Co vám prozradí orákulum

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Orákulum je známé po stovky let. I když v minulosti měla jinou podobu. V antickém středověku byla za orákula považována místa, kde se věštilo. Šlo tedy o věštírny. Věštkyně v nich věštily za užití různých praktik.

K základním věšteckým metodám orákula přitom patřilo tahání losu, vnuknutí v podobě snů a vizí, o něco později pak i tarot a I-ťing. Věštba v orákulu se zobrazuje v obrazech a symbolech. K nejznámějším věštkyním této doby patří Pýthia nebo Sibyla. Věštění se na černou listinu dostalo až s příchodem křesťanství ve středověku. Na scéně se opět objevily až s počátkem novověku, nejvíce na přelomu 19. a 20. století.

Věštění v Delfách

Delfská věštírna skutečně existovala a dokonce až po dobu 1000 let dávala Řekům cenné rady. V Delfách nevěštila pouze Sybila nebo Pýthia. Věštecké služby zde nabízelo hned několik žen, které žily ve městě pod jeskyní. V jeskyni pracovaly na směny. Každý den se tu vystřídaly dvě věštkyně a ještě existovala i jedna náhradnice, kdyby náhodou jedna z nich nemohla.

Jeskyně byla pro ně významná z prostého důvodu. Z trhlin v zemi tu vychází etylen, který je lehce omamný. Věštkyně tak velmi snadno dostal do rauše. Ty pak byly schopny věštin v záhadném jazyce. Byly to bláboly, které musel do normální řeči překládat kněz. Tito kněží byli ve skutečnosti špičkoví špioni, kteří věděli, kde se co šustlo. Dokázali dobře poradit.

Povětšinou však byly věštby poměrně nejasné a tajemné.

Co odhalí věštby?

Orákula slouží spíše k sebepoznání, než k předpovídání budoucnosti. Mýlíte se, pokud jste si mysleli, že se věnuje proroctvím. Odhaluje vaše možnosti, které jsou vám v dané situaci nabídnuty, ale je zde prostor s tím něco udělat. A tak byste to měli i brát. Je to ten nejlepší nástroj k sebepoznání.

Jednorožec, magický tvor, jehož si lidé vážili i v době křesťanství, protože to byl symbol čistoty a panenství, jenž byl považovaný rovněž za zosobnění dobra. Pro svou sílu, odvahu a rychlost je považován za božskou bytost. V moderním pojetí pak jednorožec symbolizuje sílu, moudrost a věčný život.

Čínský kalendář je pravděpodobně tím nejstarším kalendářem na celém světě. První zmínky totiž pochází z doby hlubší než 5000 let. Říká se, že jej vytvořil císař Huang Di. S čínským kalendářem pak úzce souvisí i čínský horoskop. K jehož vzniku se váže jedna legenda.

Už v dávné minulosti lidé věřili v to, že drahé kameny mají léčivou sílu. Věřili, že se v nich skrývá zvláštní a tajemná síla. Využívali je proto nejen k řešení fyzických, ale i psychických problémů. Z tohoto důvodu se z nich začali vyrábět amulety i šperky, které měly ochrannou a posilující moc.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Zkuste se zeptat onomantiky. Podle ní totiž v sobě každé jméno nese Boží předurčení.

Co je onomantika?

Onomantika je umění věštění, jež s běžným evropským věštěním a astrologií má pramálo společného. Mnohem blíže má k numerologii. Jde totiž o předvídání budoucnosti z písmen, které jsou numerologickými nosiči. Abychom to zjednodušili, jedná se o věštění ze jména.