Frenologie

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika, Osud,

Frenologie je zajímavým to oborem, který se zaměřoval na hlavu člověka. Zkoumal stavbu lebky, velikost a tvar hlavy, protože předpokládali, že právě toto je spojeno s duševními schopnostmi a charakteristickými rysy. Jde o tzv. pseudovědu, kterou však úspěšně převzala neurověda. Nejoblíbenější byla zejména v 19. století a na začátku 20. století.

O Frenologii

Zakladatelem oboru byl zřejmě rakousky lékař, anatom a patolog Franz-Joseph Gall, který tuto metodu nazýval kraniologií a kranioskopií. Termín frenologie zavedl teprve jeho žák Johann G. Spurzheim. Jejich teze byla založena na zkoumání trestanců a chovanců v blázinci. V Německu byla tato pseudověda zakázána císařským patentem. Rozšířila se však i do Francie a Itálie. V Americe byl pak v New Yorku založen Frenologický ústav a frenologické muzeum.

 Z čeho vycházela Frenologie?

Podle frenologie je mozek orgánem mysli. Také lidské duševní schopnosti sestávají z určitého počtu navzájem nezávislých vloh. Vlohy jsou vrozené a každé z nich přitom přísluší určitá oblast na povrchu mozku. Velikost určité oblasti mozku odpovídá míře nadání jedince s určitou vlohou. Velikostí oblastí mozku odpovídá vnější tvar lebky, takže mohou být podle něj zvenku posuzovány. Frenologie byla tak oblíbená, že ve 19. století si podle ní vybírali své zaměstnance. Hlídali si ji i kriminalisté. Bohužel také i nacisté, kteří právě na základě tvaru lebky posílali na smrt miliony lidí.

 Čeho si všímali frenologové

Frenologové si nevšímali pouze tvaru a velikosti lebky, hledali i hrbolky a jamky, všímali si nepravidelnosti a k vyšetření užívali i různé nástroje. To, kde se hrbolek nacházel, předvídal, zda dotyčný je nadaný na matematiku, je velmi inteligentní anebo je to zločinec. Díky frenologie došlo k odhalení řečového centra i vznik teorie o šedé a bílé hmotě mozkové.

Symboly nosící štěstí jdou s lidmi snad od vzniku světa. Vždyť už i Eva měla u sebe pro štěstí jetelový čtyřlístek. Ve starověku si pak lidé uchovávali různé zuby a drápy zvířat, protože věřili, že do nich přejde jejich síla. Věříme jim i v 21. století, kdy žijeme ve světě plném techniky a lidé obvykle myslí víc než racionálně.

Aby milostné bílé čarování bylo efektivní, je zapotřebí zjistit přesnou příčinu rozchodu (byla to nuda, žárlivost, jiný partner, finanční problémy, nespokojenost, potíže v posteli nebo už jste si neměli co říct).

Již brzy, přesně 11. 4. 2017, k nám dorazí růžový úplněk. Tento Měsíc je znám i jako rašící Měsíc, Rybí Měsíc anebo Vaječný Měsíc. Jde totiž o zlomový bod, který podle starých zvyklostí lidem napovídal, odkdy je vhodné zasít pole, kdy nastává doba Velikonoc a odkdy je možné začít s lovením ryb.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Po Hygge přišlo Lykke. A my se ptáme, v čem tkví štěstí a jak ho dosáhnout? I Lykke k nám přichází z Dánska. Lykke v překladu znamená štěstí. Knihu o štěstí, stejně jako o Hygge napsal Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí. do knihy položené na základech vědeckých znalostí a výzkumů se lidem snaží objasnit, v čem princip nebo také pocit štěstí spočívá. Kniha Lykke je průvodcem cesty za štěstím.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Lída - andělské karty