Tajemství jezera Natron

Článek na téma: Záhady života, Duchovní mystika,

K těm nejpodivnějším místům na světě patří jezero Natron. Jezero Natron najdete v severní Tanzánii, tedy přesněji na hranici s Keňou. Na první pohled působí celkem nevinně, jen kdyby jezero nebylo rudé a nepřinášelo smrt všemu živému.

O jezeru Natron

I když, přežívají tu plameňáci, ryby tilapie a bakterie. A jsou to právě bakterie, které v kombinaci se solí zdejší vodu barví do ruda. Jezero má rozlohu 600 kilometrů čtverečních, což představuje šíři 12 kilometrů a délku 56 kilometrů. Je hluboké 3 metry. Je to to nejméně pohostinné místo na světě.

 Proč je jezero tak vražedné?

Legendy říkají, že zvířata zkamení sotva se dotknou hladiny, ale pravda je přeci jen trochu jiná. Trvá to o něco déle. Smrt zvířat způsobuje zdejší voda, která je extrémně zásaditá (má pH 9-10,5) a ohromně horká. Teplota jezerní vody dosahuje až 60 stupňů Celsia. Mimo to je v jezeře i obrovské množství sopečné soli a sopečného popela z nedaleké aktivní sopky Ol Doinyo Lengai. Voda v jezeře tak působí jako žíravina. Zvířata, která se vody dotknou nezemřou hned, ale jsou nejprve vážně popálena. Je to tedy velmi bolestivá smrt. A jelikož je toto místo bohaté na uhličitan sodný (louh), který je skvělým konzervantem, jenž k mumifikaci využívali už staří Egypťané. A tak každé zvíře, které tu zemře, je díky tomu dokonale zachováno v podobě, která připomíná zkamenělinu. Musíme však říct, že o žádnou zkamenělinu nejde, protože s nimi je možno hýbat. Takový podobný proces mumifikace, který přirozeně neprobíhá nikde jinde na světě.

 Co stojí za smrtí?

K nejčastějším obětem Natronu jsou ptáci, kteří nezvládnou přelet nad tak velkým jezerem. Mohou za to i krystaly soli na povrchu jezera, které odráží paprsky slu

Nikdo jí neřekne jinak než Baba Vanga, a to i přes to, že se ve skutečnosti jmenovala Vangelija Pandeva Dimitrova - Gušterova. Tato věštkyně, která se narodila v roce 1911 v Osmanské říši a dožila v roce 1996 v Bulharsku, je v poslední době, díky aktuální evropské situaci, probírána poměrně často.

Na Hromnice o hodinu více. Známá pranostika spojená s u nás poněkud zapomenutým svátkem. Když se vysloví, většina lidí si vzpomene maximálně tak na stejnojmenný film s Andie MacDowell, ale o jaký svátek to vlastně jde anebo proč se to říkalo, to už ví málokdo.

Novým hitem ze světa alternativních prostředků je zelená káva, zázračný to prostředek na hubnutí. To jako vážně? Nebo je to všechno podvod. Ono totiž aby bylo jasno, zázraky se nedějí. Jaký účinek má zelená káva na metabolismus?

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Spiritistická tabulka je deska s písmeny abecedy, která se užívá v rámci esoterismu ke komunikaci se záhrobím. První zmínky o její existenci přitom pochází z 11. století před naším letopočtem, kdy ji užívali ve starověké Číně. Původně však nesloužila k vyvolávaní duchů, ale k zábavě. Znali ji a užívali ji i staří Egypťané, Řekové a Mongolové.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Lída - andělské karty