Přeslička

Článek na téma: Astrologie, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Přeslička je úžasnou bylinou, která na zemi rostla mnohem dříve, než po ní začali chodit lidi. Pravda, v minulosti měla trochu jinou podobu, rostla do výše palem. Bylina patří k superbylinám, jež je označována za univerzální lék.

Hlavní léčebnou složkou přesličky je oxid křemičitý, jenž tělu pomáhá vstřebat vápník. Běžně se užívá k čištění kovových předmětů, k nimž patří hrnce i pánve.

Účinky přesličky

Přeslička je dobrým antioxidantem a tradičním lékem pro léčbu obtíží močových cest. Kromě toho pak posiluje vlasy, zuby, zbavuje pleť vrásek. Má totiž silně abrazivní účinek. Zvyšuje hustotu kostí, pomáhají lidem s artritidou, slabostí močového měchýře, křehkými nehty, chronickým onemocněním plic, stárnutím kůže, dna, zadržování tekutin, omrzliny, ztrátou hmotnosti, těžkou menstruací, krvácení z nosu, plic i imunitou. Při nanesení na kůži léčí popáleniny a rány (poradí si i s vředy). přeslička zpomaluje krvácení a podporuje její srážení.

V magii se přeslička užívá

Podle hvězd je přeslička pod vládou Saturna. Posiluje hranice, chrání vás před vetřelci v domácnosti, podporuje plodnost, podporuje hojení kostí, užívá se při kouzlech proti stárnutí.

Vedlejší účinky

Přesličku by neměly užívat těhotné a kojící. Lidi, kteří pijí alkohol se obvykle potýkají s nedostatkem thiaminu. Užívání přesličky tuto situaci pak ještě zhoršuje. Pozor by si měli dávat i cukrovkáři, lidé s nízkou hladinou draslíku a thiaminu.

 

  • Pozor, přeslička působí jako diuretikum, což může zvýšit lithium v těle. Pokud ještě k tomu užíváte lithium, nemuselo by to dopadnout dobře.

  • Dlouhodobé užívání přesličky není vhodné u nemocných, jež trápí poruchy ledvin, onemocnění srdce a cukrovkou.

  • Při užívání přesličky klesá hladina vitamínu B1.

  • Dlouhodobé užívání přesličky není vhodné. Vždy je dobré po nějaké době užívání přerušit. Samozřejmě to neplatí pro obklady a masti.

Radost ze života se jeví poněkud nedostatkovým zbožím, lidé jsou uhnaní, napjatí, ve stresu, s neustále špatnou náladou, ne-li rovnou depresí a úzkostí. Neustále pachtící za něčím, co není k dosažení. Něčím, co neumíme kolikrát ani definovat. Za hmotnými statky, o nichž bohužel mylně předpokládáme, že to právě ony jsou zárukou radosti a štěstí. Tohle všechno však v konečném výsledku vede k nespokojenosti, frustraci a do čekáren psychiatrů. Vážně je však náš život tak nudný, šedivý, hnusný, bez perspektivy?

Podzim je obdobím plodů a tedy i spousty toho nejrozličnějšího ovoce. A věděli jste, že je to rovněž ideální období proto, abyste zjistili, jaké ovoce k vám podle horoskopu patří a co s ním má vaše povaha společného. Možná vás překvapí, jak moc to sedí.

Růženín je jedna z odrůd křemene. Jeho krásnou růžovou barvu způsobuje příměs manganu. Růžová se pohybuje od světle růžové až po středně růžovou. Často je zamlžený nebo zakalený. Na rozdíl od jiných druhů křemene růženín nevytváří krystaly. Nejde o vzácný polodrahokam. Najít ho můžete na mnoha místech po celém světě. Tato skutečnost však snižuje jeho exkluzivitu a cenu.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Rituály, které se konaly na Hromnice, jsou ve skutečnosti spojeny s mnohem starším keltským svátkem Imbolcem. Všechny konané rituály a zvyky měly lidem zajistit kvalitní úrodu a bezpečí před přírodními vlivy i zlými duchy.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Iveta - výklad karet