Valentýn

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy, Osud,

Tak už se nám blíží, čas Vánoc odezněl a obchody nelenily a hned na nás vytáhly růžovou a záplavu srdíček. Ano, již brzy bude svatý Valentýn. Zatímco jej však, na rozdíl od Mikuláše, u nás bereme jako komerční svátek, pro vylepšení povánoční poněkud pozastaveného prodeje, jinde jde o velmi oblíbený a tradiční svátek.

Odkud se svátek svatého Valentýna vzal?

Podobně jako Mikuláš, i Valentýn kdysi skutečně žil. Šlo zřejmě o katolického kněze, který 14. 2. zemřel mučednickou smrtí. Tu si “vysloužil” proto, že prováděl nezákonně křesťanské svatby, za což ho římský císař Claudius krutě potrestal. A jelikož šlo o velmi oblíbeného kněze, který pomohl spoustě zamilovaným párům, začali si jej lidé v den jeho kruté smrti pravidelně upomínat.

Jeho ostatky jsou do dnešních dnů uchovávány na několika místech v Evropě. Jeho lopatka je kupříkladu uchovávána v kapitulní bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Nejstarší důkaz o tom, že slavení svatého Valentýna není další amerikanismus, ale ryze evropská záležitost (která do Ameriky dorazila až v minulém století), najdete v Praze na Starém Městě pražském. Ve Valentýnské ulici tu totiž ještě před 150 lety stával středověký kostel z 12. století - kostel svatého Valentina. Bohužel však byl v 19. století zbořen.

Jaké dárky je vhodné darovat na svatého Valentýna?

I když se to nezdá, dárky darované na svatého Valentýna mají důležitou symboliku. Ne každý dárek darovaný na Valentýna je přitom optimální. Svým milovaným je vhodné v tento den darovat kytici (tak, jak ji sv. Valentin dával novomanželům), nějaký ten pamlsek a vlastnoručně vyrobenou valentýnku (Valentýnky se vyvinuly ze zvyku známého jako “urny lásky”). Vhodné je i pozvání na večeři, či darování šperku. Nutno však říct, že spodní prádlo, zámečky, plyšáci a jiné větší dary, které se nám snaží obchody vnutit, ve skutečnosti s pravou oslavou svatého Valentýna nemá nic společného.

Největších chyb, kterých se v dospělosti dopouštíme, mají svůj původ v dětství. Může za to výchova a prostředí v jakém jsme vyrostli. V některých rodinách bývají výchovné pochybení drobné a nevýznamné, ale v jiných pro změnu tak význačné, že se s nimi musíte vypořádat i ve své dospělosti.

O geopatogenních zónách jste možná již slyšeli, ale skutečně víte, oč se jedná?

Astrologie nám při správném užívání dokáže usnadnit život. Proč toho tedy nevyužít a nezakomponovat ji do běžného života? Poradíme vám, jak ji správně ve svém každodenním životě používat.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Telepatie představuje přenos informací prostřednictvím mimosmyslových schopností. Přenosu myšlenek na dálku se věnuje experimentální psychologie, parapsychologie a psychotronika. Dorozumívání beze slov zcela běžně užívají zvířata, mají to v genech, jen my na to nějak zapomněli. To však neznamená, že bychom to neuměli.