Léčivé účinky lopuchu

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Lopuch je poměrně nenápadná rostlinu, která roste u vody, na smetištích, okolo cest i luk. Spousta lidí ji považuje za plevel. Je to však chyba, protože na našem území patří k těm nejléčivějším. Lopuch je dvouletka, které může dorůst až metru a půl.

Nejléčivější částí rostliny je jeho kořen. Pouze zřídka se u lopuchu sbírají i listy. Faktem však je, že léčivé jsou i mladé listy a semena. Z nich se pak vyrábí kosmetické přípravky na vlasy. Kořen se suší, zamrazuje i nakládá do alkoholu nebo oleje. Lopuchový kořen obsahuje sliz, třísloviny, inulin, silice, hořčiny, minerální látky a soli. Listy obsahují garakranolid arktiopikrín, slizy, třísloviny a kyselinu askorbovou.

 Léčivé účinky lopuchu

Hlavní léčivou schopností lopuchu je detoxikace krve. Je velmi silným lékem na všechny kožní choroby, přičemž je jedno, zda je užíváte zevně nebo vnitřně. Velmi pozitivně působí na vlasy. Řeší lupy, mastné vlasy, eliminuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Užívání extraktu opticky zvětšuje jejich objem. Další dobrou vlastností je to, že mírně rozpouští žlučové kameny. Vývar z lopuchu podporuje látkovou výměnu, má také i močopudné účinky, zlepšuje stav cukrovky, podporuje trávení a zažívání. Podporuje pocení a pomáhá v boji s jarní únavou. Zevně lopuch pomáhá s plísňovými chorobami kůže, pomáhají s mastnou pletí a uhrovitostí. Obličej jim můžete napařit a obklad namočený v lopuchovém louhu přiložit na svědivou vyrážku. Dobré je také obklad přiložit na modřinu. Lopuch dokáže zničit některé bakterie a plísně. Užít ho můžete i při zánětech dutiny ústní, dně, ledvinových kamenech, revmatickém onemocnění, gynekologických problémech, hemeroidech a vymknutí končetiny.

 Jednoduchý recept na nálev z lopuchu

Na vývar potřebujete 20 gramů sušeného lopuchu a 2,5 dcl vody. Lopuch vyluhujte v teplé vodě a zceďte přes sítko. Takovýto nálev pak můžete použít ke koupeli a oplachování obličeje, pokožky i vlasů.

Existuje celá řada výkladových karet, které vám mohou vyřešit váš problém. Jedny z nich jsou i andělské karty, které jsou mezi lidmi všeobecně oblíbené. Jsou totiž pozitivní a na rozdíl od tarotu nepřináší žádné negativní zprávy.

Vůně v našich životech hrají velmi důležitou roli, ovlivňují totiž naši náladu, sebevědomí, vzpomínky, soustředění, zdravotní stav, úspěšnost, i to, s kým se bavíme a s kým chceme mít vztah. Většina z nás má nějakou svou obílbenou vůni, kterou by měl obsahovat i parfém, se samotným výběrem voňavky to však nemusí být vůbec jednoduché. Výběr ovlivňuje momentální nálada, roční období, důvod, kam si jej chceme vzít i náš temperament a v neposlední jeho výběr ovlivňuje i naše znamení, které inklinuje k určitým vůním.

 

Mayská civilizace patřila k těm nejvyspělejším a dodnes je lidé po celém světě považuje za obdivuhodnou. Civilizace fungovala na území dnešní Guatemaly, Belize, v severozápadním Hondurasu, v mexických státech Yucatán, Quintana Roo, Campeche, Chiapas a na východě pak ještě ve státu Tabasco. Úspěšně zde existovala mezi lety 2500 let před naším letopočtem až do cca do 17. století.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Venuše obíhá okolo Slunce mezi Merkurem a Zemí. Možná jste to nevěděli, ale máte ji možnost mnohdy po ránu vidět. Je totiž na nebi viditelná v době východu Slunce, říkáme jí Jitřenka. Když se pak na nebi objeví večer, když Slunce pro změnu zapadá, říkáme ji pro změnu Večernice. Ráno nebo večer, stále je to však Venuše, planeta (nikoliv hvězda), která v astrologii symbolizuje krásu a přitažlivost.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Iveta - výklad karet