Verbena

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Verbena je oblíbená rostlina lékařů i čarodějů. Verbena, čili sporýš lékařský, vyniká svou vůní. Verbenu již znali a milovali ve starém Římě. Už tehdy se užíval k léčbě rozličných zdravotních problémů. Pozor však, je rovněž i trochu toxická a když to s ním přeženete, můžete si přivodit ochrnutí centrální nervové soustavy.

Keltové jí říkali vervien, což znamenalo zbavit se kamene. Ve starém Egyptě ji nazývali slzami Isis. U nás je známá i jako železník. Jde o trvalku, která dorůstá až 70 centimetrové výše, jež se vyznačuje krásnými drobnými květy modré až fialové barvy. Verbena kvete od července až do konce září. Z rostliny se sbírají květy a nať. Najdete ji na ruinách, hromadách kamení, v blízkosti cest, řek, potoků a chudých loukách. Jde o jediný druh z čeledi sporýšovitých, který u nás roste.

 Užití Verbeny

Nálev ze sporýše může snížit vysokou horečku. Zmírňuje chřipku. Ze sporýše se vyrábí i léky, které se užívají na léčbu zánětů horních cest dýchacích. Zmírňuje kašel, rýmu, bolest hlavy i zubů. Užívá se k léčbě chudokrevnosti, snižuje krevní tlak a zabraňuje únavě. Bylinka zlepšuje trávení. Zvyšuje sekreci trávicích šťáv a enzymů ve střevním traktu. Zároveň také dezinfikuje a detoxikuje střeva, podporuje jaterní funkce, čistí ledviny. Může se užívat i jako doplňkové antiepileptikum. Podporuje sekreci mateřského mléka. Vyvolává zaraženou menstruaci. Při masáži vlasových kořínků účinkuje jako vlasové tonikum. Zabírá i proti malátnosti.

Verbena se rovněž užívá do kosmetiky, vyrábí se z ní esenciální oleje a nejdete ji i v celé řadě parfémů.

 Verbena v magii

Keltové ji po slunovratu sbírali, protože věřili, že je nejvíce léčivá. Verbena se pak užívala do ochranných směsí i směsí lásky. Dával se do domů, aby jej ochránil před bleskem. Odvarem se kropilo okolí domu, což dům chránilo před negativními kouzly. Přidával se i do kadidla pro vymýtání. Usušená rostlina se rozsypává okolo domu, aby přilákala klid a mír. Svazek se nosil v pytlíčku na krku, aby zchladil bouřlivé city. Pod polštářem zajistí klidný spánek a zažene strašidelné sny.

Vánoce jsou velmi úzce spjaty nejen s tradicemi a těmi nejrůznějšími zvyky, ale díky zimnímu slunovratu jde již od pradávna rovněž o období spojené s magií. Naši předkové v tomto období prováděli celou řadu rituálů a kouzel, které měly zajistit úrodnost, hojnost, dostatek potravy a ochraňují zdraví a život členů domácnosti i dům a zvěř samotnou. Dnes se bohužel již postupně na spoustu těchto kouzel a rituálů zapomnělo.

Většinou svou pozornost upínáme k mocnému úplňku, nepodceňujme však sílu novoluní. Již za dva dny, přesně 26. 4. 2017 v 14:16 nastane novoluní ve znamení Býka. Novoluní se navíc skvěle hodí ke kouzlení. Zamyslete se nad svou situací a ujasněte si, jestli nemáte něco, co potřebujete vyřešit, je proto ideální období.

Kyvadlo patří k těm nejstarším metodám věštění vůbec. Historikové dodnes netuší, kdy a kde se vlastně tato technika vzala. Dodnes však patří k těm nejoblíbenějším.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Již brzy, přesně 11. 4. 2017, k nám dorazí růžový úplněk. Tento Měsíc je znám i jako rašící Měsíc, Rybí Měsíc anebo Vaječný Měsíc. Jde totiž o zlomový bod, který podle starých zvyklostí lidem napovídal, odkdy je vhodné zasít pole, kdy nastává doba Velikonoc a odkdy je možné začít s lovením ryb.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Lída - andělské karty