Co vám prozradí orákulum

Článek na téma: Astrologie, Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Orákulum je známé po stovky let. I když v minulosti měla jinou podobu. V antickém středověku byla za orákula považována místa, kde se věštilo. Šlo tedy o věštírny. Věštkyně v nich věštily za užití různých praktik.

K základním věšteckým metodám orákula přitom patřilo tahání losu, vnuknutí v podobě snů a vizí, o něco později pak i tarot a I-ťing. Věštba v orákulu se zobrazuje v obrazech a symbolech. K nejznámějším věštkyním této doby patří Pýthia nebo Sibyla. Věštění se na černou listinu dostalo až s příchodem křesťanství ve středověku. Na scéně se opět objevily až s počátkem novověku, nejvíce na přelomu 19. a 20. století.

Věštění v Delfách

Delfská věštírna skutečně existovala a dokonce až po dobu 1000 let dávala Řekům cenné rady. V Delfách nevěštila pouze Sybila nebo Pýthia. Věštecké služby zde nabízelo hned několik žen, které žily ve městě pod jeskyní. V jeskyni pracovaly na směny. Každý den se tu vystřídaly dvě věštkyně a ještě existovala i jedna náhradnice, kdyby náhodou jedna z nich nemohla.

Jeskyně byla pro ně významná z prostého důvodu. Z trhlin v zemi tu vychází etylen, který je lehce omamný. Věštkyně tak velmi snadno dostal do rauše. Ty pak byly schopny věštin v záhadném jazyce. Byly to bláboly, které musel do normální řeči překládat kněz. Tito kněží byli ve skutečnosti špičkoví špioni, kteří věděli, kde se co šustlo. Dokázali dobře poradit.

Povětšinou však byly věštby poměrně nejasné a tajemné.

Co odhalí věštby?

Orákula slouží spíše k sebepoznání, než k předpovídání budoucnosti. Mýlíte se, pokud jste si mysleli, že se věnuje proroctvím. Odhaluje vaše možnosti, které jsou vám v dané situaci nabídnuty, ale je zde prostor s tím něco udělat. A tak byste to měli i brát. Je to ten nejlepší nástroj k sebepoznání.

Po Hygge přišlo Lykke. A my se ptáme, v čem tkví štěstí a jak ho dosáhnout? I Lykke k nám přichází z Dánska. Lykke v překladu znamená štěstí. Knihu o štěstí, stejně jako o Hygge napsal Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí. do knihy položené na základech vědeckých znalostí a výzkumů se lidem snaží objasnit, v čem princip nebo také pocit štěstí spočívá. Kniha Lykke je průvodcem cesty za štěstím.

Matka Meera je v Indii uctívána jako Božská Matka. Tato žena se narodila v Chandepalle v jižní Indii. Nějaký čas žila v Pondicherry až se nakonec usadila v německém Thalheimu. Pozor, nejde o žádnou guru, je to žena, matka, která je schopna pomoci komukoli, kdo její pomoc potřebuje. Jde o bezmezně milující, pečující a nikoho a nic neodsuzující ženu.

Již brzy, přesně 11. 4. 2017, k nám dorazí růžový úplněk. Tento Měsíc je znám i jako rašící Měsíc, Rybí Měsíc anebo Vaječný Měsíc. Jde totiž o zlomový bod, který podle starých zvyklostí lidem napovídal, odkdy je vhodné zasít pole, kdy nastává doba Velikonoc a odkdy je možné začít s lovením ryb.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víte, že na váš charakter má významný vliv i to, v jakém dnu v tydnu jste se narodili. Staří Římané tomu velmi věřili, a proto jednotlivé dny pojmenovali podle bohů. Ty pak vystihovali charakter narozeného člověka.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti