Plakat zakázáno

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy,

Společnost nám vnutila spoustu tabu. Nesmíme být tlustí, přesněji mít větší konfekční velikost než 36 je nepřípustné. Nesmíme stárnout. Musíme být dokonalí. Ženy musí být vždy dokonale upravené, krásné, nestárnoucí reprezentativní, dokonalými matkami, hospodyňkami i profesionálkami. Tabu je nemoc, bolest a umírání. Pláč představuje něco nepřípustného. Za smutek a slzy by se lidi měli stydět. Vážně? Není to už moc? Není už toto smýšlení poněkud choré?

Proč pláčeme?

Je to zajímavé, že i přes veškeré výzkumy, sále nevíme, proč vlastně pláčeme. Víme výhody, známe to, že ženy pláčou mnohem více než muži, ale skutečný mechanismus pláče je vědcům stále utajen.

Plakat je zakázáno!

Podle americké studie Jonathana Rottenberga z Univerzity na Jižní Floridě, je pláč k ničemu. Tvrdí, že pláč pouze umocňuje smutek uvnitř. Je to troufalé prohlášení, když se vezme v úvahu to, že pohází ze studie, které se účastnila necelá stovka žen z Ameriky ve věku 18-48 let. Studie navíc probíhala pouhých 73 dní.

Pláč je zdravý

Ve skutečnosti je tomu jinak. Slzy mají ochrannou funkci. Kromě toho, že odplavují mikroby a bakterie, jsou projev nejen smutku, ale i radosti. Zbavuje nás stresu a napětí. Ulevuje nám. Posiluje vztahy. Vyplavuje z těla škodlivé látky a pomáhají duši lépe a snáze se vypořádat s bolestivými a psychickými náročnými momenty v životě. Nebrečí přitom pouze lidi, ale i všichni savci, které rozhodně nenapadne svůj smutek a bolest nějak krotit a potlačovat.

Pláč je přirozeným prostředkem uvolňování svých emocí. Organismus pláč užívá rovněž i ke zpracování emocí. A tak pokud se vám chce plakat, plačte. Nepotlačujte své emoce. Neničte se psychicky, protože takové jednání může v konečném výsledku způsobit vážné zdravotní problémy. Dušení a potlačování emocí, ignorování bolesti a smutku, očekávání, že trápení odezní jaksi samo bez toho abychom si dovolili danou věc zpracovat, rozhodně zdravé není. Jde naopak o hazard s fyzickým i duševním zdravím.

Zapomeňte proto, co nám vtlouká společnost, zapomeňte na fráze, které říkají, že kdo brečí je padavka a že se z uplakaných holek stanou bláznivky. Uvolněte své emoce a pokud cítíte tu potřebu plačte. Pláč je totiž stejně přirozený a zdravý jako smích.

Nepodceňujte řeč svého těla

Neverbální komunikace, řeč těla či soft skills, vytváří obraz naší osobnosti a dojmu, jaký na své okolí zanecháváme. Není radno ji podceňovat, protože jen stěží s ní dokážeme manipulovat.

Podzim je obdobím plodů a tedy i spousty toho nejrozličnějšího ovoce. A věděli jste, že je to rovněž ideální období proto, abyste zjistili, jaké ovoce k vám podle horoskopu patří a co s ním má vaše povaha společného. Možná vás překvapí, jak moc to sedí.

Opál je minerál, polodrahokam, který může být bílý, růžový, černý, béžový, modrý, žlutý, hnědý, oranžový, červený, zelený i fialový. A také může být průhledný, mléčný, duhový, ohnivý, skelný i bez ohně. Jde o kámen s jemnými vibracemi, jež probouzí duševní a mystické vize. Napomáhá k objevení a projevení skutečného já. Je to karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme ven, se nám vrátí a v mnohem větší míře.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Verbena je oblíbená rostlina lékařů i čarodějů. Verbena, čili sporýš lékařský, vyniká svou vůní. Verbenu již znali a milovali ve starém Římě. Už tehdy se užíval k léčbě rozličných zdravotních problémů. Pozor však, je rovněž i trochu toxická a když to s ním přeženete, můžete si přivodit ochrnutí centrální nervové soustavy.