BaGua

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Možná jste to nevěděli, ale BaGua (Ba gua chang) je vnitřní energetické umění starší než Tai chi. Vyvinuto totiž bylo již před 4000 lety v taoistických klášterech především pro zdraví a meditaci. V posledních několika stovkách let se stala velmi známým vnitřním bojovým uměním, které je však i velmi efektivním zdravotním prostředkem a meditativním nástrojem.

O BaGua

Bagua je založena na osmi trigramech užívané v taoistické kosmologii, které reprezentují základní principy skutečnosti. Každá se skládá ze třech řádků. Každá čára je buď zlomená nebo neporušená. Předstaují jin nebo jang. Korespondují s astronomií, astrologií, geografií, anatomií, rodinou, geomantií.

 Osmagální šablona trigramu

Typickým symbolem pro Bagua je osmagální šablona, neboli osmiúhelník. Jeho centrem je jin a jang. Každý z guasů, nebo také špic jsou spojeny s třemi yao symboly, táhnoucí se ve třech řadách od středu až k vnější straně.Každý z nich je buď jin nebo jang. Jednotlivé sekvence jsou věnovány zemi, ohni, vodě, větru, hromu, jezeru, hoře a nebi. Tato šablona je hojně užívána ve Fenh Shui. Ta ji užívá ke stabilizaci, ochraně, úpravě a obnově rovnováhy v životě. Každá část této šablony se vztahuje k různým aspektům života a je rozdělena do několika kategorií týkajících se fyzických a emocionálních aspektů života.

 Zrcátka Bagua

Velmi mocnou Bagua pomůckou, jež je užívána ve Feng Šuej je zrcátko Bagua, což je osmihranná placka s kruhovým zrcátkem uprostřed. Kolem zrcátka jsou nakresleny trigramy uspořádané do obrazce Bagua. Magické zrcátko odráží škodlivou energii. Jde tedy o velmi silný nástroj. Umisťuje se nad vstupní dveře do domu nebo těsně vedle nich. Jde vůbec o nejčastější ochranný předmět užívaný ve Feng Shui. Kromě odrážení negativní energie pak také přitahuje pozitivní energii.

Astrolog se vedle postavení planet všímá také i astrologických domů, ty totiž upřesňují pochopení vlivu jednotlivých planet na daného člověka. Ve zvěrokruhu jich najdete hned 12, každý z nich se přitom zaměřuje na jinou oblast (fyzickou existenci, majetek, komunikaci, domov, sexualitu, práci, kreativitu, vztahy, kariéru, přátele a psychický vývoj).

Jistě jste již někdy symbol Božího oka spatřili. Pravidelně se symbol Božího oka objevuje na oltářích a freskách uvnitř chrámů a kostelů, kromě toho tento symbol však najdete i jinde, mimo jiné jej najdete i v cikánských kartách. Víte však, co tento poněkud tajemný symbol, který provází lidi snad od nepaměti znamená?

Rosekruciáni představují velmi mystickou tajnou společnost s esoterickou tradicí, která se tu objevila v Německu počátkem 17. století spolu s knihou “Fama Fraternitatis”. Kniha byla následně byla přeložena do 5 jazyků. A byla jednou ze tří knih, které se snažily o reformu lidství.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Rádi byste poodhalili roušku své budoucnosti? Chcete znát jasně a stručně odpovědi na otázky položené ve stylu ano, ne? I když vám mnohé věštecké metody tuto možnost odmítne, kyvadlo je tolik oblíbené pro svou jednoduchost a fakt, že vám takto stručně na vaše otázky odpoví.