Věštění z čajových lístků

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Věděli jste, že vedle věštění z kávové sedliny, je možno věštit i z čajových lístků? Věštění z čajových lístků je známé i jako Tasseomantie anebo Tasseografie. Věštba se provádí z čajových lístků na dně šálku. Toto předvídání budoucnosti k nám dorazilo z Číny v 17 století, spolu s čajem. Nutno však upozornit, že jeho historie je mnohem hlubší. První zmínky o takovémto věštění totiž pochází již z 6. století.

Zajímavé na této technice věštění je to, že se dochovala v takřka původní podobě. Technika se vyvinula zřejmě z jiné metody věštění, která předvídala budoucnost u úkazů na vnitřní straně zvonů. Porcelánové šálky na čaj tyto zvony připomínaly a tak byl jen krok k tomu, aby byla metoda přenesena na čajové šálky a čajové lístky. O mnoho let později se toto věštění přeneslo i na věštění z kávové sedliny.

 Kouzlo čtení z čajových lístků

Při věštění z čajových lístků je důležité, aby vnitřní povrch šálků byl naprosto hladký, bez jakýchkoli ozdob. Důležitá je i světlá, nejlépe bílá barva. Nasypte do šálku čaj a zalijte vodou. Pozor, neužijte k tomu sítko! Je nezbytné, aby osoba, jíž chceme věštit, čaj z šálku vypila a aby na dně ponechala pouze tolik čaje, kolik je zapotřebí k zamíchání čajových lístků. Po vypití by dotyčná osoba měla levou rukou uchopit ouško hrníčku a zatočit s lístky ve směru hodinových ručiček, a to celkem 3x. Snahou je přitom, aby se čaj, který v šálku zůstal, dostal až k okraji šálku. Pak se šálek obrátí dnem vzhůru na podšálek a nechá se odtéct. To vše však jen do té doby, než napočítáte do sedmi. Pak šálek obraťte zpět a ouško natočte směrem k sobě. Nyní jste připraveni k věštění.

 Jak se čte z čajových lístků?

Při věštění je vhodné nejprve zhodnotit celkový vzhled. Velké množství lístků, jež zůstaly v šálku předvídají dlouhý a bohatý život. Listy v jednom shluku, které jsou málo rozloženy, ukazují na disciplinovanou a systematickou mysl. Pak si všímejte symbolů.Symboly, které ukazují směrem k oušku představují, že se něco blíží a naopak (pokud míří obráceným směrem, odchází, mizí). Nenechte se odradit tím, když se vám zpočátku budou symboly zdát nejasné a výrazné. Nechte volný průchod své fantazii.

 

Kruhy: peníze, finance, dary

Mraky: duševní nebo emoční boje

Půlměsíc: Znovuzrození, obnova, ženství

Vejce: plodnosti, štěstí

Ryby: bohatství, touha, dobrá zpráva, vzdálená místa

Květ: úspěch, růst

Srdce: Budoucí potěšení

Podkova: Bezpečnost, cestování, štěstí, cesta

Přesýpací hodiny: Upozornění, varování

Hruška: Hojnost, sociální úspěch

Ring: Závazek, věčnost

Mušle: Peníze, inspirace

Čtverce: Vyrovnanost, klid

Hvězda: Štěstí, roztomilost, spiritualita

Rovná čára: obohacující cestování, mír, dlouhá životnost

Trojúhelník: Špička nahoru -nosí štěstí, Špička dolů - přináší smůlu

Vlnovky: Ztráta, obtíže

 

Jednorožec, magický tvor, jehož si lidé vážili i v době křesťanství, protože to byl symbol čistoty a panenství, jenž byl považovaný rovněž za zosobnění dobra. Pro svou sílu, odvahu a rychlost je považován za božskou bytost. V moderním pojetí pak jednorožec symbolizuje sílu, moudrost a věčný život.

Autosugesce představuje jedinečnou techniku, která užívá našeho podvědomí k tomu, aby jej pozitivně anebo negativně ovlivnila a změnila jeho vnímání. Autosugesce může probíhat vědomě i nevědomě.

Tak a je to tu zas, opět po roce tu máme hádky o Halloween, který většina Evropanů nenávidí skoro stejně mocně, jako Santa Clause. My máme přece dušičky a lampionové průvody! Někdy je zbytečné vysvětlovat, že nejde o nějaký amerikanismus, ale že se k nám obloukem vrací to, co původně od nás před tisícovkami let odešlo…

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Věštba z tarotových karet je stará metoda předvídání budoucnosti a existuje na evropské půdě minimálně sedmé století, přičemž historie tarotových karet není přesně doložitelná a občas se předcházejí teorie, které původní informaci poněkud upravují.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti