Léčivé účinky lopuchu

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Lopuch je poměrně nenápadná rostlinu, která roste u vody, na smetištích, okolo cest i luk. Spousta lidí ji považuje za plevel. Je to však chyba, protože na našem území patří k těm nejléčivějším. Lopuch je dvouletka, které může dorůst až metru a půl.

Nejléčivější částí rostliny je jeho kořen. Pouze zřídka se u lopuchu sbírají i listy. Faktem však je, že léčivé jsou i mladé listy a semena. Z nich se pak vyrábí kosmetické přípravky na vlasy. Kořen se suší, zamrazuje i nakládá do alkoholu nebo oleje. Lopuchový kořen obsahuje sliz, třísloviny, inulin, silice, hořčiny, minerální látky a soli. Listy obsahují garakranolid arktiopikrín, slizy, třísloviny a kyselinu askorbovou.

 Léčivé účinky lopuchu

Hlavní léčivou schopností lopuchu je detoxikace krve. Je velmi silným lékem na všechny kožní choroby, přičemž je jedno, zda je užíváte zevně nebo vnitřně. Velmi pozitivně působí na vlasy. Řeší lupy, mastné vlasy, eliminuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Užívání extraktu opticky zvětšuje jejich objem. Další dobrou vlastností je to, že mírně rozpouští žlučové kameny. Vývar z lopuchu podporuje látkovou výměnu, má také i močopudné účinky, zlepšuje stav cukrovky, podporuje trávení a zažívání. Podporuje pocení a pomáhá v boji s jarní únavou. Zevně lopuch pomáhá s plísňovými chorobami kůže, pomáhají s mastnou pletí a uhrovitostí. Obličej jim můžete napařit a obklad namočený v lopuchovém louhu přiložit na svědivou vyrážku. Dobré je také obklad přiložit na modřinu. Lopuch dokáže zničit některé bakterie a plísně. Užít ho můžete i při zánětech dutiny ústní, dně, ledvinových kamenech, revmatickém onemocnění, gynekologických problémech, hemeroidech a vymknutí končetiny.

 Jednoduchý recept na nálev z lopuchu

Na vývar potřebujete 20 gramů sušeného lopuchu a 2,5 dcl vody. Lopuch vyluhujte v teplé vodě a zceďte přes sítko. Takovýto nálev pak můžete použít ke koupeli a oplachování obličeje, pokožky i vlasů.

Existuje ohromné množství jasnovidců a věštců, kteří v průběhu dějin vytvořili různá proroctví. Ta se pak ve větší, či menší míře naplnila. Na naplnění některých však stále ještě čekáme. Pojďme se podívat na ty nejslavnější a nejznámější.

Nejuctívanější bohyní z celé egyptské mytologie je Bohyně Isis nebo také Eset. Je matka všeho a všech a je silně spjatá s přírodou. I když jde o egyptskou bohyni, její kult se rozšířil daleko za hranice Egypta. Její chrámy tak můžete obdivovat i v Itálii anebo na řeckých ostrovech. Chrámy stojí dokonce i v Porýní a Podunají.

Vůně v našich životech hrají velmi důležitou roli, ovlivňují totiž naši náladu, sebevědomí, vzpomínky, soustředění, zdravotní stav, úspěšnost, i to, s kým se bavíme a s kým chceme mít vztah. Většina z nás má nějakou svou obílbenou vůni, kterou by měl obsahovat i parfém, se samotným výběrem voňavky to však nemusí být vůbec jednoduché. Výběr ovlivňuje momentální nálada, roční období, důvod, kam si jej chceme vzít i náš temperament a v neposlední jeho výběr ovlivňuje i naše znamení, které inklinuje k určitým vůním.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Sny o vodě patří k těm nejběžnějším, avšak zároveň i k těm nejsilnějším. Není se však čemu divit, vždyť voda je všude okolo nás a střetáváme se s ní v každodenním životě. Je nezbytná pro život. I přes tuto skutečnost zůstává pro nás tajemná, nebezpečná a destruktivní. Spousta lidí z ní má nejen respekt, ale skutečný ohromný strach. Ve vodě totiž nedokážeme žít, můžeme se v ní utopit a v podobě záplav anebo tsunami představuje i ohromnou devastaci okolí.