Valentýn

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy, Osud,

Tak už se nám blíží, čas Vánoc odezněl a obchody nelenily a hned na nás vytáhly růžovou a záplavu srdíček. Ano, již brzy bude svatý Valentýn. Zatímco jej však, na rozdíl od Mikuláše, u nás bereme jako komerční svátek, pro vylepšení povánoční poněkud pozastaveného prodeje, jinde jde o velmi oblíbený a tradiční svátek.

Odkud se svátek svatého Valentýna vzal?

Podobně jako Mikuláš, i Valentýn kdysi skutečně žil. Šlo zřejmě o katolického kněze, který 14. 2. zemřel mučednickou smrtí. Tu si “vysloužil” proto, že prováděl nezákonně křesťanské svatby, za což ho římský císař Claudius krutě potrestal. A jelikož šlo o velmi oblíbeného kněze, který pomohl spoustě zamilovaným párům, začali si jej lidé v den jeho kruté smrti pravidelně upomínat.

Jeho ostatky jsou do dnešních dnů uchovávány na několika místech v Evropě. Jeho lopatka je kupříkladu uchovávána v kapitulní bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Nejstarší důkaz o tom, že slavení svatého Valentýna není další amerikanismus, ale ryze evropská záležitost (která do Ameriky dorazila až v minulém století), najdete v Praze na Starém Městě pražském. Ve Valentýnské ulici tu totiž ještě před 150 lety stával středověký kostel z 12. století - kostel svatého Valentina. Bohužel však byl v 19. století zbořen.

Jaké dárky je vhodné darovat na svatého Valentýna?

I když se to nezdá, dárky darované na svatého Valentýna mají důležitou symboliku. Ne každý dárek darovaný na Valentýna je přitom optimální. Svým milovaným je vhodné v tento den darovat kytici (tak, jak ji sv. Valentin dával novomanželům), nějaký ten pamlsek a vlastnoručně vyrobenou valentýnku (Valentýnky se vyvinuly ze zvyku známého jako “urny lásky”). Vhodné je i pozvání na večeři, či darování šperku. Nutno však říct, že spodní prádlo, zámečky, plyšáci a jiné větší dary, které se nám snaží obchody vnutit, ve skutečnosti s pravou oslavou svatého Valentýna nemá nic společného.

Zpříjemňujete si své chvíle sklenkou lahodného moku? Neděláte nic výjimečného. Vínu holdovali již naši panovníci před několika stovkami let. Každý z nás však má rád něco jiného. Tušili jste však, že naše preference mohou mít na svědomí nejen naše chuťové pohárky, ale i hvězdy? Pojďte se spolu s námi podívat na to, jaké znamení má víno nejraději a jaké byste proto měli daným osobám vybírat.

Lidé stromy objímají odjakživa. Už od pradávna věřili, že v sobě skrývají magickou moc a léčivou energii, která je dokáže uzdravit. Skeptikům, kteří si při pohledu na lidi omotané okolo stromu, klepali na čelo, udělala přítrž nedávno zveřejněná studie, která potvrdila, že objímání stromů je zdravé.

Chiron představuje klíč k pochopení našeho života. Může symbolicky oživit naši cestu vedoucí k naplnění našich osobních cílů. Naplňuje náš osud i osud nás všech jako společnosti. Pro Chirona v Beranu je typické hledání vlastní identity.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Mezi zámkem Lemberk a Janovicemi v Podještědí vede cesta, po níž se dostanete k záhadným kamenům, které vyzařují velkou energii.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti