Frenologie

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika, Osud,

Frenologie je zajímavým to oborem, který se zaměřoval na hlavu člověka. Zkoumal stavbu lebky, velikost a tvar hlavy, protože předpokládali, že právě toto je spojeno s duševními schopnostmi a charakteristickými rysy. Jde o tzv. pseudovědu, kterou však úspěšně převzala neurověda. Nejoblíbenější byla zejména v 19. století a na začátku 20. století.

O Frenologii

Zakladatelem oboru byl zřejmě rakousky lékař, anatom a patolog Franz-Joseph Gall, který tuto metodu nazýval kraniologií a kranioskopií. Termín frenologie zavedl teprve jeho žák Johann G. Spurzheim. Jejich teze byla založena na zkoumání trestanců a chovanců v blázinci. V Německu byla tato pseudověda zakázána císařským patentem. Rozšířila se však i do Francie a Itálie. V Americe byl pak v New Yorku založen Frenologický ústav a frenologické muzeum.

 Z čeho vycházela Frenologie?

Podle frenologie je mozek orgánem mysli. Také lidské duševní schopnosti sestávají z určitého počtu navzájem nezávislých vloh. Vlohy jsou vrozené a každé z nich přitom přísluší určitá oblast na povrchu mozku. Velikost určité oblasti mozku odpovídá míře nadání jedince s určitou vlohou. Velikostí oblastí mozku odpovídá vnější tvar lebky, takže mohou být podle něj zvenku posuzovány. Frenologie byla tak oblíbená, že ve 19. století si podle ní vybírali své zaměstnance. Hlídali si ji i kriminalisté. Bohužel také i nacisté, kteří právě na základě tvaru lebky posílali na smrt miliony lidí.

 Čeho si všímali frenologové

Frenologové si nevšímali pouze tvaru a velikosti lebky, hledali i hrbolky a jamky, všímali si nepravidelnosti a k vyšetření užívali i různé nástroje. To, kde se hrbolek nacházel, předvídal, zda dotyčný je nadaný na matematiku, je velmi inteligentní anebo je to zločinec. Díky frenologie došlo k odhalení řečového centra i vznik teorie o šedé a bílé hmotě mozkové.

Poněkud zvláštním úkazem na naší planetě jsou diamanty, nejtvrdší nerosty, které sice dokážou zdobit každou dámu, ale bohužel mají i magickou moc v podobě nositele neštěstí.

Kyvadlo patří k těm nejstarším metodám věštění vůbec. Historikové dodnes netuší, kdy a kde se vlastně tato technika vzala. Dodnes však patří k těm nejoblíbenějším.

S pentaklem jste se mohli v poslední době setkat u tarotových karet, avšak nejen s nimi je tato pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy spojena. Pentakl je totiž jinak řečeno pentagram, prastarý magický a ochranný znak, který je úzce spjat s pozitivní magií.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víte, co je letos zvláštní? Žádný nebude. Dva úplňky byly v lednu a dva také budou i v březnu, ale v únoru nebude žádný. A aby toho nebylo málo. Tak všechny úplňky od konce března budou v roce 2018 v datu, stejně jako tento rok, které po sečtení vydá číslo 9.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti