Nenechte si ukrást svou ženskost

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy, Osud,

Moderní svět klade na ženu vysoké nároky. Díky docílení rovnoprávnosti jsme přinuceni přebírat za muže i to, co nechceme a přitom nevědomky ztrácíme svou ženskost. Jenže pak se divíme, proč máme problém najít nějakého pořádného chlapa. Vztahy krachují z obdobných důvodů anebo se světem potloukáte bez toho, aby o vás vůbec někdo zakopl. Není se však čemu divit, když jste si nechaly ukrást svou ženskost. Právě ta je totiž pro muže stěžejní. Chápejte, muži chtějí ženu a ne chlapa anebo nějakého hermafrodita.

Co je ženskost?

Pozor, nepleťte si pojmy a dojmy. Ženskost není to, co si většina žen myslí, rozhodně není spojena se slabostí, hloupostí anebo naivitou. Byť ženskost nebyla nikdy definována, rozhodně není spojena s make-upem, vysokými podpatky a plotnou. Často je zaměňována za krásu, atraktivitu, sebevědomí a úspěšnost u mužů. Ženskost je především láska, něha, laskavost a ladné pohybování. Je to péče o svou přirozenou krásu, ať už vnější, tak i vnitřní. Ženskost je spojena s kreativitou a nápaditostí, přiznanou slabostí, zranitelností a schopností si říct o pomoc. Je to sdílení a zjevování si starostí i radostí, smutků i nadšení, ztrát a nálezů. Ženskost je však také hrdost, ženská síla, síla daná mateřstvím, síla, která není tvrdá a ničivá, jako ta mužská, ale vytrvalejší a energičtější. Síla, která je nesobecká, nezkrotná, spravedlivá a zachraňující. Je to síla lvice chránící mláďata. Nechce dobývat, chce klid, mír, pohodu, domov a lásku.

 Zapomínáme být ženami

Bohužel tlak dnešní společnosti je ohromný a díky tomu toužíme být věčně mladé, krásné, chytré, perfektní matky s dokonalou rodinou a úspěšnou kariérou. Nemají však díky tomu kousek času na sebe. Neuvědomují si svou přirozenou krásu, ani sexualitu. Potlačují svou skutečnou ženskost, jen aby dosáhly všeho, co je po ni vyžadováno a co se očekává. Potlačují však u toho své skutečné já. Stávají se natolik soběstačnými, že ke svému životu přestávají potřebovat muže a opomíjejí i svou sexualitu. Nejsou však šťastné, ani spokojené. Neví přitom však proč.

 Jak si uchovat svou ženskost

  • Zamyslete se a vyberte si 3 ženy z osobností, které pro vás ztotožňují ženskost.

  • Sepište všechny jejich atributy.

  • Sepište všechno, co se vám s ženskostí vylučuje (hrubost, tvrdost, říhání, sprosté mluvení apod.).

  • Co je podle vás krása, tvrdost atd.

  • Důležité je, abyste se naučily být alespoň trochu sobecké Opravdu není nic špatného, když budete myslet na sebe. Nejste zlé, ani nevychované. Ženskost vyžaduje nějaké to úsilí i čas věnovaný sobě.

  • Nenechte se strhnout módními trendy, ale nezapomeňte, že jsme to, co nosíme. Psychika člověka velmi úzce souvisí s oblékáním, ať už si to chceme připustit, nebo ne.Také velmi jasně dává okolí najevo, co cítíme. Jen si také všimněte, že když si na sebe vezmete pěkné šaty, chováte se zcela přirozeně jinak, než když jste v roztrhaných teplácích. To, jak se oblékáme se promítá do našeho prožívání, cítění, chování a projevu. (A teď se schválně zamyslete, co nejraději a nejméně ráda nosíte?Jak se v daném oblečení cítíte? Proč a kdy ho nosíte:)

  • Milujte své tělo i jeho nedokonalosti. Nejde to: Napište na papír, všechny části těla, které nemáte ráda a proč, a pak všechny části, které máte ráda a proč, a pak zalovte v paměti anebo se zeptejte svého okolí, co se jim na vás líbí nejvíce. Zeptejte se klidně i kolemjdoucích. A pak si to dejte dohromady. Jmenoval někdo i tu část, těla, kterou nesnášíte?

  • Milujte sebe

  • Nebojte se být ženou, neznamená to být barbie, blbou blondýnou, lehkou ženou anebo fiflenou.

Lidská duše je úzce spojena i s tělem. Jsou to dvě vzájemně sloučené nádoby, které není možno brát odděleně.Tento fakt byl zjištěn, že ve velkém počtu případů (nikoliv však ve všech), se stav naší duše odráží do našeho zdraví. V něm se odráží jako v zrcadle.

 

I-ťing je u nás prezentována jako tajuplná věštecká metoda, ve skutečnosti se však jedná o nejstarší zachovaný text s filozofickým zaměřením, který pochází z druhého tisíciletí před naším letopočtem. Jde o tzv. Knihu proměn. V jejíž hlavní části najdete na 64 obrazců složených z 6 čar, jež představují celkem 64 rozličných archetypálních situací.

Aromaterapii máme tendenci přiřazovat spíše k alternativnímu způsobu léčby, ve skutečnosti jde však o holistickou medicínu, která problémy člověka bere jaksi celostně. Vzhledem k odhaleným věděckým faktům si aromaterapii váží v klasické medicíně. Inu, vliv vůně na člověka je mocný.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Být hypersenzitivní, tedy přecitlivělý, se zdá být prokletím. Nutno však říct, že tato charakteristika má i své výhody. I když, najít výhody v tom, že se dokáží rozplakat kvůli kdejaké hlouposti nebo přehnaně reagovat na nevinný vtip.