Valentýn

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy, Osud,

Tak už se nám blíží, čas Vánoc odezněl a obchody nelenily a hned na nás vytáhly růžovou a záplavu srdíček. Ano, již brzy bude svatý Valentýn. Zatímco jej však, na rozdíl od Mikuláše, u nás bereme jako komerční svátek, pro vylepšení povánoční poněkud pozastaveného prodeje, jinde jde o velmi oblíbený a tradiční svátek.

Odkud se svátek svatého Valentýna vzal?

Podobně jako Mikuláš, i Valentýn kdysi skutečně žil. Šlo zřejmě o katolického kněze, který 14. 2. zemřel mučednickou smrtí. Tu si “vysloužil” proto, že prováděl nezákonně křesťanské svatby, za což ho římský císař Claudius krutě potrestal. A jelikož šlo o velmi oblíbeného kněze, který pomohl spoustě zamilovaným párům, začali si jej lidé v den jeho kruté smrti pravidelně upomínat.

Jeho ostatky jsou do dnešních dnů uchovávány na několika místech v Evropě. Jeho lopatka je kupříkladu uchovávána v kapitulní bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Nejstarší důkaz o tom, že slavení svatého Valentýna není další amerikanismus, ale ryze evropská záležitost (která do Ameriky dorazila až v minulém století), najdete v Praze na Starém Městě pražském. Ve Valentýnské ulici tu totiž ještě před 150 lety stával středověký kostel z 12. století - kostel svatého Valentina. Bohužel však byl v 19. století zbořen.

Jaké dárky je vhodné darovat na svatého Valentýna?

I když se to nezdá, dárky darované na svatého Valentýna mají důležitou symboliku. Ne každý dárek darovaný na Valentýna je přitom optimální. Svým milovaným je vhodné v tento den darovat kytici (tak, jak ji sv. Valentin dával novomanželům), nějaký ten pamlsek a vlastnoručně vyrobenou valentýnku (Valentýnky se vyvinuly ze zvyku známého jako “urny lásky”). Vhodné je i pozvání na večeři, či darování šperku. Nutno však říct, že spodní prádlo, zámečky, plyšáci a jiné větší dary, které se nám snaží obchody vnutit, ve skutečnosti s pravou oslavou svatého Valentýna nemá nic společného.

Symboly nosící štěstí jdou s lidmi snad od vzniku světa. Vždyť už i Eva měla u sebe pro štěstí jetelový čtyřlístek. Ve starověku si pak lidé uchovávali různé zuby a drápy zvířat, protože věřili, že do nich přejde jejich síla. Věříme jim i v 21. století, kdy žijeme ve světě plném techniky a lidé obvykle myslí víc než racionálně.

Zabývání se kouzly a obecně i magií má několik specifik, protože neexistuje jen jedna jediná magie, ale dělí se hned na několik druhů. Zajímavé je i samotné rozdělení, protože mimo to, že obecně magie pracuje s mnoha živly i předměty, myšlenkami, dělí se v základě na pět základních magií, kterými je se možno zabývat a ovládat je. Je pravdou, že většina čarodějů a čarodějek, soustředí své síly na jednu vybranou, postupem času ale mohou přejít na jiné, což se často děje s přechodem od bílé, základní magie k černé, té, se kterou je neradno si zahrávat. Je to cesta rovnou do pekel.

Aromaterapii máme tendenci přiřazovat spíše k alternativnímu způsobu léčby, ve skutečnosti jde však o holistickou medicínu, která problémy člověka bere jaksi celostně. Vzhledem k odhaleným věděckým faktům si aromaterapii váží v klasické medicíně. Inu, vliv vůně na člověka je mocný.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Komunikace s mrtvými je možná, i když není zrovna doporučována. O této skutečnosti se přesvědčila řada lidí. Duch se může zhmotnit v různé míře a dokonce disponuje určitou energií, která na nás může působit.