Pověry, které nosí smůlu

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Pověry jsou úzce spjaty s nepochopením s některými složitostmi života. Pověry přináší řešení tam, kde neznáme odpověď. Známe pověry vysvětlující, zasahující, ochranné i věštící. Velká většina pověr je úzce spjata s nějakou etnickou, geografickou nebo kulturní oblastí.

Spousta pověr se dochovala do dnešních dnů. Sice s jejich vírou jsou lidé již mnohdy na pochybách, avšak stále se najde dost lidí, kteří jim věří a řídí se jimi. Přinášíme vám seznam těch, kterým věříme nejvíce.

  1. Dodnes nejvíce věříme, že černá kočka nosí smůlu. Černé kočce se vyhýbá až 14% obyvatel. Dodržují dokonce i zaklínadlo, které by je před neštěstím mělo ochránit, tedy po setkání s černou kočky se otočí doleva a třikrát si odplivne.

  2. Na stejné úrovni jako černá kočka je víra v pátek třináctého. Celý svět se před tímto dnem třese. Na rozdíl od strachu před černou kočkou, je však původ této pověry znám. Vznikl na podkladu uvěznění a následného upálení stovek templářů v pátek 13. 10. roku 1307. Tato událost ovlivnila lidi po celém světě natolik, že dodnes některé hotely svým klientům nenabízí pokoje s číslem 13.

  3. Rozbité zrcadlo přináší 7 let neštěstí, kdo z nás to neslyšel, ale i zde je možné smůle předejít. Stačí, když pobíráte všechny rozbité střepy (nesmí chybět ani jeden kousek) a zakopete je venku na zahradě.

  4. Když rozsypete sůl a okamžitě si přitom nehodíte špetku za levé rameno, můžete čekat, že se vám začne smůla lepit na paty.

  5. Pokud nechcete svému vztahu přinést smůlu, měli byste se zdržet touhy, vidět svou nastávající před obřadem ve svatebních šatech. I této pověře věří na celém světě spousta lidí.

  6. Už vám někdo řekl: “A pravou!”. Vykročit levou nohou je spojeno se smůlou. Jestliže si chcete zajistit štěstí, ráno, když vstáváte nezapomeňte vykročit vždy pravou. Pravou nohou přes práh vykročte také v důležitých chvílích vašeho života (maturita, přijímačky, konkurz, soutěž, nová práce nebo svatba).

Jméno a příjmení má snad každý z nás. Moderní doba jde ještě dále a tak se můžeme častěji setkat s tím, že má někdo dokonce jména dvě a také i dvě příjmení. Proč také ne, když nám je to umožněno a za odchylky od běžného standardu se občas i něco státu zaplatí. Jestliže chcete mít nové jméno, třeba tak začít nový život, pak je zapotřebí, abyste zaplatili určitou částku a jestliže tak bude schváleno, nové jméno můžete mít. Anebo jako mnoho jiných, dáte jméno svému potomkovi.

Mayská civilizace patřila k těm nejvyspělejším a dodnes je lidé po celém světě považuje za obdivuhodnou. Civilizace fungovala na území dnešní Guatemaly, Belize, v severozápadním Hondurasu, v mexických státech Yucatán, Quintana Roo, Campeche, Chiapas a na východě pak ještě ve státu Tabasco. Úspěšně zde existovala mezi lety 2500 let před naším letopočtem až do cca do 17. století.

Kult čarodějnictví tu je s námi úctyhodných 25 000 let. Už v době kamenné měli své čarodějky a byly to osoby velmi vážené. To až křesťanství vše postavilo vzhůru nohama. Je to však pochopitelné. Měly ohromnou moc a lidé jim věřili, a to církev, která chtěla vládnout celému světu, nemohla připustit, a proto z nich utvořila toho největšího nepřítele. Byly totiž pro ně velmi nebezpečné.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nejvýznamnější den čarodějnic v roce se blíží, všude okolo nás se postupně objevují vydlabané dýně a čarodějnice na koštěti. Zamysleli jste se však, kde se vůbec to spojení čarodějnic s košťaty vzal?