Verbena

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Verbena je oblíbená rostlina lékařů i čarodějů. Verbena, čili sporýš lékařský, vyniká svou vůní. Verbenu již znali a milovali ve starém Římě. Už tehdy se užíval k léčbě rozličných zdravotních problémů. Pozor však, je rovněž i trochu toxická a když to s ním přeženete, můžete si přivodit ochrnutí centrální nervové soustavy.

Keltové jí říkali vervien, což znamenalo zbavit se kamene. Ve starém Egyptě ji nazývali slzami Isis. U nás je známá i jako železník. Jde o trvalku, která dorůstá až 70 centimetrové výše, jež se vyznačuje krásnými drobnými květy modré až fialové barvy. Verbena kvete od července až do konce září. Z rostliny se sbírají květy a nať. Najdete ji na ruinách, hromadách kamení, v blízkosti cest, řek, potoků a chudých loukách. Jde o jediný druh z čeledi sporýšovitých, který u nás roste.

 Užití Verbeny

Nálev ze sporýše může snížit vysokou horečku. Zmírňuje chřipku. Ze sporýše se vyrábí i léky, které se užívají na léčbu zánětů horních cest dýchacích. Zmírňuje kašel, rýmu, bolest hlavy i zubů. Užívá se k léčbě chudokrevnosti, snižuje krevní tlak a zabraňuje únavě. Bylinka zlepšuje trávení. Zvyšuje sekreci trávicích šťáv a enzymů ve střevním traktu. Zároveň také dezinfikuje a detoxikuje střeva, podporuje jaterní funkce, čistí ledviny. Může se užívat i jako doplňkové antiepileptikum. Podporuje sekreci mateřského mléka. Vyvolává zaraženou menstruaci. Při masáži vlasových kořínků účinkuje jako vlasové tonikum. Zabírá i proti malátnosti.

Verbena se rovněž užívá do kosmetiky, vyrábí se z ní esenciální oleje a nejdete ji i v celé řadě parfémů.

 Verbena v magii

Keltové ji po slunovratu sbírali, protože věřili, že je nejvíce léčivá. Verbena se pak užívala do ochranných směsí i směsí lásky. Dával se do domů, aby jej ochránil před bleskem. Odvarem se kropilo okolí domu, což dům chránilo před negativními kouzly. Přidával se i do kadidla pro vymýtání. Usušená rostlina se rozsypává okolo domu, aby přilákala klid a mír. Svazek se nosil v pytlíčku na krku, aby zchladil bouřlivé city. Pod polštářem zajistí klidný spánek a zažene strašidelné sny.

O geopatogenních zónách jste možná již slyšeli, ale skutečně víte, oč se jedná?

Lopuch je poměrně nenápadná rostlinu, která roste u vody, na smetištích, okolo cest i luk. Spousta lidí ji považuje za plevel. Je to však chyba, protože na našem území patří k těm nejléčivějším. Lopuch je dvouletka, které může dorůst až metru a půl.

V tradiční astrologii je Saturn spojován s omezeními, zábranami, těžkými zkouškami a zklamáním. Jde o obávanou planetu, která nás brzdí. Planeta v jednom znamení zůstává po dobu dva a půl roku. Špatnou pověst však nemá zcela oprávněně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Ač se nám to líbí, nebo ne, jednou za čas má noční můry každý. Jsou totiž běžnou součástí života a nemusí být zrovna spojena s traumaty z minulosti. Jde naopak o užitečného pomocníka, který pomáhá dostat naši mysl do rovnováhy. Nemít noční můry je naopak patologické.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy