Léčivé účinky lopuchu

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Osud,

Lopuch je poměrně nenápadná rostlinu, která roste u vody, na smetištích, okolo cest i luk. Spousta lidí ji považuje za plevel. Je to však chyba, protože na našem území patří k těm nejléčivějším. Lopuch je dvouletka, které může dorůst až metru a půl.

Nejléčivější částí rostliny je jeho kořen. Pouze zřídka se u lopuchu sbírají i listy. Faktem však je, že léčivé jsou i mladé listy a semena. Z nich se pak vyrábí kosmetické přípravky na vlasy. Kořen se suší, zamrazuje i nakládá do alkoholu nebo oleje. Lopuchový kořen obsahuje sliz, třísloviny, inulin, silice, hořčiny, minerální látky a soli. Listy obsahují garakranolid arktiopikrín, slizy, třísloviny a kyselinu askorbovou.

 Léčivé účinky lopuchu

Hlavní léčivou schopností lopuchu je detoxikace krve. Je velmi silným lékem na všechny kožní choroby, přičemž je jedno, zda je užíváte zevně nebo vnitřně. Velmi pozitivně působí na vlasy. Řeší lupy, mastné vlasy, eliminuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Užívání extraktu opticky zvětšuje jejich objem. Další dobrou vlastností je to, že mírně rozpouští žlučové kameny. Vývar z lopuchu podporuje látkovou výměnu, má také i močopudné účinky, zlepšuje stav cukrovky, podporuje trávení a zažívání. Podporuje pocení a pomáhá v boji s jarní únavou. Zevně lopuch pomáhá s plísňovými chorobami kůže, pomáhají s mastnou pletí a uhrovitostí. Obličej jim můžete napařit a obklad namočený v lopuchovém louhu přiložit na svědivou vyrážku. Dobré je také obklad přiložit na modřinu. Lopuch dokáže zničit některé bakterie a plísně. Užít ho můžete i při zánětech dutiny ústní, dně, ledvinových kamenech, revmatickém onemocnění, gynekologických problémech, hemeroidech a vymknutí končetiny.

 Jednoduchý recept na nálev z lopuchu

Na vývar potřebujete 20 gramů sušeného lopuchu a 2,5 dcl vody. Lopuch vyluhujte v teplé vodě a zceďte přes sítko. Takovýto nálev pak můžete použít ke koupeli a oplachování obličeje, pokožky i vlasů.

Říká se, že boží mlýny melou a na každého jednou dojde, buď teď anebo v příštím životě. Je tomu však doopravdy tak? Má každý čin nějaký následek?

Věštění z palmových listů představuje prastarou indickou metodu, která se dnes užívá ke zcela jinému účelu, než byla původně určena. Před více než 5000 lety totiž jeden z Bráhmových synů vepsal na palmové listy osudy asi 80 000 lidí, ale jen těch, kteří v budoucnu do Indie přijedou a projeví o svůj osud zájem.

 

 

Nemusíte ani zcela věřit na duchy, abyste se pokusili přesvědčit o jejich existenci. Duchové jsou v reálu všude kolem nás a je jedno, jestli si to chcete přiznat, nebo ne. Rádi byste věděli, zda jste někdy nebyli v kontaktu s duchem? Prozradí vám to určité společné znaky.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víra v magickou moc planet sahá do hluboké minulosti. Již naši předkové věděli, že jejich vliv na Zemi je výrazný. Planety přitom významně ovlivňují nejen úrodu, počasí a zvířata, ale i chování lidí a jejich charakter. Vše závisí na tom, v jaké pozici planety při narození byly postaveny.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Iveta - výklad karet