Planetární konfigurace

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

Důležitou součástí astrologie je planetární konfigurace, která se věnuje popisu vlivu planet a domů. Bývají mezi nimi i významné rozdíly. Vypovídají o funkčních strukturách osobnosti. Ukazují kudy proudí energie. Mají obvykle výjimečné osobnosti.

T-kvadratura

T-kvadratura představuje označení pro dvě planety, které jsou k sobě v opozici a další planeta se nachází v kvadraturách tak, že spolu dohromady vytváří trojúhelník. V mládí na lidi působí velký tlak, jenž se jim ne vždy podaří ovládnout. Jejich poslání je různé, podle planet a umístění. Všeobecně však takoví lidé jsou ambiciózní, iniciativní, aktivní, ale také nestálí. Takovou planetární konfiguraci měli kupříkladu: Jan Werich, Elvis Presley, Emil Zátopek nebo Clint Eastwood.

Velká kvadratura

Ke své existenci velká kvadratura potřebuje 4 planety ve dvou opozicích. Jde o mocnou konfiguraci, která vyznačuje dynamickou a rozhodnou osobnost, který si je vědom svého osudu, poslání a cíle. Je typická pro lidi, kteří všeho dosáhli vlastní silou. Bohužel jsou však duševně nevyrovnaní. Lidé s tímto útvarem ve svém horoskopu jsou velmi energičtí, iniciativní, činorodí a potřebují mít vše pod kontrolou. Měli ji třeba Mia Farrow nebo Ota Pavel.

Velký trigon

Velký trigon tvoří vždy minimálně 3 planety. Je to velmi energický útvar, prošpikován nadšením, optimismem, zájmem o víru, ale také i sobectvím a násilím. Často takovým osobnostem jde všechno hladce a bez problémů. Působí na první dojem nevýrazně anebo také povrchně. Lidé s velkým trigonem v horoskopu má spoustu tvůrčích schopností a pozitivních snah. Jsou to duchovně a idealisticky založení lidé. Velký trigon ve svém horoskopu měli například Winston Churchill nebo Gina Lolobrigida.

Drak

K vytvoření draka v horoskopu potřebujete 4 planety, přičemž 3 z nich vytvoří velký trigon a ta čtvrtá se nachází v prostřední opozici na dvě zbývající v sextilu. Jde o ohromné uskupení plné neuvěřitelné energie, která může pomoci k dosažení mnoha vytoužených cílů. Jde o nejsilnější postavení planet vůbec. A to jak v kladném, ale i v záporném slova smyslu. Je velmi produktivní. Skýtá dotyčnému člověku spoustu myšlenek i umění jednání s druhými. Draka ve svém horoskopu mají, nebo měli Kurt Cobain, Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec, Miloš Zeman, Jules Verne a také i Karel Kryl.

Mystický obdélník, čili “psaníčko”

Psaníčko tvoří 4 planety, které spojují dvě opozice, které harmonizují trigny a sextily. Osoby, které ho mají ve svém horoskopu jsou velmi produktivní, dokáží skvěle interpretovat myšlenky, jsou velmi kreativní, mají tvůrčí nápady. Mají schopnost utvářet umělecká díla. Bohužel jsou ale hodně zaměřeni na sebe. Myslí si, že všechno zvládnou sami, má ve všem pravdu a nezajímá se o to, co si myslí druzí. Ve vínku jej má spousta herců, umělců, ale vojevůdců a důstojníků.

Dvojitý kvinkunx

Útvar je znám i jako Boží prst nebo Jod. Jde o 3 planety, které jsou spojeny dvěma kvinkunxy a jedním sextilem. Jde o velmi záhadnou konfiguraci, která je spojena s podivným nebo neobvyklým osudem. Jsou duchovně otevření. Mají zvláštní postavení ve společnosti. Jsou často ve špatném postavení. Trápí je spousta problémů a mají paranormální zážitky. Ve svém horoskopu tento útvar má třeba Jiří Bartoška, Meryl Streep a měl ho i Louis de Funes.

Dvojitý bikvintil

Útvar tvoří 3 planety spojené dvěma bikvintily a jedním kvintilem o 144, nebo 144 a 72 stupních. V horoskopu mají tento útvar velmi inspirativní lidé. Jde o lidi s velkým talentem, tvůrčími schopnostmi, dokáží se dobře vyjadřovat a mají netypický charakter i osud. Ve svém horoskopu ho měli například Lída Baarová, Jim Morrison, Vítězslav Nezval nebo třeba Jaroslav Seifert.

Věděli jste, že vedle věštění z kávové sedliny, je možno věštit i z čajových lístků? Věštění z čajových lístků je známé i jako Tasseomantie anebo Tasseografie. Věštba se provádí z čajových lístků na dně šálku. Toto předvídání budoucnosti k nám dorazilo z Číny v 17 století, spolu s čajem. Nutno však upozornit, že jeho historie je mnohem hlubší. První zmínky o takovémto věštění totiž pochází již z 6. století.

Intuitivní astrologie je moderní obor astrologie, který se od té klasické liší tím, že je spojen s výkladem karet. Tato astrologie není ani tak o předpovídání budoucnosti, ale o vlastním prožitku, sebepoznání, které je spojeno s rozeznáním vlastních schopností, potřeb, vzorců chování a vloh. Pozor, nezaměňujte s Astropsychologií. Střetnout se s ní můžete i jako Karmická astrologie.

Uran patří k nejvzdálenějším planetám sluneční soustavy. Objeven byl již v roce 1781. Planeta přináší nový pohled na věci. Nevidí důvod, proč setrvat se stávajícím, raději se vším skoncuje a vytvoří vše od začátku, v nové podobě. Je to taková rebelka. Stojí za revolucemi, politickými převraty, povstáními, ale i diktátory. Projevuje svou svobodnou vůli.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Letošní rok je skutečně pestrý a velmi zajímavý. Hned po polostínovém zatmění 10. 2. 2017, se další noc můžete pokochat pohledem na kometu 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková. Kometa je výjimečná tím, že je československá.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Lída - andělské karty