Mandragora

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Záhady života, Osud,

Mandragora, uvřeštěná rostlina, kterou Harry Potter vytáhl z truhlíku a připomenul světu, že existuje. Jde o na první pohled zcela běžnou bylinu, která však díky svým vlastnostem patřila již od dob Řecka k uctívaným a spojovanou nejen s lékařstvím, ale i s magií.

Mandragora je krásná rostlina rostoucí ve tvaru růžice přímo od kořene. Její květy jsou fialové až bělavé a mají tvar zvonku. Plody se pak svým tvarem podobají malému žlutému jablku. Kořen mandragory má tvar lidského těla. Již od pradávna se o něm říká, že má mocné léčivé a prý i magické účinky. I proto se stal základní surovinou řady lektvarů čarodějnic.

Bylinu v minulosti uctívali nejen Řekové, ale i lidé v Africe a dále pak i hebrejské, germánské a skandinávské národnosti. Vkládala se dokonce do hrobek egyptských faraonů.

Mocné účinky mandragory

Mandragora toho dokáže vskutku hodně. Podporuje potenci i plodnost. Věřilo se, že očišťuje duši, tělo, zbavuje člověka od psychických problémů, jde o mocné afrodiziakum i o silný uspávací prostředek. Působí jako droga, halucinogen, který vyvolával vize a napojení na nevědomí. I proto byla spojována také i s ďáblem a zlem. Užíval se i k ochraně před negativní energií, nemocemi a posedlostí. Sušený byl zárukou šťastného domova. Chránil domácnost před chorobami a zlými duchy. Podle dávky mandragora uspávala anebo působila jako anestetikum.

Mandragora je i životu nebezpečná

Mandragora obsahuje spoustu léčivých, ale i jedovatých látek, díky nimž může být i životu nebezpečná. Jde především o alkaloidy, kterých je v rostlině doopravdy velké množství. I proto se vždy užívala pouze v malém množství. Ve větším pak jako sedativum, analgetikum a narkotikum. Mandragonin může pak způsobovat taneční šílenství, zuřivost, hypnotický stav, delirium i mocné erotické vzrušení. Vnitřní užití ve vysoké dávce je nebezpečné, protože vás může i zabít. Když to s bylinou nepřeženete, pomůže vám i s plicními problémy, úporným kašlem, hleny, otoky, vředy i bradavice.

Vyrobit si z něj můžete i talisman, který se pak nosí zavěšený na krku v plátěném váčku. Dokonce i Karel IV. talisman z mandragory měl a uchovával na tajném místě. Bylinu chrání planeta Merkur.

Megality jsou velké povětšinou neopracované nebo na hrubo opracované stavby z balvanů, které budovali pravěcí lidé v neolitu až do doby bronzové. Stavby sloužily k pohřebnímu, kultovnímu, chronologickému i astronomickému účelu Nejvíce se vyskytují v Evropě a Středomoří. Nějaké tedy najdete i u nás. Nejznámějším megalitem je však Stonehenge.

 

Kdo byl Osho?

Osho byl Guru, učitel a spisovatel z Indie, který žil ve Spojených státech amerických a proslul svým kritickým postojem k tradičním náboženstvím a svým postojem k sexu. V mnohém provokoval. Prohlašoval, že “nový člověk” bude kombinací moudrosti Západu a Východu. Prosazoval opouštění od minulosti i budoucnosti se snahou soustředit se na přítomnost. Odlišoval meditaci od koncentrace. Jedním z jeho děl je také Osho o Zenu.

Podzim je obdobím plodů a tedy i spousty toho nejrozličnějšího ovoce. A věděli jste, že je to rovněž ideální období proto, abyste zjistili, jaké ovoce k vám podle horoskopu patří a co s ním má vaše povaha společného. Možná vás překvapí, jak moc to sedí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Víte, že na váš charakter má významný vliv i to, v jakém dnu v tydnu jste se narodili. Staří Římané tomu velmi věřili, a proto jednotlivé dny pojmenovali podle bohů. Ty pak vystihovali charakter narozeného člověka.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Lída - andělské karty