Svatodušní svátky

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

50 dnů po Velikonocích nastávají tzv. Svatodušní svátky, neboli Letnice. Podle křesťanů v tento den došlo k seslání Ducha svatého apoštoly. Pro židy je to den spásy, vyvedení z egyptského otroctví. Jsou to svátky pohyblivé a stejně jako i jiné svátky, i tyto se ve skutečnosti slavily před vznikem křesťanství a s Ježíšem nebo jiným prorokem toho mají pramálo společného.

Svatodušní svátky

Pravdou však je, že dlouho patřily po Velikonocích k nejvýznamnějším svátkům v roce. V tomto období ostatně církev také uděluje dospívajícím svátost křesťanské dospělosti, jež je známé jako biřmování. Týden po Letnicích se pak v neděli slaví slavnost Nejsvětější Trojice a další čtvrtek pak svátek Božího Těla. V průběhu těchto svátků chrámy a obydlí zdobily zelení a květinami na znamení, že i naše duše se může působením Ducha svatého zazelenat a rozkvést. Možná i proto byla stěžejní barvou tohoto svátku zelená.

Letnice u nás

Nejstarší zmínka u nás o tomto svátku pochází z Kosmovy kroniky, dle níž český kníže Břetislav v roce 1092 vyhnal ze země všechny čaroděje, věštce a hadače a povedlo se mu vykořenit všechny dosavadní pohanské zvyky a obyčeje, které v té době nejen o letnicích vesničané prováděli. Letnice totiž slavili tak, že ke studánkám přinášeli dárky a oběti, které dávali duchům. Později se pak Letnice slavily hodokvasem, zpěvem a tancem. V sobotu před započetím slavností se tradičně vyčistilo celé stavení, které vyzdobili zvenku i zevnitř lipovými ratolestmi. Lidé si je zastrkovali za okna i obrázky svatých. Dělali tomu tak proto, že věřili, že jejich prostřednictvím do domu přijde Duch svatý v podobě holubice.

V tomto období se dodnes otvírají studánky, probíhají tradiční jízdy králů, smaží se vejce v přírodě a hraje se hra zvaná střelba ku ptáku. Studánky by měly otvírat nevinné dívky, protože jen ony, díky své nevinnosti, mají očistnou moc. Studánka se vždy nejprve vyčistí a potom se otevře.

Verbena je oblíbená rostlina lékařů i čarodějů. Verbena, čili sporýš lékařský, vyniká svou vůní. Verbenu již znali a milovali ve starém Římě. Už tehdy se užíval k léčbě rozličných zdravotních problémů. Pozor však, je rovněž i trochu toxická a když to s ním přeženete, můžete si přivodit ochrnutí centrální nervové soustavy.

Lidé v minulosti, stejně jako v současnosti, toužili znát budoucnost. Užívali k tomu různé způsoby věštění. Některé více, či méně podivné. K těm poněkud podivnějším bezesporu patří věštění z vnitřností mrtvých anebo umírajících mužů, žen a vůbec nejlépe panenských dívek.

K zenovým kartám mají nejblíže ti, co mají blízko i k myšlenkám indického filozofa Rajneeshe Chandra Mohana Jaina, známého jako Osho. Karty byly totiž vystavěny na jeho výrocích a podobenstvích.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vedle indigových dětí tu máme i děti křišťálové, které je pro změnu nutné brát jako děti nebes. Křišťálové děti, tedy děti s absolutně čistou aurou, se začaly rodit ve stejném období, jako děti indigové. Jejich úkolem je zlepšit svět. I ony se vyznačují ohromnou empatií, na rozdíl od indigových dětí jsou však také i velice mírné.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy