Nejzáhadnější místa světa

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Na světě se nachází spousta tajemných a záhadných míst, které berou dech. Mnohé z nich i děsí. Je přitom úplně jedno, jestli věříte na duchy, v bohy anebo ne, když se zde ocitnete, i vy pocítíte, že se nacházíte v místě se zvláštní energií, která ve vás vyvolává nevysvětlitelné pocity.

Často jde o místa, které nedají spát ani vědcům, protože se již po staletí snaží nějakým logickým způsobem onu záhadu vysvětlit. Ne vždy se to však podaří. A tak do dnešních dnů na spoustu záhad neznáme odpověď. Pojďme se podívat na ty nejzáhadnější.

 Bermudský trojúhelník

Bermudský trojúhelník je proslulým místem, které děsí celý svět svými historkami o ztrátách lodí i letadel. Dodnes se neví, proč k těmto událostem dochází, nicméně existuje několik teorií, jež záhadná zmizení vysvětlují. Bermudský trojúhelník se nachází v Sargasovém moři v oblasti mezi Miami, Portorikem a Bermudami. Někteří vědci však trojúhelník za mnohem větší a tvrdí, že ve skutečnosti sahá až do Mexického zálivu, Karibského moře a Azorám. Někteří si myslí, že se zde kdysi rozkládala bájná Atlantida.

 Olgoj chorchoj

Bájný jeden a půl metru dlouhý červ plazící se mongolskou pouští Gobi děsí lidi po mnoho století, ne-li tisíciletí. Červ prý vypadá jako přerostlá žížala, která je však schopna zvíře i člověka zabít na velkou vzdálenost. Červa se pokoušelo najít spousta vědců, zatím se to však nepodařilo.

 Hrad Leap v Irsku

Na tomhle hradě byste rozhodně dobrovolně nepřespali, ono tu totiž straší. Místo je nabito tak špatnou energií, že lidem zde přechází mráz po zádech. V průběhu historie se tu odehrála spousta masakrů, včetně bratrovraždy. Možná za to může skutečnost, že hrad byl postaven na rituální půdě starých druidů, kteří zde měli i pohřebiště. Hrad byl prý postaven v roce 800 klanem O’Carrollů, jež byl proslulý svou krutostí a touhou po moci. Násilí a vraždy zde byly na denním pořádku.

 Jatinga

Jatinga je malou horskou vesnicí v Indii, která by nebyla ničím zajímavá, kdyby tu již více než 100 let ptáci pravidelně nesnažili spáchat sebevraždu. Stovky ptáků náhle sestupuje z nebe a padají přímo dolů, nalítávají do domů a stromů. Děje se tomu tak každý rok v září a říjnu, při západu slunce mezi sedmou a desátou hodinou večerní, tedy na konci monzunového období. Dlouho lidé věřili, že za to mohou zlí duchové, podle posledních analýz, studií a výzkumů, vědci přišli s vysvětlením, že ptáci jsou dezorientovaní monzunovou mlhou a tak aby se neztratily, míří za světlem. Cestou pak naráží na překážky, které je mohou zabít.

 Tržnice Akodessewa, Togo

Jedním z nejzáhadnějších míst na světě je bezesporu i tržnice Akodessewa v Togo, která je vyhrazena všem vyznavačům Vodoo. A jelikož tuto magii praktikuje víc než polovina obyvatelstva Toga, věřte, že zde panuje čilý ruch a seženete tu doopravdy vše, co k praktikování této magie potřebujete, tedy lebky, kůži, paroží apod.

Luperkálie jsou jedním z nejstarších římských svátků, který byl do kalendáře zanesen ještě dříve než reformoval kalendář. Tento svátek je spojen s dnem Valentýna. Konal se totiž každý rok 15. února. Šlo původně o očistný rituál, který měl od města odvrátit zlé duchy a očistit město od negativního. Festival měl také podpořit plodnost a upevnit zdraví.

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Symboly štěstí je jich mnoho a doprovází nás od počátku lidstva. Mají různou podobu. Věříme, že nám přinesou štěstí nebo nás ochrání před vším zlým. Nosíme je proto v kapse, v peněžence, na krku, stojí na našem stolku, máme je pod polštářem, houpou se nám na zrcátku v autě, visí nám u dveří i na zdi. Říkáme jim také talismany nebo amulety. Vážně jsou tak kouzelné?

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Geomatie je další druh věštění, který patřil k těm nejpopulárnějším metodám v Africe a Evropě, a to hlavně v průběhu středověku a renesance. Praktikovali ji lidé všech společenských tříd, a to i přesto, že byla v průběhu označena za magii a zakázána.