Věštění z mouky

Článek na téma: Duchovní život, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

V průběhu věků se lidé snažili získat informace o své budoucnosti různým způsobem. Existuje skutečně velmi rozsáhlý rejstřík věštění, více či méně absurdních, děsivých i odporných. Jedním zajímavým typem věštění je tzv. aleuromancie, čili věštění s pomocí pšeničné mouky, což je ostatně jasné i z daného slova, protože jde o řecké spojení dvou slov - aleuron (mouka) a manteia (věštění).

Historie věštění z mouky

Jde zřejmě o starobylý řecký způsob věštby.Toto věštění se užívalo hned několika způsoby, z nichž jeden je užíván dodnes. Vůbec tou nejstarší technikou věštění z mouky, která sahá až do hluboké minulosti 2000 let před naším letopočtem, byla spojena se sypáním mouky a pozorováním jejich tvarů. Věštilo se rovněž i z mís, kde se mouka smíchala s vodou a pak se vylila. Obrazce, které v míse zůstaly na dně pak naznačovaly, jaká bude budoucnost daného člověka. Později Řekové zapečetili ruličky papíru s věštbou, jež zamíchali devětkrát v nádobě s moukou. Právě tento způsob věštění z mouky měl pak už jen krok ke koláčkům štěstí. Ano, jde o předchůdce tzv. koláčků štěstí, jež jsou moderní variantou tohoto věštění budoucnosti.

 Věštění s pomocí koláčků štěstí

Věštění s pomocí poselství skryté v pečivu vzešlo v Číně okolo 14. století. Podle legendy tradice věštění vznikla v době, kdy se Číňané chtěli zbavit nebezpečí ovládnutí Mongoly. Komunikace byla tehdy nemožná a čínští vojáci hledali cestu, jak by se na stanovištích mohli spolu domluvit na dalších krocích. Pomohli jim v tom převleky za mnichy a právě tyto kouzelné koláčky, do nichž zapékali útržky filozofických textů. Časem tato metoda získala jiné uplatnění a začala se užívat k věštění, a to nejen v Číně, ale i v Řecku a jinde v Evropě. Dodnes tento způsob věštby mají velice rádi především v Americe.

Víte, že s tímto způsobem věštby je spojen i nám známý tradiční způsob věštění, který je spojen se zapékáním mince do koláče? Dodnes se ví, že ten, kdo jej v koláči najde, bude mít štěstí.

Říká se, že se ze svých chyb máme poučit, abychom je příště neopakovali. Kolik z vás však má dojem, že chodí v bludném kruhu a staré chyby se k němu v průběhu života vrací jako dobře hozený bumerang.

Radost ze života se jeví poněkud nedostatkovým zbožím, lidé jsou uhnaní, napjatí, ve stresu, s neustále špatnou náladou, ne-li rovnou depresí a úzkostí. Neustále pachtící za něčím, co není k dosažení. Něčím, co neumíme kolikrát ani definovat. Za hmotnými statky, o nichž bohužel mylně předpokládáme, že to právě ony jsou zárukou radosti a štěstí. Tohle všechno však v konečném výsledku vede k nespokojenosti, frustraci a do čekáren psychiatrů. Vážně je však náš život tak nudný, šedivý, hnusný, bez perspektivy?

Snídaně představuje jedno z nejdůležitějších jídel dne. Podle toho, jak den ráno odstartujete se bude zbytek dne odvíjet. Důraz na snídani je proto na místě. Když ji vynecháte, budou vám po celý den chybět živiny a důsledkem toho i energie, můžete se cítit unavení a hladoví, večer vyžíráte ledničky a nakonec přibíráte. Aby však snídaně tělu prospěla, měla by být zdravá, pestrá a vyvážená. Každé znamení horoskopu má však na snídani jiné nároky, ty mimo jiné ovlivňují nejen to, jak se cítíme, ale i to, jestli přibíráme anebo ne. Víte, jak byste měli svůj den odstartovat, aby to co nejvíce prospělo vašemu tělu?

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Ještě před vznikem křesťanství však šlo o svátky jara, které slavily všechny kultury napříč celou zeměkoulí. Již od pradávna je doprovází řada tradic a rituálů. Je to i význačné magické období.