Planetární konfigurace

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

Důležitou součástí astrologie je planetární konfigurace, která se věnuje popisu vlivu planet a domů. Bývají mezi nimi i významné rozdíly. Vypovídají o funkčních strukturách osobnosti. Ukazují kudy proudí energie. Mají obvykle výjimečné osobnosti.

T-kvadratura

T-kvadratura představuje označení pro dvě planety, které jsou k sobě v opozici a další planeta se nachází v kvadraturách tak, že spolu dohromady vytváří trojúhelník. V mládí na lidi působí velký tlak, jenž se jim ne vždy podaří ovládnout. Jejich poslání je různé, podle planet a umístění. Všeobecně však takoví lidé jsou ambiciózní, iniciativní, aktivní, ale také nestálí. Takovou planetární konfiguraci měli kupříkladu: Jan Werich, Elvis Presley, Emil Zátopek nebo Clint Eastwood.

Velká kvadratura

Ke své existenci velká kvadratura potřebuje 4 planety ve dvou opozicích. Jde o mocnou konfiguraci, která vyznačuje dynamickou a rozhodnou osobnost, který si je vědom svého osudu, poslání a cíle. Je typická pro lidi, kteří všeho dosáhli vlastní silou. Bohužel jsou však duševně nevyrovnaní. Lidé s tímto útvarem ve svém horoskopu jsou velmi energičtí, iniciativní, činorodí a potřebují mít vše pod kontrolou. Měli ji třeba Mia Farrow nebo Ota Pavel.

Velký trigon

Velký trigon tvoří vždy minimálně 3 planety. Je to velmi energický útvar, prošpikován nadšením, optimismem, zájmem o víru, ale také i sobectvím a násilím. Často takovým osobnostem jde všechno hladce a bez problémů. Působí na první dojem nevýrazně anebo také povrchně. Lidé s velkým trigonem v horoskopu má spoustu tvůrčích schopností a pozitivních snah. Jsou to duchovně a idealisticky založení lidé. Velký trigon ve svém horoskopu měli například Winston Churchill nebo Gina Lolobrigida.

Drak

K vytvoření draka v horoskopu potřebujete 4 planety, přičemž 3 z nich vytvoří velký trigon a ta čtvrtá se nachází v prostřední opozici na dvě zbývající v sextilu. Jde o ohromné uskupení plné neuvěřitelné energie, která může pomoci k dosažení mnoha vytoužených cílů. Jde o nejsilnější postavení planet vůbec. A to jak v kladném, ale i v záporném slova smyslu. Je velmi produktivní. Skýtá dotyčnému člověku spoustu myšlenek i umění jednání s druhými. Draka ve svém horoskopu mají, nebo měli Kurt Cobain, Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec, Miloš Zeman, Jules Verne a také i Karel Kryl.

Mystický obdélník, čili “psaníčko”

Psaníčko tvoří 4 planety, které spojují dvě opozice, které harmonizují trigny a sextily. Osoby, které ho mají ve svém horoskopu jsou velmi produktivní, dokáží skvěle interpretovat myšlenky, jsou velmi kreativní, mají tvůrčí nápady. Mají schopnost utvářet umělecká díla. Bohužel jsou ale hodně zaměřeni na sebe. Myslí si, že všechno zvládnou sami, má ve všem pravdu a nezajímá se o to, co si myslí druzí. Ve vínku jej má spousta herců, umělců, ale vojevůdců a důstojníků.

Dvojitý kvinkunx

Útvar je znám i jako Boží prst nebo Jod. Jde o 3 planety, které jsou spojeny dvěma kvinkunxy a jedním sextilem. Jde o velmi záhadnou konfiguraci, která je spojena s podivným nebo neobvyklým osudem. Jsou duchovně otevření. Mají zvláštní postavení ve společnosti. Jsou často ve špatném postavení. Trápí je spousta problémů a mají paranormální zážitky. Ve svém horoskopu tento útvar má třeba Jiří Bartoška, Meryl Streep a měl ho i Louis de Funes.

Dvojitý bikvintil

Útvar tvoří 3 planety spojené dvěma bikvintily a jedním kvintilem o 144, nebo 144 a 72 stupních. V horoskopu mají tento útvar velmi inspirativní lidé. Jde o lidi s velkým talentem, tvůrčími schopnostmi, dokáží se dobře vyjadřovat a mají netypický charakter i osud. Ve svém horoskopu ho měli například Lída Baarová, Jim Morrison, Vítězslav Nezval nebo třeba Jaroslav Seifert.

Existuje spousta proroctví, které více, či méně ovlivnily svět. K těm nejvýznamnějším patří proroctví svatého Malachiáše, jež je často označováno “Proroctví o posledním papeži”. V reálu toho však Malachiáš předpověděl mnohem víc.

Podle všech poznatků patří Babylonská astrologie k těm nejstarším na světě, dokonce ještě starším než je ta Sumerská. Jde dokonce vůbec o první organizovaný systém astrologie. Spekuluje se, že zde existovala již v třetím tisíciletí před naším letopočtem.

Mandragora, uvřeštěná rostlina, kterou Harry Potter vytáhl z truhlíku a připomenul světu, že existuje. Jde o na první pohled zcela běžnou bylinu, která však díky svým vlastnostem patřila již od dob Řecka k uctívaným a spojovanou nejen s lékařstvím, ale i s magií.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Radost ze života se jeví poněkud nedostatkovým zbožím, lidé jsou uhnaní, napjatí, ve stresu, s neustále špatnou náladou, ne-li rovnou depresí a úzkostí. Neustále pachtící za něčím, co není k dosažení. Něčím, co neumíme kolikrát ani definovat. Za hmotnými statky, o nichž bohužel mylně předpokládáme, že to právě ony jsou zárukou radosti a štěstí. Tohle všechno však v konečném výsledku vede k nespokojenosti, frustraci a do čekáren psychiatrů. Vážně je však náš život tak nudný, šedivý, hnusný, bez perspektivy?

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti