Lykke

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Po Hygge přišlo Lykke. A my se ptáme, v čem tkví štěstí a jak ho dosáhnout? I Lykke k nám přichází z Dánska. Lykke v překladu znamená štěstí. Knihu o štěstí, stejně jako o Hygge napsal Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí. do knihy položené na základech vědeckých znalostí a výzkumů se lidem snaží objasnit, v čem princip nebo také pocit štěstí spočívá. Kniha Lykke je průvodcem cesty za štěstím.

V čem tkví tajemství štěstí?

Ve zdánlivě obyčejných věcech, které jsou společné pro všechny kultury na světě - pospolitosti, zdraví, penězích, důvěře, laskavosti a svobodě. Kniha je rozdělena do 6 výše uvedených bodů, kde jsou témata více rozebrány. Autor se zde snaží předat tipy a zkušenosti, které lidi v dánsku vede ke spokojenějšímu způsobu života. V knize je i celá řada statistik a grafů, které byly vytvořeny na základě průzkumů provedených v celé řadě zemí. Doplněna je o celou řadu pěkných fotografií. Pozor, Lykke není zaručeným návodem, který vás povede za ručičku, je inspirací. Nastavuje zrcadlo a připomíná opomíjené nebo zapomenuté maličkosti. Jenže znáte to, tisíce malých radostí dělají jedno velké štěstí.

Jaká je cesta za štěstím?

  1. Z jídla vytvořte rituál. Jde o společné večeře. Spojte je s příjemnou atmosférou, tedy zapalte domácí krb nebo si užijte večeři při svíčkách.

  2. Buďte pospolití. Blíže poznejte své okolí. Družte se. Začněte u sousedů.

  3. Radujte se z maličkostí. Těště se. Neostýchejte si dělat radost.

  4. Své radosti si zapisujte. Najděte jich v jednom týdnu alespoň 5.

  5. Choďte do přírody.

  6. Cvičte se v empatii. Čtěte beletrii. Naslouchejte příběhům druhých. Nebuďte ignoranti. Nepřítelem štěstí je nerovnost, neférovost, nespravedlnost a závist.

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Je mnoho způsobů, jak nahlédnout do své budoucnosti, jednou z nich je i věštění z kávové sedliny. Metoda, kterou s oblibou užívala i v Česku tolik oblíbená herečka Helena Růžičková. I když se to nezdá, je to překvapivě jednoduché. Pravda, i když dnes, v době překapávaných káv, to možná přeci jen komplikované bude. Pro úspěšné věštění totiž potřebujete tradiční kávu, tedy obyčejného “turka”.

Říká se, že se ze svých chyb máme poučit, abychom je příště neopakovali. Kolik z vás však má dojem, že chodí v bludném kruhu a staré chyby se k němu v průběhu života vrací jako dobře hozený bumerang.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vánoce je možno slavit několika různými způsoby. Pokud toužíte po jejich harmonickém prožití, můžete se inspirovat Feng Shuei. Nemusíte se obávat, není to o tom, abyste se vzdali českých tradic, ale jde spíše o zklidnění, harmonizaci a vytvoření přátelské atmosféry.

 

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Lída - andělské karty