Záhadné kameny u Lemberka

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Mezi zámkem Lemberk a Janovicemi v Podještědí vede cesta, po níž se dostanete k záhadným kamenům, které vyzařují velkou energii.

Kde Kamenný kruh najdete

Místo najdete asi 300 metrů od zámku kousek za loukou, kde odbočíte vlevo do lesního porostu. Tam jsou pak první vztyčené kamenné sloupy. Po mírné cestě pak dojdete k nevelkému prostranství s Kamenným kruhem. Cesta má symbolizovat linii hada.

Odhalení záhady kamenů

I když místo působí záhadně, kameny tu byly vztyčeny nedávno. Stalo se tomu v devadesátých letech minulého století v rámci sochařského sympozia. Ostatně nějaké sochy najdete i na začátku Lipové aleje. Jde tedy o umělecké dílo, které má znázorňovat spojení starých a nových kultur a civilizací. Dílo není dokončeno, chybí mu ještě dvě desky z leštěné žuly, které měly představovat časovou smyčku, proudění času tam a zpět. V místě je tak 21 čedičových sloupů. Sloupy pochází z lomu v Polevsku a na místo je usadil jeřáb.

Magická energie

I přes všechna fakta však psychotronici a záhadologové tvrdí, že jde o velmi léčivé místo. Možná i proto je tu celkem narváno, protože sem hodně lidí chodí relaxovat. Sedají si do středu kruhu a meditují. Údajně prý každý kámen dokáže doda energii jinému orgánu lidského těla.

 

Velkou škodou je, že okolí i samotné místo je dost poznamenáno vandaly. V létě se tu hraje i divadlo. V plánu je tu i výstava.

Zdislava z Lemberka

Možná je škoda, že esoterici nevěnují více pozornosti tajemné Zdislavě z Lemberka, která léčila pomocí zázračné vody. Byla to dcera šlechtice Přibyslava z Křižanova. Lidé věřili, že má nadpřirozenou schopnost uzdravovat. Poblíž města také ze země vyvěrá pramen, který nese její jméno. Prý její vodu k léčbě využívala i paní Zdislava. Dodnes pramen přináší úlevu od očních zánětů a kožních onemocnění. Zdislava se pro svou dobrotu a léčitelské schopnosti dočkala dokonce svatořečení.

Hypnóza je dnes asi nejdéle užívaným psychoterapeutickým nástrojem. Za tu velmi dlouhou dobu, co je tu s námi, se dokázala uplatnit v mnoha oblastech. Vědci prokázali, že dokáže léčit neurózy, poruchy spánku, sociální fóbie, špatnou koncentraci, obezitu, přejídání se, noční pomočování dětí, kousání nehtů, migrénu, chronické bolesti, závislost na jídle, anorexii, fóbii i bulimii. Hypnóza je užívána i při léčbě závislostí, depresí, trémy, sníženému sebevědomí, impulzivitě, astmatu a ekzémů.

Od dob Sigmunda Freuda vznikla celá řada nejrůznějších teorií o snech. Byly provedeny i fascinující vědecké objevy na poli biologie i neurologie. I když jsme pootevřeli vrátka, stále nám skutečné tajemství snů uniká. Stále nevíme skutečnou podstatu, ani význam.

 

Hrad Krzyztopór patří k těm nejkrásnějším a největším hradům v Polsku i v Evropě. Zároveň pak náleží rovněž i k těm nejvíce tajemným. Najdete jej v obci Újezd v jižním Polsku. Postavil jej Krzysztof Ossolinski mezi lety 1587 až 1645. Hrad byl bohužel poškozen během švédské invaze v roce 1655 a doražen v průběhu války konfederace advokátů Rusy v roce 1770.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Dnes, tedy v pátek 10. 2. 2017, se můžeme těšit na první zatmění Měsíce v tomto roce. Nepůjde o úplné zatmění, ale o polostínové, které budete moci sledovat po celém území České republiky.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy