Věštění z mouky

Článek na téma: Duchovní život, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

V průběhu věků se lidé snažili získat informace o své budoucnosti různým způsobem. Existuje skutečně velmi rozsáhlý rejstřík věštění, více či méně absurdních, děsivých i odporných. Jedním zajímavým typem věštění je tzv. aleuromancie, čili věštění s pomocí pšeničné mouky, což je ostatně jasné i z daného slova, protože jde o řecké spojení dvou slov - aleuron (mouka) a manteia (věštění).

Historie věštění z mouky

Jde zřejmě o starobylý řecký způsob věštby.Toto věštění se užívalo hned několika způsoby, z nichž jeden je užíván dodnes. Vůbec tou nejstarší technikou věštění z mouky, která sahá až do hluboké minulosti 2000 let před naším letopočtem, byla spojena se sypáním mouky a pozorováním jejich tvarů. Věštilo se rovněž i z mís, kde se mouka smíchala s vodou a pak se vylila. Obrazce, které v míse zůstaly na dně pak naznačovaly, jaká bude budoucnost daného člověka. Později Řekové zapečetili ruličky papíru s věštbou, jež zamíchali devětkrát v nádobě s moukou. Právě tento způsob věštění z mouky měl pak už jen krok ke koláčkům štěstí. Ano, jde o předchůdce tzv. koláčků štěstí, jež jsou moderní variantou tohoto věštění budoucnosti.

 Věštění s pomocí koláčků štěstí

Věštění s pomocí poselství skryté v pečivu vzešlo v Číně okolo 14. století. Podle legendy tradice věštění vznikla v době, kdy se Číňané chtěli zbavit nebezpečí ovládnutí Mongoly. Komunikace byla tehdy nemožná a čínští vojáci hledali cestu, jak by se na stanovištích mohli spolu domluvit na dalších krocích. Pomohli jim v tom převleky za mnichy a právě tyto kouzelné koláčky, do nichž zapékali útržky filozofických textů. Časem tato metoda získala jiné uplatnění a začala se užívat k věštění, a to nejen v Číně, ale i v Řecku a jinde v Evropě. Dodnes tento způsob věštby mají velice rádi především v Americe.

Víte, že s tímto způsobem věštby je spojen i nám známý tradiční způsob věštění, který je spojen se zapékáním mince do koláče? Dodnes se ví, že ten, kdo jej v koláči najde, bude mít štěstí.

Jméno Jan patří k tradičním českým jménům, které navíc patří k těm nejoblíbenějším. Je to zajímavé, protože se tomu děje i přes to, že jeho energie není zrovna nejlepší. V Janovi je totiž karmická zátěž, která se bohužel často dědí dál (tím, že se jméno dědí z generace na generaci).

S manipulátory se ve svém životě střetne každý a bohužel nejednou. Setkat se s nimi můžete vesměs kdekoli, mezi kamarády, v práci, v rodině, ale i v partnerství. A buďme upřímní, občas manipulujeme všichni. Je přitom jedno, o co nám jde. Cílem manipulace je totiž přesvědčit toho druhého, aby přijal naše argumenty a udělal něco, co by sám o sobě neudělal anebo se nechce udělat. S manipulací je možno vyvolat pocit viny, strach, pochybnosti anebo je možno vytvořit nátlak. Pouze 20% manipulujících si je svého chování vědoma, bohužel drtivá většina o tom nemá ponětí.

I když se nám tomu někdy nedaří uvěřit a mnohdy se ptáme proč, v životě není nic náhoda, všechno se nám děje z nějakého důvodu a v tu správnou chvíli.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Feng Shui není dobrou metodou pro harmonické bydlení, ale i pro harmonii těla. Málokdo to ví, ale podle Feng Shui, každá část našeho obydlí anebo pracoviště, nás nějakým způsobem ovlivňuje. Přesněji řečeno, působí na naše zdraví. Pokud vás tedy trápí nějaký zdravotní problém, může problém, zkuste se podívat i po svém domově. Přinášíme vám několik tipů na to, jak léčit své tělo pomocí Feng Shui.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti