Záhadné kameny u Lemberka

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Mezi zámkem Lemberk a Janovicemi v Podještědí vede cesta, po níž se dostanete k záhadným kamenům, které vyzařují velkou energii.

Kde Kamenný kruh najdete

Místo najdete asi 300 metrů od zámku kousek za loukou, kde odbočíte vlevo do lesního porostu. Tam jsou pak první vztyčené kamenné sloupy. Po mírné cestě pak dojdete k nevelkému prostranství s Kamenným kruhem. Cesta má symbolizovat linii hada.

Odhalení záhady kamenů

I když místo působí záhadně, kameny tu byly vztyčeny nedávno. Stalo se tomu v devadesátých letech minulého století v rámci sochařského sympozia. Ostatně nějaké sochy najdete i na začátku Lipové aleje. Jde tedy o umělecké dílo, které má znázorňovat spojení starých a nových kultur a civilizací. Dílo není dokončeno, chybí mu ještě dvě desky z leštěné žuly, které měly představovat časovou smyčku, proudění času tam a zpět. V místě je tak 21 čedičových sloupů. Sloupy pochází z lomu v Polevsku a na místo je usadil jeřáb.

Magická energie

I přes všechna fakta však psychotronici a záhadologové tvrdí, že jde o velmi léčivé místo. Možná i proto je tu celkem narváno, protože sem hodně lidí chodí relaxovat. Sedají si do středu kruhu a meditují. Údajně prý každý kámen dokáže doda energii jinému orgánu lidského těla.

 

Velkou škodou je, že okolí i samotné místo je dost poznamenáno vandaly. V létě se tu hraje i divadlo. V plánu je tu i výstava.

Zdislava z Lemberka

Možná je škoda, že esoterici nevěnují více pozornosti tajemné Zdislavě z Lemberka, která léčila pomocí zázračné vody. Byla to dcera šlechtice Přibyslava z Křižanova. Lidé věřili, že má nadpřirozenou schopnost uzdravovat. Poblíž města také ze země vyvěrá pramen, který nese její jméno. Prý její vodu k léčbě využívala i paní Zdislava. Dodnes pramen přináší úlevu od očních zánětů a kožních onemocnění. Zdislava se pro svou dobrotu a léčitelské schopnosti dočkala dokonce svatořečení.

Podvědomí je to, co medicína označuje za nevědomí, protože o procesech, které v něm probíhají, nemáme v reálu ani ponětí a jen těžko ji dokážeme ovlivnit. Naše podvědomí je však mocné a pokud jej udržíme otevřené a budeme s ním správně komunikovat, můžete poznat, jak moc velká je síla podvědomí.

V Česku snad není hradu, nebo zámku, kde by nestrašilo. Naleznete tu více než 1000 hradů a tvrzí, z nichž se větší polovina nachází právě v Čechách. Řada hradů se rovněž nachází i těsně za hranicemi, v oblastech, jež v minulosti patřily k českému království. Tato skutečnost dává strašidlům a duchům ohromný prostor, spočítat všechny druhy je takřka nemožné žijí u nás nejen na hradech, ale i v rybnících, remízcích, mlýnech i lesích.

Filipojakubská noc byla úzce spjata se stavěním májky a rovněž i s líbáním na prvního máje. I proto se obvykle staví 30. dubna nebo 1. května. Jde o ozdobený vysoký kus kmene stromu, jež zdobí proutěný věnec, květiny, listy a záplava stuh. Dodnes se u nás slaví zejména na vesnicích. Májka se však nestaví pouze v České republice, ale i v jiných evropských zemích.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Planeta Merkur je dvojitou planetou, která v sobě spojuje ženský i mužský element. Podle mytologie byl Merkur poslem bohů, sluha, zprostředkovatel. Díky tomu lidé ovlivněni Merkurem mají analytické schopnosti. Zároveň je to i nejmenší planeta ve sluneční soustavě, která je důvodem řady vášnivých debat.