Tajemství jezera Natron

Článek na téma: Záhady života, Duchovní mystika,

K těm nejpodivnějším místům na světě patří jezero Natron. Jezero Natron najdete v severní Tanzánii, tedy přesněji na hranici s Keňou. Na první pohled působí celkem nevinně, jen kdyby jezero nebylo rudé a nepřinášelo smrt všemu živému.

O jezeru Natron

I když, přežívají tu plameňáci, ryby tilapie a bakterie. A jsou to právě bakterie, které v kombinaci se solí zdejší vodu barví do ruda. Jezero má rozlohu 600 kilometrů čtverečních, což představuje šíři 12 kilometrů a délku 56 kilometrů. Je hluboké 3 metry. Je to to nejméně pohostinné místo na světě.

 Proč je jezero tak vražedné?

Legendy říkají, že zvířata zkamení sotva se dotknou hladiny, ale pravda je přeci jen trochu jiná. Trvá to o něco déle. Smrt zvířat způsobuje zdejší voda, která je extrémně zásaditá (má pH 9-10,5) a ohromně horká. Teplota jezerní vody dosahuje až 60 stupňů Celsia. Mimo to je v jezeře i obrovské množství sopečné soli a sopečného popela z nedaleké aktivní sopky Ol Doinyo Lengai. Voda v jezeře tak působí jako žíravina. Zvířata, která se vody dotknou nezemřou hned, ale jsou nejprve vážně popálena. Je to tedy velmi bolestivá smrt. A jelikož je toto místo bohaté na uhličitan sodný (louh), který je skvělým konzervantem, jenž k mumifikaci využívali už staří Egypťané. A tak každé zvíře, které tu zemře, je díky tomu dokonale zachováno v podobě, která připomíná zkamenělinu. Musíme však říct, že o žádnou zkamenělinu nejde, protože s nimi je možno hýbat. Takový podobný proces mumifikace, který přirozeně neprobíhá nikde jinde na světě.

 Co stojí za smrtí?

K nejčastějším obětem Natronu jsou ptáci, kteří nezvládnou přelet nad tak velkým jezerem. Mohou za to i krystaly soli na povrchu jezera, které odráží paprsky slu

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Dnes, tedy v pátek 10. 2. 2017, se můžeme těšit na první zatmění Měsíce v tomto roce. Nepůjde o úplné zatmění, ale o polostínové, které budete moci sledovat po celém území České republiky.

Možná jste to nevěděli, ale BaGua (Ba gua chang) je vnitřní energetické umění starší než Tai chi. Vyvinuto totiž bylo již před 4000 lety v taoistických klášterech především pro zdraví a meditaci. V posledních několika stovkách let se stala velmi známým vnitřním bojovým uměním, které je však i velmi efektivním zdravotním prostředkem a meditativním nástrojem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Praha je plná magických, tajemných, strašidelných i děsivých míst, jedním z nejtajemnějších je však bezesporu Faustův dům, ten s číslem 502, který stojí na Karlově náměstí. Opředen je velmi podivnou minulostí a dodnes vzbuzuje posvátnou hrůzu.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Iveta - výklad karet