Frenologie

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika, Osud,

Frenologie je zajímavým to oborem, který se zaměřoval na hlavu člověka. Zkoumal stavbu lebky, velikost a tvar hlavy, protože předpokládali, že právě toto je spojeno s duševními schopnostmi a charakteristickými rysy. Jde o tzv. pseudovědu, kterou však úspěšně převzala neurověda. Nejoblíbenější byla zejména v 19. století a na začátku 20. století.

O Frenologii

Zakladatelem oboru byl zřejmě rakousky lékař, anatom a patolog Franz-Joseph Gall, který tuto metodu nazýval kraniologií a kranioskopií. Termín frenologie zavedl teprve jeho žák Johann G. Spurzheim. Jejich teze byla založena na zkoumání trestanců a chovanců v blázinci. V Německu byla tato pseudověda zakázána císařským patentem. Rozšířila se však i do Francie a Itálie. V Americe byl pak v New Yorku založen Frenologický ústav a frenologické muzeum.

 Z čeho vycházela Frenologie?

Podle frenologie je mozek orgánem mysli. Také lidské duševní schopnosti sestávají z určitého počtu navzájem nezávislých vloh. Vlohy jsou vrozené a každé z nich přitom přísluší určitá oblast na povrchu mozku. Velikost určité oblasti mozku odpovídá míře nadání jedince s určitou vlohou. Velikostí oblastí mozku odpovídá vnější tvar lebky, takže mohou být podle něj zvenku posuzovány. Frenologie byla tak oblíbená, že ve 19. století si podle ní vybírali své zaměstnance. Hlídali si ji i kriminalisté. Bohužel také i nacisté, kteří právě na základě tvaru lebky posílali na smrt miliony lidí.

 Čeho si všímali frenologové

Frenologové si nevšímali pouze tvaru a velikosti lebky, hledali i hrbolky a jamky, všímali si nepravidelnosti a k vyšetření užívali i různé nástroje. To, kde se hrbolek nacházel, předvídal, zda dotyčný je nadaný na matematiku, je velmi inteligentní anebo je to zločinec. Díky frenologie došlo k odhalení řečového centra i vznik teorie o šedé a bílé hmotě mozkové.

V životě máme jak špatná znamení, tak i ta dobrá. Záleží na nás, zda věříme pověrám a k srdci si bereme to, že pokud se něco jeví jako špatné znamení, pak se tomu vyhneme, anebo naopak bereme talismany a amulety pro ochranu sebe i svého okolí. Pro posílení vlastního dobrého pocitu a tak dále, je jistě dobré mít také ty „opěrné body“ v životě, které pozvednou tělo, mysl i odhodlání. Jaké jsou ty základní dobrá znamení, kterým obecně věří mnoho lidí.

Svou budoucnost chtěli lidé znát od nepaměti, a to napříč všemi kulturami. Díky tomu exituje celá řada způsobů věnující se předvídání budoucnosti z hvězd. Cikánský horoskop je neodmyslitelně spjat s předměty, jimiž se obklopovali a v nichž viděli lidi. Zajímavostí je i to, že původně preferovali spíše věštění z ruky anebo užívali karty (později cikánské karty), cikánský horoskop vznikl prý mezi kočovníky na jihu Francie.

Zrcadla má doma téměř každý. Pro někoho je zrcadlo ozdobou, pro jiného praktickou pomůckou a další v něm vidí magický prostředek. Zrcadlům byla vždy přisuzována magická moc.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Jste na velkém omylu, pokud si myslíte, že baculky jsou pro muže neviditelné. Je sice pravda, že každému se líbí něco jiného. A je také pravda, že za baculkami se povětšinou muži okatě neotáčí. Je však pravdou, že si umí muže získat i jinak než sexy postavou. A také je pravda, že i když se nakrucují s modelínami, domov utváří právě s baculkami. To jsou totiž ženy, které jsou podvědomě schopnější pro utváření domova a plození dětí.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti