Kreslení pravou hemisférou

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Kreslení pravou hemisférou je pro mnohé velký zázrak, který si neumí vysvětlit. Techniku poprvé široké veřejnosti představila Betty Edwards v roce 1979. Jde o velmi efektivní výuku kreslení, která má pomoci kreslit i těm lidem, kteří si mysleli, že kreslit dokáží pouze talentovaní.

Fungování levé a pravé mozkové hemisféry

Levý mozek je ten verbální, racionální, ukrývá v sobě fakta, čísla a myšlení. Ta pravá potom ovládá emoce, fantazii, sny, intuici, kreativitu a podvědomí. Bohužel je pravda, že s postupem věku a výchovou, je ta pravá blokována. Levá se tedy v mnoha případech stává dominantní, a to vše však na úkor pravé. Veškeré dovednosti, které pravá hemisféra ovládala jsou pak v útlumu.

Metoda Betty Edwards

Způsobem myšlení se začala věnovat učitelka výtvarné výchovy Betty Edwards v roce 1960 která se pozastavila nad tím, jak to, že když se děti snažily naučit kreslit, zvládly i dovednosti v jiných disciplínách. Zaujalo ji i to, že i ti, kteří prve kreslit neuměli, byli schopni po jednom týdnu společenství s tím, který kreslit umí, ledasco se naučit. Rozhodla se této problematice věnovat a založila na tom svou disertační práci, která dala později základ věhlasné knize.

Její metoda kresby pravou hemisférou spočívá v potlačení jedné hemisféry v prospěch té druhé. Učí přehlížet to, jak by měl objekt vypadat, ale učí vidět. Takže to, že kresba je v reálu nedokonalá, podle ní nevadí, má být vnímána pouze jako celek. Nekreslí se také to, co vidíte, ale to, co víte. Tato metoda se snaží dostat obě poloviny mozku do harmonie. Díky tomu, že dojde ke zlepšení funkce pravé hemisféry (ale pozor, zároveň i ke zhoršení funkce té levé), získáte schopnosti, které byly dosud potlačeny a blokovány. Vedle emocí a intuice se tak dostanete i k fantazii a možnosti rozvinout své kreslení.

Pozor, kurz z vás však skutečné umělce neudělá. Tam, kde není dáno shůry, ani rozvinutá pravá hemisféra příliš nepomůže. To, jestli se z nás stane druhý Renoir anebo Pablo Picasso totiž závisí na více okolnostech. Byť nutno říct, že v případě, že máme hemisféry v nerovnováze a jisté předpoklady, tak nám může pomoci. Kurz může pomoci i tam, kde je levá hemisféra ve velké přesile a harmonizace přinese i jiné pozitivní aspekty do našeho života.

Letošní rok je bohatý na celou řadu zajímavých astronomických úkazů. Sotva jsme se dokázali vzpamatovat z magie pondělního super měsíce, přichází nás ohromit i okouzlit každoroční roj meteoritů. Ano, 17. 11. 2016 se na nebi v maximální míře aktivity objeví Leonidy.

S pentaklem jste se mohli v poslední době setkat u tarotových karet, avšak nejen s nimi je tato pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy spojena. Pentakl je totiž jinak řečeno pentagram, prastarý magický a ochranný znak, který je úzce spjat s pozitivní magií.

Podle světoznámé léčitelky Louisy L. Hay všechno souvisí se vším. Fyzické nemoci mají souvislost s chováním a přístupem k životu nemocné osoby. Tělo zrcadlí naše myšlenky a přesvědčení. Neustále k nám promlouvá a my jej bohužel povětšinou nenasloucháme.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Střelci jsou lidé narození v období od 23. listopadu do 21. prosince. Do této skupiny patří kupříkladu Woody Allen, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Little Richard, Frank Sinatra, Miley Cyrus, Britney Spears, Brad Pitt, Steven Spielberg, Walt Disney, Ozzy Osbourne, Bruce Lee, Ben Stiller, papež František, Mila Jovovich, Christina Aquilera, Edith Piaf, Winston Churchill i Mark Twain. Z českých osobností se ve znamení Střelce narodil kupříkladu Dan Bárta, Richard Genzer, Heidi Janků, Aneta Langerová, Libor Bouček, Marek Eben, Dara Rolins, Roman Šebrle nebo třeba Jan Šťastný.