Věštění z čajových lístků

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Věděli jste, že vedle věštění z kávové sedliny, je možno věštit i z čajových lístků? Věštění z čajových lístků je známé i jako Tasseomantie anebo Tasseografie. Věštba se provádí z čajových lístků na dně šálku. Toto předvídání budoucnosti k nám dorazilo z Číny v 17 století, spolu s čajem. Nutno však upozornit, že jeho historie je mnohem hlubší. První zmínky o takovémto věštění totiž pochází již z 6. století.

Zajímavé na této technice věštění je to, že se dochovala v takřka původní podobě. Technika se vyvinula zřejmě z jiné metody věštění, která předvídala budoucnost u úkazů na vnitřní straně zvonů. Porcelánové šálky na čaj tyto zvony připomínaly a tak byl jen krok k tomu, aby byla metoda přenesena na čajové šálky a čajové lístky. O mnoho let později se toto věštění přeneslo i na věštění z kávové sedliny.

 Kouzlo čtení z čajových lístků

Při věštění z čajových lístků je důležité, aby vnitřní povrch šálků byl naprosto hladký, bez jakýchkoli ozdob. Důležitá je i světlá, nejlépe bílá barva. Nasypte do šálku čaj a zalijte vodou. Pozor, neužijte k tomu sítko! Je nezbytné, aby osoba, jíž chceme věštit, čaj z šálku vypila a aby na dně ponechala pouze tolik čaje, kolik je zapotřebí k zamíchání čajových lístků. Po vypití by dotyčná osoba měla levou rukou uchopit ouško hrníčku a zatočit s lístky ve směru hodinových ručiček, a to celkem 3x. Snahou je přitom, aby se čaj, který v šálku zůstal, dostal až k okraji šálku. Pak se šálek obrátí dnem vzhůru na podšálek a nechá se odtéct. To vše však jen do té doby, než napočítáte do sedmi. Pak šálek obraťte zpět a ouško natočte směrem k sobě. Nyní jste připraveni k věštění.

 Jak se čte z čajových lístků?

Při věštění je vhodné nejprve zhodnotit celkový vzhled. Velké množství lístků, jež zůstaly v šálku předvídají dlouhý a bohatý život. Listy v jednom shluku, které jsou málo rozloženy, ukazují na disciplinovanou a systematickou mysl. Pak si všímejte symbolů.Symboly, které ukazují směrem k oušku představují, že se něco blíží a naopak (pokud míří obráceným směrem, odchází, mizí). Nenechte se odradit tím, když se vám zpočátku budou symboly zdát nejasné a výrazné. Nechte volný průchod své fantazii.

 

Kruhy: peníze, finance, dary

Mraky: duševní nebo emoční boje

Půlměsíc: Znovuzrození, obnova, ženství

Vejce: plodnosti, štěstí

Ryby: bohatství, touha, dobrá zpráva, vzdálená místa

Květ: úspěch, růst

Srdce: Budoucí potěšení

Podkova: Bezpečnost, cestování, štěstí, cesta

Přesýpací hodiny: Upozornění, varování

Hruška: Hojnost, sociální úspěch

Ring: Závazek, věčnost

Mušle: Peníze, inspirace

Čtverce: Vyrovnanost, klid

Hvězda: Štěstí, roztomilost, spiritualita

Rovná čára: obohacující cestování, mír, dlouhá životnost

Trojúhelník: Špička nahoru -nosí štěstí, Špička dolů - přináší smůlu

Vlnovky: Ztráta, obtíže

 

S kamarádstvím je to jako s celoživotní láskou, myslíte, že je někoho možné milovat celý život? Je, ale je to zcela výjimečné, stejně je tomu tak i u celoživotních kamarádek, přeskákat toho totiž spolu musí doopravdy mnoho. Kamarádky tak často přichází a zase odchází. Nepodaří se jim zvládnout ničitele přátelství.

Oheň, odvěký významný symbol

Oheň, jeden z nejvýznamnějších živlů života, vždy patřil k významným symbolům, které nás doprovází snad od vzniku světa. Jde o jeden ze 4 prvků bez nichž bychom nemohli existovat.

Podle světoznámé léčitelky Louisy L. Hay všechno souvisí se vším. Fyzické nemoci mají souvislost s chováním a přístupem k životu nemocné osoby. Tělo zrcadlí naše myšlenky a přesvědčení. Neustále k nám promlouvá a my jej bohužel povětšinou nenasloucháme.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Jasnovidectví je velmi obtížné blíže definovat. Všeobecně bychom ji mohli popsat, jako schopnost mimosmyslového vnímání, našeho podvědomí, které nám umožňuje nahlížet do blízké, ale i vzdálené budoucnosti. Jasnovidectví patří k těm nejstarším věšteckým technikám na světě.