Věštění z mouky

Článek na téma: Duchovní život, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

V průběhu věků se lidé snažili získat informace o své budoucnosti různým způsobem. Existuje skutečně velmi rozsáhlý rejstřík věštění, více či méně absurdních, děsivých i odporných. Jedním zajímavým typem věštění je tzv. aleuromancie, čili věštění s pomocí pšeničné mouky, což je ostatně jasné i z daného slova, protože jde o řecké spojení dvou slov - aleuron (mouka) a manteia (věštění).

Historie věštění z mouky

Jde zřejmě o starobylý řecký způsob věštby.Toto věštění se užívalo hned několika způsoby, z nichž jeden je užíván dodnes. Vůbec tou nejstarší technikou věštění z mouky, která sahá až do hluboké minulosti 2000 let před naším letopočtem, byla spojena se sypáním mouky a pozorováním jejich tvarů. Věštilo se rovněž i z mís, kde se mouka smíchala s vodou a pak se vylila. Obrazce, které v míse zůstaly na dně pak naznačovaly, jaká bude budoucnost daného člověka. Později Řekové zapečetili ruličky papíru s věštbou, jež zamíchali devětkrát v nádobě s moukou. Právě tento způsob věštění z mouky měl pak už jen krok ke koláčkům štěstí. Ano, jde o předchůdce tzv. koláčků štěstí, jež jsou moderní variantou tohoto věštění budoucnosti.

 Věštění s pomocí koláčků štěstí

Věštění s pomocí poselství skryté v pečivu vzešlo v Číně okolo 14. století. Podle legendy tradice věštění vznikla v době, kdy se Číňané chtěli zbavit nebezpečí ovládnutí Mongoly. Komunikace byla tehdy nemožná a čínští vojáci hledali cestu, jak by se na stanovištích mohli spolu domluvit na dalších krocích. Pomohli jim v tom převleky za mnichy a právě tyto kouzelné koláčky, do nichž zapékali útržky filozofických textů. Časem tato metoda získala jiné uplatnění a začala se užívat k věštění, a to nejen v Číně, ale i v Řecku a jinde v Evropě. Dodnes tento způsob věštby mají velice rádi především v Americe.

Víte, že s tímto způsobem věštby je spojen i nám známý tradiční způsob věštění, který je spojen se zapékáním mince do koláče? Dodnes se ví, že ten, kdo jej v koláči najde, bude mít štěstí.

Kreslení pravou hemisférou je pro mnohé velký zázrak, který si neumí vysvětlit. Techniku poprvé široké veřejnosti představila Betty Edwards v roce 1979. Jde o velmi efektivní výuku kreslení, která má pomoci kreslit i těm lidem, kteří si mysleli, že kreslit dokáží pouze talentovaní.

Původní obyvatelé nového kontinentu, Nového světa, tedy Indiáni, také věřili, že období času a data narození, mají vliv na osobnost, díky čemuž se projeví vlastnosti jedince a na čem tak dále může stavět, co podporovat v rozvoji a v čem zase předem utlumit přirozenou touhu negativismu. Nicméně oproti klasickému znamení zvěrokruhu podle slunečního znamení, mají Indiáni své vlastní, vlastní horoskop.

Rituály, které se konaly na Hromnice, jsou ve skutečnosti spojeny s mnohem starším keltským svátkem Imbolcem. Všechny konané rituály a zvyky měly lidem zajistit kvalitní úrodu a bezpečí před přírodními vlivy i zlými duchy.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

K zenovým kartám mají nejblíže ti, co mají blízko i k myšlenkám indického filozofa Rajneeshe Chandra Mohana Jaina, známého jako Osho. Karty byly totiž vystavěny na jeho výrocích a podobenstvích.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti