Valentýn

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy, Osud,

Tak už se nám blíží, čas Vánoc odezněl a obchody nelenily a hned na nás vytáhly růžovou a záplavu srdíček. Ano, již brzy bude svatý Valentýn. Zatímco jej však, na rozdíl od Mikuláše, u nás bereme jako komerční svátek, pro vylepšení povánoční poněkud pozastaveného prodeje, jinde jde o velmi oblíbený a tradiční svátek.

Odkud se svátek svatého Valentýna vzal?

Podobně jako Mikuláš, i Valentýn kdysi skutečně žil. Šlo zřejmě o katolického kněze, který 14. 2. zemřel mučednickou smrtí. Tu si “vysloužil” proto, že prováděl nezákonně křesťanské svatby, za což ho římský císař Claudius krutě potrestal. A jelikož šlo o velmi oblíbeného kněze, který pomohl spoustě zamilovaným párům, začali si jej lidé v den jeho kruté smrti pravidelně upomínat.

Jeho ostatky jsou do dnešních dnů uchovávány na několika místech v Evropě. Jeho lopatka je kupříkladu uchovávána v kapitulní bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Nejstarší důkaz o tom, že slavení svatého Valentýna není další amerikanismus, ale ryze evropská záležitost (která do Ameriky dorazila až v minulém století), najdete v Praze na Starém Městě pražském. Ve Valentýnské ulici tu totiž ještě před 150 lety stával středověký kostel z 12. století - kostel svatého Valentina. Bohužel však byl v 19. století zbořen.

Jaké dárky je vhodné darovat na svatého Valentýna?

I když se to nezdá, dárky darované na svatého Valentýna mají důležitou symboliku. Ne každý dárek darovaný na Valentýna je přitom optimální. Svým milovaným je vhodné v tento den darovat kytici (tak, jak ji sv. Valentin dával novomanželům), nějaký ten pamlsek a vlastnoručně vyrobenou valentýnku (Valentýnky se vyvinuly ze zvyku známého jako “urny lásky”). Vhodné je i pozvání na večeři, či darování šperku. Nutno však říct, že spodní prádlo, zámečky, plyšáci a jiné větší dary, které se nám snaží obchody vnutit, ve skutečnosti s pravou oslavou svatého Valentýna nemá nic společného.

Lapače snů jsou v posledních letech znovu objeveným hitem. Vděčíme za něj Indiánům, pro něž to je jeden z magických symbolů, zdrojů základní energie.

Víte, že na váš charakter má významný vliv i to, v jakém dnu v tydnu jste se narodili. Staří Římané tomu velmi věřili, a proto jednotlivé dny pojmenovali podle bohů. Ty pak vystihovali charakter narozeného člověka.

Bílá magie lásky

Bílá magie je založena na poznání, že vše na všech úrovních reality, je spolu neoddělitelně spjato. Bílá magie věří v mystické síly prvků, které dokáží eliminovat jakoukoliv negativitu, která nás obklopuje, a to přitom bez toho, aby způsobila škodu nebo zranění někoho jiného. Tato magie má sílu léčit, chránit, žehnat, přinášet dobré sny, plnit přání i přinášet lásku.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Telepatie představuje přenos informací prostřednictvím mimosmyslových schopností. Přenosu myšlenek na dálku se věnuje experimentální psychologie, parapsychologie a psychotronika. Dorozumívání beze slov zcela běžně užívají zvířata, mají to v genech, jen my na to nějak zapomněli. To však neznamená, že bychom to neuměli.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Lída - andělské karty