Věštění z čajových lístků

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Věděli jste, že vedle věštění z kávové sedliny, je možno věštit i z čajových lístků? Věštění z čajových lístků je známé i jako Tasseomantie anebo Tasseografie. Věštba se provádí z čajových lístků na dně šálku. Toto předvídání budoucnosti k nám dorazilo z Číny v 17 století, spolu s čajem. Nutno však upozornit, že jeho historie je mnohem hlubší. První zmínky o takovémto věštění totiž pochází již z 6. století.

Zajímavé na této technice věštění je to, že se dochovala v takřka původní podobě. Technika se vyvinula zřejmě z jiné metody věštění, která předvídala budoucnost u úkazů na vnitřní straně zvonů. Porcelánové šálky na čaj tyto zvony připomínaly a tak byl jen krok k tomu, aby byla metoda přenesena na čajové šálky a čajové lístky. O mnoho let později se toto věštění přeneslo i na věštění z kávové sedliny.

 Kouzlo čtení z čajových lístků

Při věštění z čajových lístků je důležité, aby vnitřní povrch šálků byl naprosto hladký, bez jakýchkoli ozdob. Důležitá je i světlá, nejlépe bílá barva. Nasypte do šálku čaj a zalijte vodou. Pozor, neužijte k tomu sítko! Je nezbytné, aby osoba, jíž chceme věštit, čaj z šálku vypila a aby na dně ponechala pouze tolik čaje, kolik je zapotřebí k zamíchání čajových lístků. Po vypití by dotyčná osoba měla levou rukou uchopit ouško hrníčku a zatočit s lístky ve směru hodinových ručiček, a to celkem 3x. Snahou je přitom, aby se čaj, který v šálku zůstal, dostal až k okraji šálku. Pak se šálek obrátí dnem vzhůru na podšálek a nechá se odtéct. To vše však jen do té doby, než napočítáte do sedmi. Pak šálek obraťte zpět a ouško natočte směrem k sobě. Nyní jste připraveni k věštění.

 Jak se čte z čajových lístků?

Při věštění je vhodné nejprve zhodnotit celkový vzhled. Velké množství lístků, jež zůstaly v šálku předvídají dlouhý a bohatý život. Listy v jednom shluku, které jsou málo rozloženy, ukazují na disciplinovanou a systematickou mysl. Pak si všímejte symbolů.Symboly, které ukazují směrem k oušku představují, že se něco blíží a naopak (pokud míří obráceným směrem, odchází, mizí). Nenechte se odradit tím, když se vám zpočátku budou symboly zdát nejasné a výrazné. Nechte volný průchod své fantazii.

 

Kruhy: peníze, finance, dary

Mraky: duševní nebo emoční boje

Půlměsíc: Znovuzrození, obnova, ženství

Vejce: plodnosti, štěstí

Ryby: bohatství, touha, dobrá zpráva, vzdálená místa

Květ: úspěch, růst

Srdce: Budoucí potěšení

Podkova: Bezpečnost, cestování, štěstí, cesta

Přesýpací hodiny: Upozornění, varování

Hruška: Hojnost, sociální úspěch

Ring: Závazek, věčnost

Mušle: Peníze, inspirace

Čtverce: Vyrovnanost, klid

Hvězda: Štěstí, roztomilost, spiritualita

Rovná čára: obohacující cestování, mír, dlouhá životnost

Trojúhelník: Špička nahoru -nosí štěstí, Špička dolů - přináší smůlu

Vlnovky: Ztráta, obtíže

 

Vůně v našich životech hrají velmi důležitou roli, ovlivňují totiž naši náladu, sebevědomí, vzpomínky, soustředění, zdravotní stav, úspěšnost, i to, s kým se bavíme a s kým chceme mít vztah. Většina z nás má nějakou svou obílbenou vůni, kterou by měl obsahovat i parfém, se samotným výběrem voňavky to však nemusí být vůbec jednoduché. Výběr ovlivňuje momentální nálada, roční období, důvod, kam si jej chceme vzít i náš temperament a v neposlední jeho výběr ovlivňuje i naše znamení, které inklinuje k určitým vůním.

 

Dálný východ, jak se oblasti Číny a obecně i přilehlých států nazývá, má své vlastní tradice, způsob života, myšlení, ale i léčení či výchovy. Možná pro nás až moc velké rozdíly, každopádně jde o zemi, která má své zaběhlé zvyky a díky níž se k nám dostalo do Evropy mnoho skvělých vynálezů. Jenže nejen to, Čína má například i svůj vlastní horoskop, a to podle roku narození. V čínském horoskopu se střídá celkem dvanáct znamení, které se však liší podle roku, ve kterém se daná osoba narodila. Těch dvanáct roků se také pořád střídá.

Sny nás posouvají dopředu. Potřebujeme je, abychom měli důvod, proč žít. Jejich dosažení nás plní ohromnou eufórií, radostí a štěstím. Působí na naše sebevědomí, a proto je důležité, abyste je nevzdávali, aniž byste se o jejich docílení vůbec pokusili.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Kletba pomůže démonickým bytostem vykonat zlo na nějakém člověku. Kletba je seslána černou magií přes proklínajícího, který ji uvalí na někoho jiného. Kletba může mít přitom podobu jednoduchého vyslovení přání. Ta nejsilnější kletba je však umocněna také různými magickými rituály.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Lída - andělské karty