Plakat zakázáno

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Láska a vztahy,

Společnost nám vnutila spoustu tabu. Nesmíme být tlustí, přesněji mít větší konfekční velikost než 36 je nepřípustné. Nesmíme stárnout. Musíme být dokonalí. Ženy musí být vždy dokonale upravené, krásné, nestárnoucí reprezentativní, dokonalými matkami, hospodyňkami i profesionálkami. Tabu je nemoc, bolest a umírání. Pláč představuje něco nepřípustného. Za smutek a slzy by se lidi měli stydět. Vážně? Není to už moc? Není už toto smýšlení poněkud choré?

Proč pláčeme?

Je to zajímavé, že i přes veškeré výzkumy, sále nevíme, proč vlastně pláčeme. Víme výhody, známe to, že ženy pláčou mnohem více než muži, ale skutečný mechanismus pláče je vědcům stále utajen.

Plakat je zakázáno!

Podle americké studie Jonathana Rottenberga z Univerzity na Jižní Floridě, je pláč k ničemu. Tvrdí, že pláč pouze umocňuje smutek uvnitř. Je to troufalé prohlášení, když se vezme v úvahu to, že pohází ze studie, které se účastnila necelá stovka žen z Ameriky ve věku 18-48 let. Studie navíc probíhala pouhých 73 dní.

Pláč je zdravý

Ve skutečnosti je tomu jinak. Slzy mají ochrannou funkci. Kromě toho, že odplavují mikroby a bakterie, jsou projev nejen smutku, ale i radosti. Zbavuje nás stresu a napětí. Ulevuje nám. Posiluje vztahy. Vyplavuje z těla škodlivé látky a pomáhají duši lépe a snáze se vypořádat s bolestivými a psychickými náročnými momenty v životě. Nebrečí přitom pouze lidi, ale i všichni savci, které rozhodně nenapadne svůj smutek a bolest nějak krotit a potlačovat.

Pláč je přirozeným prostředkem uvolňování svých emocí. Organismus pláč užívá rovněž i ke zpracování emocí. A tak pokud se vám chce plakat, plačte. Nepotlačujte své emoce. Neničte se psychicky, protože takové jednání může v konečném výsledku způsobit vážné zdravotní problémy. Dušení a potlačování emocí, ignorování bolesti a smutku, očekávání, že trápení odezní jaksi samo bez toho abychom si dovolili danou věc zpracovat, rozhodně zdravé není. Jde naopak o hazard s fyzickým i duševním zdravím.

Zapomeňte proto, co nám vtlouká společnost, zapomeňte na fráze, které říkají, že kdo brečí je padavka a že se z uplakaných holek stanou bláznivky. Uvolněte své emoce a pokud cítíte tu potřebu plačte. Pláč je totiž stejně přirozený a zdravý jako smích.

Ráda bych vám představila jeden zajímavý pokrm, který však v průběhu let upadl takřka v zapomnění. Jde o magickou polévku, která se podávala jako hlavní jídlo na Velký pátek. Už to spojení křesťanství s magií vypovídá, že byť se tehdy církev snažila pokrm přivlastnit, i ona patří do mnohem staršího období.

 

Ve skutečnosti láska a vztah může vyděsit každého muže napříč všemi znameními. Každý z nich se však bojí něčeho jiného. Chcete vědět, čeho se vyvarovat, aby ten váš vysněný nevzal do zaječích? Pokud chcete znát odpověď, čtěte dále.

Rodinné konstelace umožňují názorně ukázat s pocítit v souvislosti vztahy mezi jednotlivými členy rodiny. Systém vytvořil Bert Hellinger. Metoda se zabývá rozvojem osobnosti, sebepoznávání a psychoterapie. Konstelace jsou hojně v léčebné terapii a poradenství.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Ač se nám to líbí, nebo ne, jednou za čas má noční můry každý. Jsou totiž běžnou součástí života a nemusí být zrovna spojena s traumaty z minulosti. Jde naopak o užitečného pomocníka, který pomáhá dostat naši mysl do rovnováhy. Nemít noční můry je naopak patologické.