Záhadné kameny u Lemberka

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Mezi zámkem Lemberk a Janovicemi v Podještědí vede cesta, po níž se dostanete k záhadným kamenům, které vyzařují velkou energii.

Kde Kamenný kruh najdete

Místo najdete asi 300 metrů od zámku kousek za loukou, kde odbočíte vlevo do lesního porostu. Tam jsou pak první vztyčené kamenné sloupy. Po mírné cestě pak dojdete k nevelkému prostranství s Kamenným kruhem. Cesta má symbolizovat linii hada.

Odhalení záhady kamenů

I když místo působí záhadně, kameny tu byly vztyčeny nedávno. Stalo se tomu v devadesátých letech minulého století v rámci sochařského sympozia. Ostatně nějaké sochy najdete i na začátku Lipové aleje. Jde tedy o umělecké dílo, které má znázorňovat spojení starých a nových kultur a civilizací. Dílo není dokončeno, chybí mu ještě dvě desky z leštěné žuly, které měly představovat časovou smyčku, proudění času tam a zpět. V místě je tak 21 čedičových sloupů. Sloupy pochází z lomu v Polevsku a na místo je usadil jeřáb.

Magická energie

I přes všechna fakta však psychotronici a záhadologové tvrdí, že jde o velmi léčivé místo. Možná i proto je tu celkem narváno, protože sem hodně lidí chodí relaxovat. Sedají si do středu kruhu a meditují. Údajně prý každý kámen dokáže doda energii jinému orgánu lidského těla.

 

Velkou škodou je, že okolí i samotné místo je dost poznamenáno vandaly. V létě se tu hraje i divadlo. V plánu je tu i výstava.

Zdislava z Lemberka

Možná je škoda, že esoterici nevěnují více pozornosti tajemné Zdislavě z Lemberka, která léčila pomocí zázračné vody. Byla to dcera šlechtice Přibyslava z Křižanova. Lidé věřili, že má nadpřirozenou schopnost uzdravovat. Poblíž města také ze země vyvěrá pramen, který nese její jméno. Prý její vodu k léčbě využívala i paní Zdislava. Dodnes pramen přináší úlevu od očních zánětů a kožních onemocnění. Zdislava se pro svou dobrotu a léčitelské schopnosti dočkala dokonce svatořečení.

V tradiční astrologii je Saturn spojován s omezeními, zábranami, těžkými zkouškami a zklamáním. Jde o obávanou planetu, která nás brzdí. Planeta v jednom znamení zůstává po dobu dva a půl roku. Špatnou pověst však nemá zcela oprávněně.

Česko čeká již třetí superúplněk za sebou. Pro astronomy krásný zážitek, ale pro nás všeobecně pěkný pres. Sotva jsme se vzpamatovali z toho listopadového, tak tu máme ten prosincový. Vůbec ten největší a nejjasnější úplněk v letošním roce u nás.

Kdo by neslyšel o Avalonu, legendárním artušovském ostrově, na němž byl ukryt Excalibur. Staří Keltové toto místo považovali za sídlo Bohyně. Lidé na tento ostrov přicházeli zemřít, i se znovu narodit. Jde o jedno z nejmagičtějších míst na světě s ohromnou duchovní sílou a mocí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Když spíme, zdají se nám sny. Spoustu z nich si však nepamatujeme. Některé nás vyděsí a jiné nás zaujmou tím, že se opakovaně vrací. Jiných se doslova nemůžeme zbavit. Bohužel často právě tyto opakující sny bývají nejvíc děsivé.

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy