Imbolc a Hromnice

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Na Hromnice o hodinu více. Známá pranostika spojená s u nás poněkud zapomenutým svátkem. Když se vysloví, většina lidí si vzpomene maximálně tak na stejnojmenný film s Andie MacDowell, ale o jaký svátek to vlastně jde anebo proč se to říkalo, to už ví málokdo.

Co jsou Hromnice?

Hromnice jsou starobylým keltským svátkem, který se tradičně slaví 2. února. Keltové tento svátek znali jako Imbolc. Jde o svátek spojený s jarem, protože právě v únoru dochází k lámání ledů na řekách. Samotné Hromnice pak oslavují návrat světla, kterého je asi tak o hodinu více, a proto se říká “Na Hromnice o hodinu více”. V dřívějších dobách se právě na Hromnice sklízely betlémy a vánoční stromečky. Svátek je úzce spjat se světlem a svěcení svící, tzv. hromniček. Dávaly se do oken, aby domácnosti ochránily před sněhovými bouřemi.

Imbolc

Keltský svátek Imbolc se koná na počest bohyně Brigid. Jde jeden ze 4 hlavních svátků v průběhu roku. Křesťané z něj později udělali Hromnice. Bývá to i čas, kdy se zahajovaly práce na polích. V tomto období se navíc začínají rodit nová jehňata a nová míza začne proudit ve stromech.

Křesťanské Hromnice

Podle křesťanského pojetí jsou Hromnice spojené s Pannou Marií, která podle židovského obyčeje svého prvorozeného syna přinesla čtyřicátý den po narození do jeruzalémského chrámu, aby ho zasvětila Bohu. Tento moment je znám jako “světlo k osvícení pohanů”. Opět se jedná o předpisovou propagaci křesťanství, které se snažilo vytlačit již zažité tradice a zvyky jiných náboženství.

Na Hromnice se neříká pouze, že je o hodinu více

Ve skutečnosti je spojena celá řada rituálů a také pranostik, jako třeba ta, která říká, že když je na Hromnice jasno, zima bude trvat ještě dalších 6 týdnů, pokud zataženo a bude přitom sněžit anebo pršet, nástup jara bude rychlý. Inu, na Hromnice zimy polovice. Zelené Hromnice - bílé Velikonoce. Na Hromnice jasná noc, mrazů bude ještě moc. Na Hromnice musí skřivan vrznout, i kdyby měl zmrznout.

Říká se, že boží mlýny melou a na každého jednou dojde, buď teď anebo v příštím životě. Je tomu však doopravdy tak? Má každý čin nějaký následek?

Etikoterapie je metodou, která vychází z myšlenky, že nemoci a její příznaky nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Nesoustředí se na odstranění příznaků, ale odhalování vnitřních příčin.

Rodinné konstelace umožňují názorně ukázat s pocítit v souvislosti vztahy mezi jednotlivými členy rodiny. Systém vytvořil Bert Hellinger. Metoda se zabývá rozvojem osobnosti, sebepoznávání a psychoterapie. Konstelace jsou hojně v léčebné terapii a poradenství.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Termíny laikům méně známé, leč v astrologii vyskytující. Jde o body, v nichž se protíná dráha nebeského tělesa. Říká se jim i Lunární uzly. Severní je Dračí hlava a jižní je pak Dračí ocas.