Enneagram

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Enneagram je devítiúhelník umístěný v kruhu. Užívá se k dynamické typologii osobnosti, která popisuje devět vzorců prožívání, myšlení a jednání. Tento systém dává základ pro pochopení, proč se lidé chovají tak, jak se chovají. Je rovněž i důkazem, jak naplňujeme své potřeby, jak reagujeme, když je naplněné nemáme.

S pomocí enneagramu můžete odhalit osobnostní tendence zaměření, pozornosti na oblasti v životě, které jsou pro vás v životě důležité. Dává vám příležitost vidět nejen svoje tendence, ale i tendence druhých. Jde o funkční nástroj pro pochopení i hlubší porozumění. Využít ho můžete pro sestavení týmů, výchovu leaderů, řešení partnerských vztahů a výchovu obecně.

 Historie užívání enneagramu

Historie užívání enneagramu prý užívá až do starověkého Říma. To však nebylo prokázáno. Pravděpodobně se však jedná o syntézu tradic týkajících se 7 smrtelných hříchů kabaly i súfismu. Za otce enneagramu je možno považovat Georgije Ivanoviče Gurdžijeva. Jde o alternativní metodu, kterou však není možno označit za psychologickou. Neužívá se k diagnostice.

 Typy osobnosti

Enneagram zná 9 typů osobnosti:

Jedničky jsou idealisté, které se snaží o lepší svět. Jsou na sebe velmi tvrdé. Tvrdé jsou však i na ostatní. Dá se na ně spolehnout.

Dvojky se neustále snaží pomáhat ostatním. Chtějí být nepostradatelnými. Neustále se snaží všem vyhovět. Dokáží být egoistické a jsou schopny i vydírat, pokud si od nich nechcete nechat pomoct.

Trojky jsou hnány touhou po úspěchu. Rády si vytyčují cíle. Jsou schopny dostat se do jakékoliv role. přetvařují se.

Čtyřky jsou tvořivé, nápadité a umělecky založené. Jou úspěšné v tanci, malířství i v literatuře. Bohužel však často propadají melancholii a depresím. Je to chvíle, kdy se uzavírají do sebe. Snaží se být originální za každou cenu. Snadno se pro něco nadchnou. Mají auru plnou tajemna a síly. Vymykají se lidské kontrole a chápání. Nerady se nechávají svazovat.

Pětky jsou všímavé a přemýšlivé vůči svému okolí. Dokáží naslouchat a vyhodnocovat. Jsou racionální. Dříve myslí, než jednají. Snaží se kontrolovat své emoce. Mají problém s vyjádřením citů. Touží po nových věcech. Škatulkují.

Šestky jsou stabilní a věrné. Jejich základním kamenem úrazu je strach. Nechají se jím velmi ovlivňovat. Jsou paranoidní. Potřebují oporu a vedení.

Sedmičky vidí svět jinak, tak, jak to chtějí. Zavírají oči před realitou. Často propadají alkoholu a drogám.

Osmičky jsou přirozenými vůdci. Ochraňují slabší. Jsou obdařeni velkou vnitřní energií. Mají problémy s autoritami. Často se dostávají do konfliktů. Jsou tvrdohlaví a nenechají si vymluvit své názory.

Devítky vynikají svou empatií, vnímavostí a klidem. Nejsou průbojnými a jsou snadno přehlédnutelnými. Nebývají moc otevřenými a mají problém bavit se o tabuizovaných tématech. Nemluví o sexualitě.

Tak a je to tu zas, opět po roce tu máme hádky o Halloween, který většina Evropanů nenávidí skoro stejně mocně, jako Santa Clause. My máme přece dušičky a lampionové průvody! Někdy je zbytečné vysvětlovat, že nejde o nějaký amerikanismus, ale že se k nám obloukem vrací to, co původně od nás před tisícovkami let odešlo…

Jasmín je rychle rostoucí keř, liána, která se rychle rozrůstá a obrůstá pergoly, ploty a zdi. Kvete na přelomu jara a léta. Typické pro ni jsou sněhobílé květy, které omamně voní. Jde o magickou rostlinu, která se hojně užívá ke kouzlům a rituálům.

Podle všech poznatků patří Babylonská astrologie k těm nejstarším na světě, dokonce ještě starším než je ta Sumerská. Jde dokonce vůbec o první organizovaný systém astrologie. Spekuluje se, že zde existovala již v třetím tisíciletí před naším letopočtem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Jitrocel kopinatý patří k frekventovaným českým rostlinám, jež můžete nalézt zcela běžně na polních a lučních cestách a v příkopech. Jitrocel obvykle dorůstá do velikosti 7-30 centimetrů. Jde o typicky evropskou rostlinu, která se však postupně rozšířila do celého světa. Známá byla i ve staré Číně. První zmínka o jitroceli pochází až z 11. století, kde je o ní psáno jako o “matce rostlin”.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Lída - andělské karty