Mandragora

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Osud,

Mandragora, uvřeštěná rostlina, kterou Harry Potter vytáhl z truhlíku a připomenul světu, že existuje. Jde o na první pohled zcela běžnou bylinu, která však díky svým vlastnostem patřila již od dob Řecka k uctívaným a spojovanou nejen s lékařstvím, ale i s magií.

Mandragora je krásná rostlina rostoucí ve tvaru růžice přímo od kořene. Její květy jsou fialové až bělavé a mají tvar zvonku. Plody se pak svým tvarem podobají malému žlutému jablku. Kořen mandragory má tvar lidského těla. Již od pradávna se o něm říká, že má mocné léčivé a prý i magické účinky. I proto se stal základní surovinou řady lektvarů čarodějnic.

Bylinu v minulosti uctívali nejen Řekové, ale i lidé v Africe a dále pak i hebrejské, germánské a skandinávské národnosti. Vkládala se dokonce do hrobek egyptských faraonů.

Mocné účinky mandragory

Mandragora toho dokáže vskutku hodně. Podporuje potenci i plodnost. Věřilo se, že očišťuje duši, tělo, zbavuje člověka od psychických problémů, jde o mocné afrodiziakum i o silný uspávací prostředek. Působí jako droga, halucinogen, který vyvolával vize a napojení na nevědomí. I proto byla spojována také i s ďáblem a zlem. Užíval se i k ochraně před negativní energií, nemocemi a posedlostí. Sušený byl zárukou šťastného domova. Chránil domácnost před chorobami a zlými duchy. Podle dávky mandragora uspávala anebo působila jako anestetikum.

Mandragora je i životu nebezpečná

Mandragora obsahuje spoustu léčivých, ale i jedovatých látek, díky nimž může být i životu nebezpečná. Jde především o alkaloidy, kterých je v rostlině doopravdy velké množství. I proto se vždy užívala pouze v malém množství. Ve větším pak jako sedativum, analgetikum a narkotikum. Mandragonin může pak způsobovat taneční šílenství, zuřivost, hypnotický stav, delirium i mocné erotické vzrušení. Vnitřní užití ve vysoké dávce je nebezpečné, protože vás může i zabít. Když to s bylinou nepřeženete, pomůže vám i s plicními problémy, úporným kašlem, hleny, otoky, vředy i bradavice.

Vyrobit si z něj můžete i talisman, který se pak nosí zavěšený na krku v plátěném váčku. Dokonce i Karel IV. talisman z mandragory měl a uchovával na tajném místě. Bylinu chrání planeta Merkur.

Termín symbologie skrývá vědu, která se zabývá symboly. Ty jsou specifické pro lidi samotné, kulturu i náboženství. Různé symboly se objeví v různých technologiích a důležitou součástí jsou užívány i v geografii, sociologii, astronomii, astrologii, alchymii i věštectví.

Česko čeká již třetí superúplněk za sebou. Pro astronomy krásný zážitek, ale pro nás všeobecně pěkný pres. Sotva jsme se vzpamatovali z toho listopadového, tak tu máme ten prosincový. Vůbec ten největší a nejjasnější úplněk v letošním roce u nás.

Pluto je jednou ze tří planet moderní astrologie. Planeta je to tajemná, ohnivá a transformační. I když astronomové Pluto před časem vyřadili z planet, jeho vliv na náš horoskop je ohromný.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Planeta Merkur je dvojitou planetou, která v sobě spojuje ženský i mužský element. Podle mytologie byl Merkur poslem bohů, sluha, zprostředkovatel. Díky tomu lidé ovlivněni Merkurem mají analytické schopnosti. Zároveň je to i nejmenší planeta ve sluneční soustavě, která je důvodem řady vášnivých debat.