BaGua

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Možná jste to nevěděli, ale BaGua (Ba gua chang) je vnitřní energetické umění starší než Tai chi. Vyvinuto totiž bylo již před 4000 lety v taoistických klášterech především pro zdraví a meditaci. V posledních několika stovkách let se stala velmi známým vnitřním bojovým uměním, které je však i velmi efektivním zdravotním prostředkem a meditativním nástrojem.

O BaGua

Bagua je založena na osmi trigramech užívané v taoistické kosmologii, které reprezentují základní principy skutečnosti. Každá se skládá ze třech řádků. Každá čára je buď zlomená nebo neporušená. Předstaují jin nebo jang. Korespondují s astronomií, astrologií, geografií, anatomií, rodinou, geomantií.

 Osmagální šablona trigramu

Typickým symbolem pro Bagua je osmagální šablona, neboli osmiúhelník. Jeho centrem je jin a jang. Každý z guasů, nebo také špic jsou spojeny s třemi yao symboly, táhnoucí se ve třech řadách od středu až k vnější straně.Každý z nich je buď jin nebo jang. Jednotlivé sekvence jsou věnovány zemi, ohni, vodě, větru, hromu, jezeru, hoře a nebi. Tato šablona je hojně užívána ve Fenh Shui. Ta ji užívá ke stabilizaci, ochraně, úpravě a obnově rovnováhy v životě. Každá část této šablony se vztahuje k různým aspektům života a je rozdělena do několika kategorií týkajících se fyzických a emocionálních aspektů života.

 Zrcátka Bagua

Velmi mocnou Bagua pomůckou, jež je užívána ve Feng Šuej je zrcátko Bagua, což je osmihranná placka s kruhovým zrcátkem uprostřed. Kolem zrcátka jsou nakresleny trigramy uspořádané do obrazce Bagua. Magické zrcátko odráží škodlivou energii. Jde tedy o velmi silný nástroj. Umisťuje se nad vstupní dveře do domu nebo těsně vedle nich. Jde vůbec o nejčastější ochranný předmět užívaný ve Feng Shui. Kromě odrážení negativní energie pak také přitahuje pozitivní energii.

Naše sny nás výrazně ovlivňují. Odráží to, co jsme v daný den prožili, po čem toužíme, co bychom chtěli, co nás trápí i čeho se bojíme. Každý normální člověk má během jedné noci 6 až 7 snů. Pamatujeme si z nich však jeden nebo dva.

Jarní rovnodennost je zároveň i dnem začátku astrologického roku i dnem, kdy se vlády ujímá Beran. Den je plný příslibu tepla, přísunu energie a pohybu. V tento den rovněž oficiálně začíná kalendářní jaro. Noc se zkracuje, den se prodlužuje. Začíná nový život.

Aby milostné bílé čarování bylo efektivní, je zapotřebí zjistit přesnou příčinu rozchodu (byla to nuda, žárlivost, jiný partner, finanční problémy, nespokojenost, potíže v posteli nebo už jste si neměli co říct).

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Existuje celá řada partnerských vztahů. Některé jsou pozitivní s perspektivou a některé jsou hned odpočátku předurčeni k záhubě. Dnes vám přinášíme definici třech nejzajímavějších typů partnerství, s nimiž se můžete v průběhu života setkat. Jeden je snový vztah, jeden je značka ošidný ideál a jeden je naprosté peklo, jemuž byste se měli obloukem vyhnout.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy