Věštění z mouky

Článek na téma: Duchovní život, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

V průběhu věků se lidé snažili získat informace o své budoucnosti různým způsobem. Existuje skutečně velmi rozsáhlý rejstřík věštění, více či méně absurdních, děsivých i odporných. Jedním zajímavým typem věštění je tzv. aleuromancie, čili věštění s pomocí pšeničné mouky, což je ostatně jasné i z daného slova, protože jde o řecké spojení dvou slov - aleuron (mouka) a manteia (věštění).

Historie věštění z mouky

Jde zřejmě o starobylý řecký způsob věštby.Toto věštění se užívalo hned několika způsoby, z nichž jeden je užíván dodnes. Vůbec tou nejstarší technikou věštění z mouky, která sahá až do hluboké minulosti 2000 let před naším letopočtem, byla spojena se sypáním mouky a pozorováním jejich tvarů. Věštilo se rovněž i z mís, kde se mouka smíchala s vodou a pak se vylila. Obrazce, které v míse zůstaly na dně pak naznačovaly, jaká bude budoucnost daného člověka. Později Řekové zapečetili ruličky papíru s věštbou, jež zamíchali devětkrát v nádobě s moukou. Právě tento způsob věštění z mouky měl pak už jen krok ke koláčkům štěstí. Ano, jde o předchůdce tzv. koláčků štěstí, jež jsou moderní variantou tohoto věštění budoucnosti.

 Věštění s pomocí koláčků štěstí

Věštění s pomocí poselství skryté v pečivu vzešlo v Číně okolo 14. století. Podle legendy tradice věštění vznikla v době, kdy se Číňané chtěli zbavit nebezpečí ovládnutí Mongoly. Komunikace byla tehdy nemožná a čínští vojáci hledali cestu, jak by se na stanovištích mohli spolu domluvit na dalších krocích. Pomohli jim v tom převleky za mnichy a právě tyto kouzelné koláčky, do nichž zapékali útržky filozofických textů. Časem tato metoda získala jiné uplatnění a začala se užívat k věštění, a to nejen v Číně, ale i v Řecku a jinde v Evropě. Dodnes tento způsob věštby mají velice rádi především v Americe.

Víte, že s tímto způsobem věštby je spojen i nám známý tradiční způsob věštění, který je spojen se zapékáním mince do koláče? Dodnes se ví, že ten, kdo jej v koláči najde, bude mít štěstí.

Uran patří k nejvzdálenějším planetám sluneční soustavy. Objeven byl již v roce 1781. Planeta přináší nový pohled na věci. Nevidí důvod, proč setrvat se stávajícím, raději se vším skoncuje a vytvoří vše od začátku, v nové podobě. Je to taková rebelka. Stojí za revolucemi, politickými převraty, povstáními, ale i diktátory. Projevuje svou svobodnou vůli.

 

Termín symbologie skrývá vědu, která se zabývá symboly. Ty jsou specifické pro lidi samotné, kulturu i náboženství. Různé symboly se objeví v různých technologiích a důležitou součástí jsou užívány i v geografii, sociologii, astronomii, astrologii, alchymii i věštectví.

Je mnoho způsobů, jak nahlédnout do své budoucnosti, jednou z nich je i věštění z kávové sedliny. Metoda, kterou s oblibou užívala i v Česku tolik oblíbená herečka Helena Růžičková. I když se to nezdá, je to překvapivě jednoduché. Pravda, i když dnes, v době překapávaných káv, to možná přeci jen komplikované bude. Pro úspěšné věštění totiž potřebujete tradiční kávu, tedy obyčejného “turka”.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Etikoterapie je metodou, která vychází z myšlenky, že nemoci a její příznaky nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Nesoustředí se na odstranění příznaků, ale odhalování vnitřních příčin.