Věštění z čajových lístků

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Věděli jste, že vedle věštění z kávové sedliny, je možno věštit i z čajových lístků? Věštění z čajových lístků je známé i jako Tasseomantie anebo Tasseografie. Věštba se provádí z čajových lístků na dně šálku. Toto předvídání budoucnosti k nám dorazilo z Číny v 17 století, spolu s čajem. Nutno však upozornit, že jeho historie je mnohem hlubší. První zmínky o takovémto věštění totiž pochází již z 6. století.

Zajímavé na této technice věštění je to, že se dochovala v takřka původní podobě. Technika se vyvinula zřejmě z jiné metody věštění, která předvídala budoucnost u úkazů na vnitřní straně zvonů. Porcelánové šálky na čaj tyto zvony připomínaly a tak byl jen krok k tomu, aby byla metoda přenesena na čajové šálky a čajové lístky. O mnoho let později se toto věštění přeneslo i na věštění z kávové sedliny.

 Kouzlo čtení z čajových lístků

Při věštění z čajových lístků je důležité, aby vnitřní povrch šálků byl naprosto hladký, bez jakýchkoli ozdob. Důležitá je i světlá, nejlépe bílá barva. Nasypte do šálku čaj a zalijte vodou. Pozor, neužijte k tomu sítko! Je nezbytné, aby osoba, jíž chceme věštit, čaj z šálku vypila a aby na dně ponechala pouze tolik čaje, kolik je zapotřebí k zamíchání čajových lístků. Po vypití by dotyčná osoba měla levou rukou uchopit ouško hrníčku a zatočit s lístky ve směru hodinových ručiček, a to celkem 3x. Snahou je přitom, aby se čaj, který v šálku zůstal, dostal až k okraji šálku. Pak se šálek obrátí dnem vzhůru na podšálek a nechá se odtéct. To vše však jen do té doby, než napočítáte do sedmi. Pak šálek obraťte zpět a ouško natočte směrem k sobě. Nyní jste připraveni k věštění.

 Jak se čte z čajových lístků?

Při věštění je vhodné nejprve zhodnotit celkový vzhled. Velké množství lístků, jež zůstaly v šálku předvídají dlouhý a bohatý život. Listy v jednom shluku, které jsou málo rozloženy, ukazují na disciplinovanou a systematickou mysl. Pak si všímejte symbolů.Symboly, které ukazují směrem k oušku představují, že se něco blíží a naopak (pokud míří obráceným směrem, odchází, mizí). Nenechte se odradit tím, když se vám zpočátku budou symboly zdát nejasné a výrazné. Nechte volný průchod své fantazii.

 

Kruhy: peníze, finance, dary

Mraky: duševní nebo emoční boje

Půlměsíc: Znovuzrození, obnova, ženství

Vejce: plodnosti, štěstí

Ryby: bohatství, touha, dobrá zpráva, vzdálená místa

Květ: úspěch, růst

Srdce: Budoucí potěšení

Podkova: Bezpečnost, cestování, štěstí, cesta

Přesýpací hodiny: Upozornění, varování

Hruška: Hojnost, sociální úspěch

Ring: Závazek, věčnost

Mušle: Peníze, inspirace

Čtverce: Vyrovnanost, klid

Hvězda: Štěstí, roztomilost, spiritualita

Rovná čára: obohacující cestování, mír, dlouhá životnost

Trojúhelník: Špička nahoru -nosí štěstí, Špička dolů - přináší smůlu

Vlnovky: Ztráta, obtíže

 

Když spíme, zdají se nám sny. Spoustu z nich si však nepamatujeme. Některé nás vyděsí a jiné nás zaujmou tím, že se opakovaně vrací. Jiných se doslova nemůžeme zbavit. Bohužel často právě tyto opakující sny bývají nejvíc děsivé.

Praha je plná magických, tajemných, strašidelných i děsivých míst, jedním z nejtajemnějších je však bezesporu Faustův dům, ten s číslem 502, který stojí na Karlově náměstí. Opředen je velmi podivnou minulostí a dodnes vzbuzuje posvátnou hrůzu.

Vánoce jsou velmi úzce spjaty nejen s tradicemi a těmi nejrůznějšími zvyky, ale díky zimnímu slunovratu jde již od pradávna rovněž o období spojené s magií. Naši předkové v tomto období prováděli celou řadu rituálů a kouzel, které měly zajistit úrodnost, hojnost, dostatek potravy a ochraňují zdraví a život členů domácnosti i dům a zvěř samotnou. Dnes se bohužel již postupně na spoustu těchto kouzel a rituálů zapomnělo.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Na světě se nachází spousta tajemných a záhadných míst, které berou dech. Mnohé z nich i děsí. Je přitom úplně jedno, jestli věříte na duchy, v bohy anebo ne, když se zde ocitnete, i vy pocítíte, že se nacházíte v místě se zvláštní energií, která ve vás vyvolává nevysvětlitelné pocity.