Tajemství jezera Natron

Článek na téma: Záhady života, Duchovní mystika,

K těm nejpodivnějším místům na světě patří jezero Natron. Jezero Natron najdete v severní Tanzánii, tedy přesněji na hranici s Keňou. Na první pohled působí celkem nevinně, jen kdyby jezero nebylo rudé a nepřinášelo smrt všemu živému.

O jezeru Natron

I když, přežívají tu plameňáci, ryby tilapie a bakterie. A jsou to právě bakterie, které v kombinaci se solí zdejší vodu barví do ruda. Jezero má rozlohu 600 kilometrů čtverečních, což představuje šíři 12 kilometrů a délku 56 kilometrů. Je hluboké 3 metry. Je to to nejméně pohostinné místo na světě.

 Proč je jezero tak vražedné?

Legendy říkají, že zvířata zkamení sotva se dotknou hladiny, ale pravda je přeci jen trochu jiná. Trvá to o něco déle. Smrt zvířat způsobuje zdejší voda, která je extrémně zásaditá (má pH 9-10,5) a ohromně horká. Teplota jezerní vody dosahuje až 60 stupňů Celsia. Mimo to je v jezeře i obrovské množství sopečné soli a sopečného popela z nedaleké aktivní sopky Ol Doinyo Lengai. Voda v jezeře tak působí jako žíravina. Zvířata, která se vody dotknou nezemřou hned, ale jsou nejprve vážně popálena. Je to tedy velmi bolestivá smrt. A jelikož je toto místo bohaté na uhličitan sodný (louh), který je skvělým konzervantem, jenž k mumifikaci využívali už staří Egypťané. A tak každé zvíře, které tu zemře, je díky tomu dokonale zachováno v podobě, která připomíná zkamenělinu. Musíme však říct, že o žádnou zkamenělinu nejde, protože s nimi je možno hýbat. Takový podobný proces mumifikace, který přirozeně neprobíhá nikde jinde na světě.

 Co stojí za smrtí?

K nejčastějším obětem Natronu jsou ptáci, kteří nezvládnou přelet nad tak velkým jezerem. Mohou za to i krystaly soli na povrchu jezera, které odráží paprsky slu

Zrcadla má doma téměř každý. Pro někoho je zrcadlo ozdobou, pro jiného praktickou pomůckou a další v něm vidí magický prostředek. Zrcadlům byla vždy přisuzována magická moc.

Keltská oslava letního slunovratu oslavuje nejdelší den v roce. Jsou to slavnosti světla, harmonie, rovnováhy a plodnosti. Název Litha se objevil v osmém století a pochází z latinského “zúčtování času”. Spojeny jsou s celou řadou zvyklostí a rituálů, které po stovkách let v dnešní době opět ožívají.

Za věštkyni všech věštkyň je považována Sibyla, biblická královna ze Sáby, čili Sibyla Kumská, realita je však, jak už tomu bývá, trochu jiná. Ve skutečnosti totiž nebyla Sibyla pouze jedna, ale bylo jich minimálně 10 a podle některých zdrojů dokonce 12. Všechny to byly pravé Sibyly, jež byly zasvěceny bohu Apollónovi.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víra v magickou moc planet sahá do hluboké minulosti. Již naši předkové věděli, že jejich vliv na Zemi je výrazný. Planety přitom významně ovlivňují nejen úrodu, počasí a zvířata, ale i chování lidí a jejich charakter. Vše závisí na tom, v jaké pozici planety při narození byly postaveny.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti