Tajemství jezera Natron

Článek na téma: Záhady života, Duchovní mystika,

K těm nejpodivnějším místům na světě patří jezero Natron. Jezero Natron najdete v severní Tanzánii, tedy přesněji na hranici s Keňou. Na první pohled působí celkem nevinně, jen kdyby jezero nebylo rudé a nepřinášelo smrt všemu živému.

O jezeru Natron

I když, přežívají tu plameňáci, ryby tilapie a bakterie. A jsou to právě bakterie, které v kombinaci se solí zdejší vodu barví do ruda. Jezero má rozlohu 600 kilometrů čtverečních, což představuje šíři 12 kilometrů a délku 56 kilometrů. Je hluboké 3 metry. Je to to nejméně pohostinné místo na světě.

 Proč je jezero tak vražedné?

Legendy říkají, že zvířata zkamení sotva se dotknou hladiny, ale pravda je přeci jen trochu jiná. Trvá to o něco déle. Smrt zvířat způsobuje zdejší voda, která je extrémně zásaditá (má pH 9-10,5) a ohromně horká. Teplota jezerní vody dosahuje až 60 stupňů Celsia. Mimo to je v jezeře i obrovské množství sopečné soli a sopečného popela z nedaleké aktivní sopky Ol Doinyo Lengai. Voda v jezeře tak působí jako žíravina. Zvířata, která se vody dotknou nezemřou hned, ale jsou nejprve vážně popálena. Je to tedy velmi bolestivá smrt. A jelikož je toto místo bohaté na uhličitan sodný (louh), který je skvělým konzervantem, jenž k mumifikaci využívali už staří Egypťané. A tak každé zvíře, které tu zemře, je díky tomu dokonale zachováno v podobě, která připomíná zkamenělinu. Musíme však říct, že o žádnou zkamenělinu nejde, protože s nimi je možno hýbat. Takový podobný proces mumifikace, který přirozeně neprobíhá nikde jinde na světě.

 Co stojí za smrtí?

K nejčastějším obětem Natronu jsou ptáci, kteří nezvládnou přelet nad tak velkým jezerem. Mohou za to i krystaly soli na povrchu jezera, které odráží paprsky slu

Podvědomí je to, co medicína označuje za nevědomí, protože o procesech, které v něm probíhají, nemáme v reálu ani ponětí a jen těžko ji dokážeme ovlivnit. Naše podvědomí je však mocné a pokud jej udržíme otevřené a budeme s ním správně komunikovat, můžete poznat, jak moc velká je síla podvědomí.

Jakou spojitost má Absinth s magií a ezoterikou? Zdánlivě žádnou, ale při hlubším pohledu zjistíte, že spojitost je víc než mystická. Byl totiž spojován s vyznavači satanismu.

Pověry jsou úzce spjaty s nepochopením s některými složitostmi života. Pověry přináší řešení tam, kde neznáme odpověď. Známe pověry vysvětlující, zasahující, ochranné i věštící. Velká většina pověr je úzce spjata s nějakou etnickou, geografickou nebo kulturní oblastí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Potom, co jsme vám představili knihu “Čtyři dohody” od Dona Miguela Ruize, přichází na řadu jeho další dílo, které má i karetní podobu a rovněž i tu u nás zdařile prezentuje již po řadu let Jaroslav Dušek.

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti