Co vám prozradí orákulum

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Orákulum je známé po stovky let. I když v minulosti měla jinou podobu. V antickém středověku byla za orákula považována místa, kde se věštilo. Šlo tedy o věštírny. Věštkyně v nich věštily za užití různých praktik.

K základním věšteckým metodám orákula přitom patřilo tahání losu, vnuknutí v podobě snů a vizí, o něco později pak i tarot a I-ťing. Věštba v orákulu se zobrazuje v obrazech a symbolech. K nejznámějším věštkyním této doby patří Pýthia nebo Sibyla. Věštění se na černou listinu dostalo až s příchodem křesťanství ve středověku. Na scéně se opět objevily až s počátkem novověku, nejvíce na přelomu 19. a 20. století.

Věštění v Delfách

Delfská věštírna skutečně existovala a dokonce až po dobu 1000 let dávala Řekům cenné rady. V Delfách nevěštila pouze Sybila nebo Pýthia. Věštecké služby zde nabízelo hned několik žen, které žily ve městě pod jeskyní. V jeskyni pracovaly na směny. Každý den se tu vystřídaly dvě věštkyně a ještě existovala i jedna náhradnice, kdyby náhodou jedna z nich nemohla.

Jeskyně byla pro ně významná z prostého důvodu. Z trhlin v zemi tu vychází etylen, který je lehce omamný. Věštkyně tak velmi snadno dostal do rauše. Ty pak byly schopny věštin v záhadném jazyce. Byly to bláboly, které musel do normální řeči překládat kněz. Tito kněží byli ve skutečnosti špičkoví špioni, kteří věděli, kde se co šustlo. Dokázali dobře poradit.

Povětšinou však byly věštby poměrně nejasné a tajemné.

Co odhalí věštby?

Orákula slouží spíše k sebepoznání, než k předpovídání budoucnosti. Mýlíte se, pokud jste si mysleli, že se věnuje proroctvím. Odhaluje vaše možnosti, které jsou vám v dané situaci nabídnuty, ale je zde prostor s tím něco udělat. A tak byste to měli i brát. Je to ten nejlepší nástroj k sebepoznání.

Existuje ohromné množství jasnovidců a věštců, kteří v průběhu dějin vytvořili různá proroctví. Ta se pak ve větší, či menší míře naplnila. Na naplnění některých však stále ještě čekáme. Pojďme se podívat na ty nejslavnější a nejznámější.

Sny nás posouvají dopředu. Potřebujeme je, abychom měli důvod, proč žít. Jejich dosažení nás plní ohromnou eufórií, radostí a štěstím. Působí na naše sebevědomí, a proto je důležité, abyste je nevzdávali, aniž byste se o jejich docílení vůbec pokusili.

Zkuste se zeptat onomantiky. Podle ní totiž v sobě každé jméno nese Boží předurčení.

Co je onomantika?

Onomantika je umění věštění, jež s běžným evropským věštěním a astrologií má pramálo společného. Mnohem blíže má k numerologii. Jde totiž o předvídání budoucnosti z písmen, které jsou numerologickými nosiči. Abychom to zjednodušili, jedná se o věštění ze jména.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Když spíme, zdají se nám sny. Spoustu z nich si však nepamatujeme. Některé nás vyděsí a jiné nás zaujmou tím, že se opakovaně vrací. Jiných se doslova nemůžeme zbavit. Bohužel často právě tyto opakující sny bývají nejvíc děsivé.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy