Planetární konfigurace

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

Důležitou součástí astrologie je planetární konfigurace, která se věnuje popisu vlivu planet a domů. Bývají mezi nimi i významné rozdíly. Vypovídají o funkčních strukturách osobnosti. Ukazují kudy proudí energie. Mají obvykle výjimečné osobnosti.

T-kvadratura

T-kvadratura představuje označení pro dvě planety, které jsou k sobě v opozici a další planeta se nachází v kvadraturách tak, že spolu dohromady vytváří trojúhelník. V mládí na lidi působí velký tlak, jenž se jim ne vždy podaří ovládnout. Jejich poslání je různé, podle planet a umístění. Všeobecně však takoví lidé jsou ambiciózní, iniciativní, aktivní, ale také nestálí. Takovou planetární konfiguraci měli kupříkladu: Jan Werich, Elvis Presley, Emil Zátopek nebo Clint Eastwood.

Velká kvadratura

Ke své existenci velká kvadratura potřebuje 4 planety ve dvou opozicích. Jde o mocnou konfiguraci, která vyznačuje dynamickou a rozhodnou osobnost, který si je vědom svého osudu, poslání a cíle. Je typická pro lidi, kteří všeho dosáhli vlastní silou. Bohužel jsou však duševně nevyrovnaní. Lidé s tímto útvarem ve svém horoskopu jsou velmi energičtí, iniciativní, činorodí a potřebují mít vše pod kontrolou. Měli ji třeba Mia Farrow nebo Ota Pavel.

Velký trigon

Velký trigon tvoří vždy minimálně 3 planety. Je to velmi energický útvar, prošpikován nadšením, optimismem, zájmem o víru, ale také i sobectvím a násilím. Často takovým osobnostem jde všechno hladce a bez problémů. Působí na první dojem nevýrazně anebo také povrchně. Lidé s velkým trigonem v horoskopu má spoustu tvůrčích schopností a pozitivních snah. Jsou to duchovně a idealisticky založení lidé. Velký trigon ve svém horoskopu měli například Winston Churchill nebo Gina Lolobrigida.

Drak

K vytvoření draka v horoskopu potřebujete 4 planety, přičemž 3 z nich vytvoří velký trigon a ta čtvrtá se nachází v prostřední opozici na dvě zbývající v sextilu. Jde o ohromné uskupení plné neuvěřitelné energie, která může pomoci k dosažení mnoha vytoužených cílů. Jde o nejsilnější postavení planet vůbec. A to jak v kladném, ale i v záporném slova smyslu. Je velmi produktivní. Skýtá dotyčnému člověku spoustu myšlenek i umění jednání s druhými. Draka ve svém horoskopu mají, nebo měli Kurt Cobain, Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec, Miloš Zeman, Jules Verne a také i Karel Kryl.

Mystický obdélník, čili “psaníčko”

Psaníčko tvoří 4 planety, které spojují dvě opozice, které harmonizují trigny a sextily. Osoby, které ho mají ve svém horoskopu jsou velmi produktivní, dokáží skvěle interpretovat myšlenky, jsou velmi kreativní, mají tvůrčí nápady. Mají schopnost utvářet umělecká díla. Bohužel jsou ale hodně zaměřeni na sebe. Myslí si, že všechno zvládnou sami, má ve všem pravdu a nezajímá se o to, co si myslí druzí. Ve vínku jej má spousta herců, umělců, ale vojevůdců a důstojníků.

Dvojitý kvinkunx

Útvar je znám i jako Boží prst nebo Jod. Jde o 3 planety, které jsou spojeny dvěma kvinkunxy a jedním sextilem. Jde o velmi záhadnou konfiguraci, která je spojena s podivným nebo neobvyklým osudem. Jsou duchovně otevření. Mají zvláštní postavení ve společnosti. Jsou často ve špatném postavení. Trápí je spousta problémů a mají paranormální zážitky. Ve svém horoskopu tento útvar má třeba Jiří Bartoška, Meryl Streep a měl ho i Louis de Funes.

Dvojitý bikvintil

Útvar tvoří 3 planety spojené dvěma bikvintily a jedním kvintilem o 144, nebo 144 a 72 stupních. V horoskopu mají tento útvar velmi inspirativní lidé. Jde o lidi s velkým talentem, tvůrčími schopnostmi, dokáží se dobře vyjadřovat a mají netypický charakter i osud. Ve svém horoskopu ho měli například Lída Baarová, Jim Morrison, Vítězslav Nezval nebo třeba Jaroslav Seifert.

Většinou svou pozornost upínáme k mocnému úplňku, nepodceňujme však sílu novoluní. Již za dva dny, přesně 26. 4. 2017 v 14:16 nastane novoluní ve znamení Býka. Novoluní se navíc skvěle hodí ke kouzlení. Zamyslete se nad svou situací a ujasněte si, jestli nemáte něco, co potřebujete vyřešit, je proto ideální období.

Existuje celá řada výkladových karet, které vám mohou vyřešit váš problém. Jedny z nich jsou i andělské karty, které jsou mezi lidmi všeobecně oblíbené. Jsou totiž pozitivní a na rozdíl od tarotu nepřináší žádné negativní zprávy.

Dodnes se ve světě přou, odkud koláček štěstí ve skutečnosti pochází. Tolik oblíbený americký způsob věštění, o němž mnohdy říkají, že pochází z Kalifornie, však v reálu pochází odjinud. Jeho původ je ve skutečnosti spojen s Japonskem nebo Čínou.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vůně v našich životech hrají velmi důležitou roli, ovlivňují totiž naši náladu, sebevědomí, vzpomínky, soustředění, zdravotní stav, úspěšnost, i to, s kým se bavíme a s kým chceme mít vztah. Většina z nás má nějakou svou obílbenou vůni, kterou by měl obsahovat i parfém, se samotným výběrem voňavky to však nemusí být vůbec jednoduché. Výběr ovlivňuje momentální nálada, roční období, důvod, kam si jej chceme vzít i náš temperament a v neposlední jeho výběr ovlivňuje i naše znamení, které inklinuje k určitým vůním.

 

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy