symbol deprese, smutku, prolévání slz, ale i o milosti od Boha a odpuštěním. Může jít i o jistou očistu.

 Sen o jezeře

Jezera se se svým významem podobají rybníkům. Jsou místem klidu, ale také odhalují, že nemáte vnitřní klid. Jezera jsou větší než rybníky a jsou spojeny se samotou. I zde je důležitá kvalita vody, okolí jezera a pohyb vody na jezeře. Může také úzce souviset s osobními prožitky.

 Sen o povodních

Sny o povodních jsou škodlivé a nebezpečné. Souvisí totiž s emočními bolestmi, devastacemi a pocity zoufalství.Jsou ničivé. Někdy se týkají sexuálních tužeb a pocitů. Jde o blokované emoce.

 Sny o vlnách a tsunami

I zde může jít o pozitivní, ale i negativní věc. Jízda na vlně je pozitivní, ale je spojena i s tím, že člověk jde s proudem. Někdy znamená těžké výzvy v životě. Také je to o tom, že pracujete s tím, co máte po ruce. Flexibilita vám umožňuje překonávat překážky a pomáhá dosáhnout cíl. Vlny a tsunami souvisí s emocemi, které souvisí se skutečností, která znepokojuje a ohrožuje jednotlivce. Když jsou tyto emoce potlačovány a vyhýbají se jim, posouvají vás zpět. Problémy postupně narůstají a stávají se ochromujícími. Stává se to, když jsou ignorovány příliš dlouho. Jde o vrstvení emocí.

 Sen o přehradě

Přehrady jsou celkem jasným projevem toho, že snící potlačuje pocity a emoce, které jsou naopak zapotřebí vyjádřit. Nejde o přirozený stav a pokud se tento stav nezmění a budu nadále potlačovány, po čase přehrada praskne a stane se neštěstí. Sama přehrada však zůstane potom poničená.

 Sen o hadici nebo rozstřikovači

Zdá se vám takový sen podivný? Ale i takové máme. A vypovídají o tom, jak moc řídíte své emoce.

Rosekruciáni představují velmi mystickou tajnou společnost s esoterickou tradicí, která se tu objevila v Německu počátkem 17. století spolu s knihou “Fama Fraternitatis”. Kniha byla následně byla přeložena do 5 jazyků. A byla jednou ze tří knih, které se snažily o reformu lidství.

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Již brzy, přesně 11. 4. 2017, k nám dorazí růžový úplněk. Tento Měsíc je znám i jako rašící Měsíc, Rybí Měsíc anebo Vaječný Měsíc. Jde totiž o zlomový bod, který podle starých zvyklostí lidem napovídal, odkdy je vhodné zasít pole, kdy nastává doba Velikonoc a odkdy je možné začít s lovením ryb.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Když spíme, zdají se nám sny. Spoustu z nich si však nepamatujeme. Některé nás vyděsí a jiné nás zaujmou tím, že se opakovaně vrací. Jiných se doslova nemůžeme zbavit. Bohužel často právě tyto opakující sny bývají nejvíc děsivé.

Věštkyně Lída - andělské karty Věštkyně Lída - andělské karty