Kreslení pravou hemisférou

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Kreslení pravou hemisférou je pro mnohé velký zázrak, který si neumí vysvětlit. Techniku poprvé široké veřejnosti představila Betty Edwards v roce 1979. Jde o velmi efektivní výuku kreslení, která má pomoci kreslit i těm lidem, kteří si mysleli, že kreslit dokáží pouze talentovaní.

Fungování levé a pravé mozkové hemisféry

Levý mozek je ten verbální, racionální, ukrývá v sobě fakta, čísla a myšlení. Ta pravá potom ovládá emoce, fantazii, sny, intuici, kreativitu a podvědomí. Bohužel je pravda, že s postupem věku a výchovou, je ta pravá blokována. Levá se tedy v mnoha případech stává dominantní, a to vše však na úkor pravé. Veškeré dovednosti, které pravá hemisféra ovládala jsou pak v útlumu.

Metoda Betty Edwards

Způsobem myšlení se začala věnovat učitelka výtvarné výchovy Betty Edwards v roce 1960 která se pozastavila nad tím, jak to, že když se děti snažily naučit kreslit, zvládly i dovednosti v jiných disciplínách. Zaujalo ji i to, že i ti, kteří prve kreslit neuměli, byli schopni po jednom týdnu společenství s tím, který kreslit umí, ledasco se naučit. Rozhodla se této problematice věnovat a založila na tom svou disertační práci, která dala později základ věhlasné knize.

Její metoda kresby pravou hemisférou spočívá v potlačení jedné hemisféry v prospěch té druhé. Učí přehlížet to, jak by měl objekt vypadat, ale učí vidět. Takže to, že kresba je v reálu nedokonalá, podle ní nevadí, má být vnímána pouze jako celek. Nekreslí se také to, co vidíte, ale to, co víte. Tato metoda se snaží dostat obě poloviny mozku do harmonie. Díky tomu, že dojde ke zlepšení funkce pravé hemisféry (ale pozor, zároveň i ke zhoršení funkce té levé), získáte schopnosti, které byly dosud potlačeny a blokovány. Vedle emocí a intuice se tak dostanete i k fantazii a možnosti rozvinout své kreslení.

Pozor, kurz z vás však skutečné umělce neudělá. Tam, kde není dáno shůry, ani rozvinutá pravá hemisféra příliš nepomůže. To, jestli se z nás stane druhý Renoir anebo Pablo Picasso totiž závisí na více okolnostech. Byť nutno říct, že v případě, že máme hemisféry v nerovnováze a jisté předpoklady, tak nám může pomoci. Kurz může pomoci i tam, kde je levá hemisféra ve velké přesile a harmonizace přinese i jiné pozitivní aspekty do našeho života.

Existuje spousta proroctví, které více, či méně ovlivnily svět. K těm nejvýznamnějším patří proroctví svatého Malachiáše, jež je často označováno “Proroctví o posledním papeži”. V reálu toho však Malachiáš předpověděl mnohem víc.

Cikánský kočovný národ v minulosti budil sám o sobě tajemno. Mnoho lidí čekalo, až tito kočovníci přijedou k nim do vsi a oni si budou moci nechat věštit budoucnost, ale také výklad karet anebo zjistit, co v životě změnit, kde se ukrývají silné a slabé stránky. Proto snad nikoho ani nemůže překvapit, že existuje také cikánský horoskop, jehož původ tak úplně znám není, kromě toho, že pochází právě od tohoto kočovného národa.

Teze, že člověk neumírá, sahá přinejmenším do doby před 3000 lety, kde je toto téma pevně zakotveno v tradicích Indie, Řecka i keltských druidů. Podle tvrzení z té doby na Zemi člověk může prožít i 8 životů.

Zajímavé, že? Věříte na reinkarnaci a rádi byste se dozvěděli, jaké životy jste v minulosti prožili?

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Indiánský drak představuje reliéf ve tvaru šnečí ulity se symbolickou dračí tlamou. Jde o věc, kterou do Evropy přivezl v roce 1935 francouzský inženýr, radioesteziolog I. Turenne od Apačů. Při svém pobytu v krajině se spřátelil s apačským šamanem a později i náčelníkem, který mu povolil obkreslit si obrazec z kamenného stolu, jež byl v tajné jeskyni.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Iveta - výklad karet