BaGua

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Možná jste to nevěděli, ale BaGua (Ba gua chang) je vnitřní energetické umění starší než Tai chi. Vyvinuto totiž bylo již před 4000 lety v taoistických klášterech především pro zdraví a meditaci. V posledních několika stovkách let se stala velmi známým vnitřním bojovým uměním, které je však i velmi efektivním zdravotním prostředkem a meditativním nástrojem.

O BaGua

Bagua je založena na osmi trigramech užívané v taoistické kosmologii, které reprezentují základní principy skutečnosti. Každá se skládá ze třech řádků. Každá čára je buď zlomená nebo neporušená. Předstaují jin nebo jang. Korespondují s astronomií, astrologií, geografií, anatomií, rodinou, geomantií.

 Osmagální šablona trigramu

Typickým symbolem pro Bagua je osmagální šablona, neboli osmiúhelník. Jeho centrem je jin a jang. Každý z guasů, nebo také špic jsou spojeny s třemi yao symboly, táhnoucí se ve třech řadách od středu až k vnější straně.Každý z nich je buď jin nebo jang. Jednotlivé sekvence jsou věnovány zemi, ohni, vodě, větru, hromu, jezeru, hoře a nebi. Tato šablona je hojně užívána ve Fenh Shui. Ta ji užívá ke stabilizaci, ochraně, úpravě a obnově rovnováhy v životě. Každá část této šablony se vztahuje k různým aspektům života a je rozdělena do několika kategorií týkajících se fyzických a emocionálních aspektů života.

 Zrcátka Bagua

Velmi mocnou Bagua pomůckou, jež je užívána ve Feng Šuej je zrcátko Bagua, což je osmihranná placka s kruhovým zrcátkem uprostřed. Kolem zrcátka jsou nakresleny trigramy uspořádané do obrazce Bagua. Magické zrcátko odráží škodlivou energii. Jde tedy o velmi silný nástroj. Umisťuje se nad vstupní dveře do domu nebo těsně vedle nich. Jde vůbec o nejčastější ochranný předmět užívaný ve Feng Shui. Kromě odrážení negativní energie pak také přitahuje pozitivní energii.

V Česku snad není hradu, nebo zámku, kde by nestrašilo. Naleznete tu více než 1000 hradů a tvrzí, z nichž se větší polovina nachází právě v Čechách. Řada hradů se rovněž nachází i těsně za hranicemi, v oblastech, jež v minulosti patřily k českému království. Tato skutečnost dává strašidlům a duchům ohromný prostor, spočítat všechny druhy je takřka nemožné žijí u nás nejen na hradech, ale i v rybnících, remízcích, mlýnech i lesích.

O geopatogenních zónách jste možná již slyšeli, ale skutečně víte, oč se jedná?

Megality jsou velké povětšinou neopracované nebo na hrubo opracované stavby z balvanů, které budovali pravěcí lidé v neolitu až do doby bronzové. Stavby sloužily k pohřebnímu, kultovnímu, chronologickému i astronomickému účelu Nejvíce se vyskytují v Evropě a Středomoří. Nějaké tedy najdete i u nás. Nejznámějším megalitem je však Stonehenge.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Reiki je velmi oblíbenou a žádanou alternativní metodou přírodního léčení, jež v případě, že je aplikována skutečnými odborníky, je bezpečná a může se kombinovat i s jinou terapií.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Iveta - výklad karet