Záhadné kameny u Lemberka

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Mezi zámkem Lemberk a Janovicemi v Podještědí vede cesta, po níž se dostanete k záhadným kamenům, které vyzařují velkou energii.

Kde Kamenný kruh najdete

Místo najdete asi 300 metrů od zámku kousek za loukou, kde odbočíte vlevo do lesního porostu. Tam jsou pak první vztyčené kamenné sloupy. Po mírné cestě pak dojdete k nevelkému prostranství s Kamenným kruhem. Cesta má symbolizovat linii hada.

Odhalení záhady kamenů

I když místo působí záhadně, kameny tu byly vztyčeny nedávno. Stalo se tomu v devadesátých letech minulého století v rámci sochařského sympozia. Ostatně nějaké sochy najdete i na začátku Lipové aleje. Jde tedy o umělecké dílo, které má znázorňovat spojení starých a nových kultur a civilizací. Dílo není dokončeno, chybí mu ještě dvě desky z leštěné žuly, které měly představovat časovou smyčku, proudění času tam a zpět. V místě je tak 21 čedičových sloupů. Sloupy pochází z lomu v Polevsku a na místo je usadil jeřáb.

Magická energie

I přes všechna fakta však psychotronici a záhadologové tvrdí, že jde o velmi léčivé místo. Možná i proto je tu celkem narváno, protože sem hodně lidí chodí relaxovat. Sedají si do středu kruhu a meditují. Údajně prý každý kámen dokáže doda energii jinému orgánu lidského těla.

 

Velkou škodou je, že okolí i samotné místo je dost poznamenáno vandaly. V létě se tu hraje i divadlo. V plánu je tu i výstava.

Zdislava z Lemberka

Možná je škoda, že esoterici nevěnují více pozornosti tajemné Zdislavě z Lemberka, která léčila pomocí zázračné vody. Byla to dcera šlechtice Přibyslava z Křižanova. Lidé věřili, že má nadpřirozenou schopnost uzdravovat. Poblíž města také ze země vyvěrá pramen, který nese její jméno. Prý její vodu k léčbě využívala i paní Zdislava. Dodnes pramen přináší úlevu od očních zánětů a kožních onemocnění. Zdislava se pro svou dobrotu a léčitelské schopnosti dočkala dokonce svatořečení.

Soudobým velmi častým problémem je život v budoucnosti. Nějak jsme zapomněli žít v současnosti, vše odkládáme na jednou. Sníme, představujeme si, žijeme v naději, že jednou…

..a život nám utíká pod rukama.

Již v únoru se ujme vlády mocný, hrdý a také i trochu panovačný kohout. Ohnivý kohout v čínském horoskopu patří mezi nekonfliktní a dobrosrdečné, i když silně egoistické znamení. Celý rok se ponese ve stylu hlavního úklidu před vlastním prahem, což bude mít za následek soupeření na malých polích, vlastních dvorcích a to bude doprovázet i velké vyhazování a zbavování se všeho nechtěného a nepotřebného.

Megality jsou velké povětšinou neopracované nebo na hrubo opracované stavby z balvanů, které budovali pravěcí lidé v neolitu až do doby bronzové. Stavby sloužily k pohřebnímu, kultovnímu, chronologickému i astronomickému účelu Nejvíce se vyskytují v Evropě a Středomoří. Nějaké tedy najdete i u nás. Nejznámějším megalitem je však Stonehenge.

 

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Opál je minerál, polodrahokam, který může být bílý, růžový, černý, béžový, modrý, žlutý, hnědý, oranžový, červený, zelený i fialový. A také může být průhledný, mléčný, duhový, ohnivý, skelný i bez ohně. Jde o kámen s jemnými vibracemi, jež probouzí duševní a mystické vize. Napomáhá k objevení a projevení skutečného já. Je to karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme ven, se nám vrátí a v mnohem větší míře.