Mandragora

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Osud,

Mandragora, uvřeštěná rostlina, kterou Harry Potter vytáhl z truhlíku a připomenul světu, že existuje. Jde o na první pohled zcela běžnou bylinu, která však díky svým vlastnostem patřila již od dob Řecka k uctívaným a spojovanou nejen s lékařstvím, ale i s magií.

Mandragora je krásná rostlina rostoucí ve tvaru růžice přímo od kořene. Její květy jsou fialové až bělavé a mají tvar zvonku. Plody se pak svým tvarem podobají malému žlutému jablku. Kořen mandragory má tvar lidského těla. Již od pradávna se o něm říká, že má mocné léčivé a prý i magické účinky. I proto se stal základní surovinou řady lektvarů čarodějnic.

Bylinu v minulosti uctívali nejen Řekové, ale i lidé v Africe a dále pak i hebrejské, germánské a skandinávské národnosti. Vkládala se dokonce do hrobek egyptských faraonů.

Mocné účinky mandragory

Mandragora toho dokáže vskutku hodně. Podporuje potenci i plodnost. Věřilo se, že očišťuje duši, tělo, zbavuje člověka od psychických problémů, jde o mocné afrodiziakum i o silný uspávací prostředek. Působí jako droga, halucinogen, který vyvolával vize a napojení na nevědomí. I proto byla spojována také i s ďáblem a zlem. Užíval se i k ochraně před negativní energií, nemocemi a posedlostí. Sušený byl zárukou šťastného domova. Chránil domácnost před chorobami a zlými duchy. Podle dávky mandragora uspávala anebo působila jako anestetikum.

Mandragora je i životu nebezpečná

Mandragora obsahuje spoustu léčivých, ale i jedovatých látek, díky nimž může být i životu nebezpečná. Jde především o alkaloidy, kterých je v rostlině doopravdy velké množství. I proto se vždy užívala pouze v malém množství. Ve větším pak jako sedativum, analgetikum a narkotikum. Mandragonin může pak způsobovat taneční šílenství, zuřivost, hypnotický stav, delirium i mocné erotické vzrušení. Vnitřní užití ve vysoké dávce je nebezpečné, protože vás může i zabít. Když to s bylinou nepřeženete, pomůže vám i s plicními problémy, úporným kašlem, hleny, otoky, vředy i bradavice.

Vyrobit si z něj můžete i talisman, který se pak nosí zavěšený na krku v plátěném váčku. Dokonce i Karel IV. talisman z mandragory měl a uchovával na tajném místě. Bylinu chrání planeta Merkur.

Mocní andělé, kteří při nás stojí ve všem dobrém, ale i zlém a ke kterým se obracíme s nadějí, že zlepší naše osudy k lepšímu, mají také vlastní hierarchii. V základě se dělí na tři hlaví skupiny, v těch se pak objevuje zastoupení andělů.

Většinou svou pozornost upínáme k mocnému úplňku, nepodceňujme však sílu novoluní. Již za dva dny, přesně 26. 4. 2017 v 14:16 nastane novoluní ve znamení Býka. Novoluní se navíc skvěle hodí ke kouzlení. Zamyslete se nad svou situací a ujasněte si, jestli nemáte něco, co potřebujete vyřešit, je proto ideální období.

Podle světoznámé léčitelky Louisy L. Hay všechno souvisí se vším. Fyzické nemoci mají souvislost s chováním a přístupem k životu nemocné osoby. Tělo zrcadlí naše myšlenky a přesvědčení. Neustále k nám promlouvá a my jej bohužel povětšinou nenasloucháme.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Snídaně představuje jedno z nejdůležitějších jídel dne. Podle toho, jak den ráno odstartujete se bude zbytek dne odvíjet. Důraz na snídani je proto na místě. Když ji vynecháte, budou vám po celý den chybět živiny a důsledkem toho i energie, můžete se cítit unavení a hladoví, večer vyžíráte ledničky a nakonec přibíráte. Aby však snídaně tělu prospěla, měla by být zdravá, pestrá a vyvážená. Každé znamení horoskopu má však na snídani jiné nároky, ty mimo jiné ovlivňují nejen to, jak se cítíme, ale i to, jestli přibíráme anebo ne. Víte, jak byste měli svůj den odstartovat, aby to co nejvíce prospělo vašemu tělu?