Zázračný jitrocel

Článek na téma: Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Jitrocel kopinatý patří k frekventovaným českým rostlinám, jež můžete nalézt zcela běžně na polních a lučních cestách a v příkopech. Jitrocel obvykle dorůstá do velikosti 7-30 centimetrů. Jde o typicky evropskou rostlinu, která se však postupně rozšířila do celého světa. Známá byla i ve staré Číně. První zmínka o jitroceli pochází až z 11. století, kde je o ní psáno jako o “matce rostlin”.

Jitrocel je znám i pod názvem myší ocas anebo také beraní jazýček. K léčbě ho užívali již antičtí lékaři. U nás se zcela běžně vyskytují dva druhy jitrocele: jitrocel kopinatý, s úzkými dlouhými listy a jitrocel větší, s kulatými menšími listy. Oba dva jsou léčivé.

 Účinky jitrocele

K hlavním účinkům jitrocele je možno přiřadit čištění krve, detoxikaci krve, plic a žaludku, léčba bronchitidy, astmatu, zastavuje krvácení, podporuje zhojení špatně se hojících ran, bércových vředů, eliminuje strumu (vole), rozpouští žlučníkové kameny, léčí kašel, působí proti ucpávání žil a tedy i trombóze. Užívání je doporučeno i u nečisté pleti, trávicích problémech, při kožních obtížích, popáleninách i hemeroidech. Vyrábí se z něj louh, odvar anebo sirup. Jitrocel se může užívat zevně i vnitřně, a to jak ve formě čaje, obkladu, výplachu, oplachu anebo také i ve formě masti, sirupu nebo pastilek.

 Čaj

1 vrchovatou lžičku listů jitrocele zalijte ¼ litru vody a nechte krátce vyluhovat. Pokud chcete účinek umocnit, přidejte i stejně vrchovatou lžíci mateřídoušky.

 Obklady

Na obklady je nejlepší užít čerstvou jitrocel, kterou umyjte, osušte a rozdrťte na kaši a přiložte na nemocné místo.

 Mast

Mast je velmi účinná na onemocnění lymfatických uzlin, a to i když jde o zhoubné onemocnění. Mast by však měla být vyrobena nejen z jitrocele, ale i majoránky naložené do olivového oleje alespoň po dobu 10 dnů. Uložena by měla být na teplém místě a po nenasení s čerstvými jitrocelovými listy, byste vše měli ovázat.

50 dnů po Velikonocích nastávají tzv. Svatodušní svátky, neboli Letnice. Podle křesťanů v tento den došlo k seslání Ducha svatého apoštoly. Pro židy je to den spásy, vyvedení z egyptského otroctví. Jsou to svátky pohyblivé a stejně jako i jiné svátky, i tyto se ve skutečnosti slavily před vznikem křesťanství a s Ježíšem nebo jiným prorokem toho mají pramálo společného.

Jasmín je rychle rostoucí keř, liána, která se rychle rozrůstá a obrůstá pergoly, ploty a zdi. Kvete na přelomu jara a léta. Typické pro ni jsou sněhobílé květy, které omamně voní. Jde o magickou rostlinu, která se hojně užívá ke kouzlům a rituálům.

Na světě existuje spousta symbolů, které spojujeme se štěstím, k těm nejoblíbenějším však patří čtyřlístek. Víte, že spojitost čtyřlístku se štěstím u nás přetrvala od dob, kdy u nás ještě byli Keltové. Dodnes je ostatně jetelový trojlístek národním symbolem Irska.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vizualizace představuje velmi zajímavý a zvláštní nástroj esoteriky, který nám může pomoci s celou řadou problémů. Zapojena do ní je představivost, kdy si při její aplikaci představujete obrazy toho, čeho chcete dosáhnout.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy