Mandragora

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Osud,

Mandragora, uvřeštěná rostlina, kterou Harry Potter vytáhl z truhlíku a připomenul světu, že existuje. Jde o na první pohled zcela běžnou bylinu, která však díky svým vlastnostem patřila již od dob Řecka k uctívaným a spojovanou nejen s lékařstvím, ale i s magií.

Mandragora je krásná rostlina rostoucí ve tvaru růžice přímo od kořene. Její květy jsou fialové až bělavé a mají tvar zvonku. Plody se pak svým tvarem podobají malému žlutému jablku. Kořen mandragory má tvar lidského těla. Již od pradávna se o něm říká, že má mocné léčivé a prý i magické účinky. I proto se stal základní surovinou řady lektvarů čarodějnic.

Bylinu v minulosti uctívali nejen Řekové, ale i lidé v Africe a dále pak i hebrejské, germánské a skandinávské národnosti. Vkládala se dokonce do hrobek egyptských faraonů.

Mocné účinky mandragory

Mandragora toho dokáže vskutku hodně. Podporuje potenci i plodnost. Věřilo se, že očišťuje duši, tělo, zbavuje člověka od psychických problémů, jde o mocné afrodiziakum i o silný uspávací prostředek. Působí jako droga, halucinogen, který vyvolával vize a napojení na nevědomí. I proto byla spojována také i s ďáblem a zlem. Užíval se i k ochraně před negativní energií, nemocemi a posedlostí. Sušený byl zárukou šťastného domova. Chránil domácnost před chorobami a zlými duchy. Podle dávky mandragora uspávala anebo působila jako anestetikum.

Mandragora je i životu nebezpečná

Mandragora obsahuje spoustu léčivých, ale i jedovatých látek, díky nimž může být i životu nebezpečná. Jde především o alkaloidy, kterých je v rostlině doopravdy velké množství. I proto se vždy užívala pouze v malém množství. Ve větším pak jako sedativum, analgetikum a narkotikum. Mandragonin může pak způsobovat taneční šílenství, zuřivost, hypnotický stav, delirium i mocné erotické vzrušení. Vnitřní užití ve vysoké dávce je nebezpečné, protože vás může i zabít. Když to s bylinou nepřeženete, pomůže vám i s plicními problémy, úporným kašlem, hleny, otoky, vředy i bradavice.

Vyrobit si z něj můžete i talisman, který se pak nosí zavěšený na krku v plátěném váčku. Dokonce i Karel IV. talisman z mandragory měl a uchovával na tajném místě. Bylinu chrání planeta Merkur.

Mandaly jsou v současnosti velice oblíbené a vyhledávané. Jejich příběh se však píše tisíce let, protože ty první, se objevují již v paleolitu. I když mandala, čili magický kruh, pochází ze sanskrtštiny, samotné mandaly se objevují po celém světě, v různých kulturách i v náboženstvích.

Jasnovidectví je velmi obtížné blíže definovat. Všeobecně bychom ji mohli popsat, jako schopnost mimosmyslového vnímání, našeho podvědomí, které nám umožňuje nahlížet do blízké, ale i vzdálené budoucnosti. Jasnovidectví patří k těm nejstarším věšteckým technikám na světě.

To, že Měsíc významně ovlivňuje chod celého světa, tedy i nás, není žádnou novinkou. Věděli jste však, že s jeho pomocí můžete dokonce i zhubnout nějaké to kilo? Jen je zapotřebí vědět, kdy je správné s hubnutím začít. Při správném režimu má šanci zhubnout i ten, komu se to dosud s jinými metodami nedařilo.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Říká se, že boží mlýny melou a na každého jednou dojde, buď teď anebo v příštím životě. Je tomu však doopravdy tak? Má každý čin nějaký následek?

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Lída - andělské karty