Kreslení pravou hemisférou

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Duchovní mystika,

Kreslení pravou hemisférou je pro mnohé velký zázrak, který si neumí vysvětlit. Techniku poprvé široké veřejnosti představila Betty Edwards v roce 1979. Jde o velmi efektivní výuku kreslení, která má pomoci kreslit i těm lidem, kteří si mysleli, že kreslit dokáží pouze talentovaní.

Fungování levé a pravé mozkové hemisféry

Levý mozek je ten verbální, racionální, ukrývá v sobě fakta, čísla a myšlení. Ta pravá potom ovládá emoce, fantazii, sny, intuici, kreativitu a podvědomí. Bohužel je pravda, že s postupem věku a výchovou, je ta pravá blokována. Levá se tedy v mnoha případech stává dominantní, a to vše však na úkor pravé. Veškeré dovednosti, které pravá hemisféra ovládala jsou pak v útlumu.

Metoda Betty Edwards

Způsobem myšlení se začala věnovat učitelka výtvarné výchovy Betty Edwards v roce 1960 která se pozastavila nad tím, jak to, že když se děti snažily naučit kreslit, zvládly i dovednosti v jiných disciplínách. Zaujalo ji i to, že i ti, kteří prve kreslit neuměli, byli schopni po jednom týdnu společenství s tím, který kreslit umí, ledasco se naučit. Rozhodla se této problematice věnovat a založila na tom svou disertační práci, která dala později základ věhlasné knize.

Její metoda kresby pravou hemisférou spočívá v potlačení jedné hemisféry v prospěch té druhé. Učí přehlížet to, jak by měl objekt vypadat, ale učí vidět. Takže to, že kresba je v reálu nedokonalá, podle ní nevadí, má být vnímána pouze jako celek. Nekreslí se také to, co vidíte, ale to, co víte. Tato metoda se snaží dostat obě poloviny mozku do harmonie. Díky tomu, že dojde ke zlepšení funkce pravé hemisféry (ale pozor, zároveň i ke zhoršení funkce té levé), získáte schopnosti, které byly dosud potlačeny a blokovány. Vedle emocí a intuice se tak dostanete i k fantazii a možnosti rozvinout své kreslení.

Pozor, kurz z vás však skutečné umělce neudělá. Tam, kde není dáno shůry, ani rozvinutá pravá hemisféra příliš nepomůže. To, jestli se z nás stane druhý Renoir anebo Pablo Picasso totiž závisí na více okolnostech. Byť nutno říct, že v případě, že máme hemisféry v nerovnováze a jisté předpoklady, tak nám může pomoci. Kurz může pomoci i tam, kde je levá hemisféra ve velké přesile a harmonizace přinese i jiné pozitivní aspekty do našeho života.

Největších chyb, kterých se v dospělosti dopouštíme, mají svůj původ v dětství. Může za to výchova a prostředí v jakém jsme vyrostli. V některých rodinách bývají výchovné pochybení drobné a nevýznamné, ale v jiných pro změnu tak význačné, že se s nimi musíte vypořádat i ve své dospělosti.

Zrcadla má doma téměř každý. Pro někoho je zrcadlo ozdobou, pro jiného praktickou pomůckou a další v něm vidí magický prostředek. Zrcadlům byla vždy přisuzována magická moc.

Poněkud zvláštním úkazem na naší planetě jsou diamanty, nejtvrdší nerosty, které sice dokážou zdobit každou dámu, ale bohužel mají i magickou moc v podobě nositele neštěstí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Být hypersenzitivní, tedy přecitlivělý, se zdá být prokletím. Nutno však říct, že tato charakteristika má i své výhody. I když, najít výhody v tom, že se dokáží rozplakat kvůli kdejaké hlouposti nebo přehnaně reagovat na nevinný vtip.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti