Svatodušní svátky

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

50 dnů po Velikonocích nastávají tzv. Svatodušní svátky, neboli Letnice. Podle křesťanů v tento den došlo k seslání Ducha svatého apoštoly. Pro židy je to den spásy, vyvedení z egyptského otroctví. Jsou to svátky pohyblivé a stejně jako i jiné svátky, i tyto se ve skutečnosti slavily před vznikem křesťanství a s Ježíšem nebo jiným prorokem toho mají pramálo společného.

Svatodušní svátky

Pravdou však je, že dlouho patřily po Velikonocích k nejvýznamnějším svátkům v roce. V tomto období ostatně církev také uděluje dospívajícím svátost křesťanské dospělosti, jež je známé jako biřmování. Týden po Letnicích se pak v neděli slaví slavnost Nejsvětější Trojice a další čtvrtek pak svátek Božího Těla. V průběhu těchto svátků chrámy a obydlí zdobily zelení a květinami na znamení, že i naše duše se může působením Ducha svatého zazelenat a rozkvést. Možná i proto byla stěžejní barvou tohoto svátku zelená.

Letnice u nás

Nejstarší zmínka u nás o tomto svátku pochází z Kosmovy kroniky, dle níž český kníže Břetislav v roce 1092 vyhnal ze země všechny čaroděje, věštce a hadače a povedlo se mu vykořenit všechny dosavadní pohanské zvyky a obyčeje, které v té době nejen o letnicích vesničané prováděli. Letnice totiž slavili tak, že ke studánkám přinášeli dárky a oběti, které dávali duchům. Později se pak Letnice slavily hodokvasem, zpěvem a tancem. V sobotu před započetím slavností se tradičně vyčistilo celé stavení, které vyzdobili zvenku i zevnitř lipovými ratolestmi. Lidé si je zastrkovali za okna i obrázky svatých. Dělali tomu tak proto, že věřili, že jejich prostřednictvím do domu přijde Duch svatý v podobě holubice.

V tomto období se dodnes otvírají studánky, probíhají tradiční jízdy králů, smaží se vejce v přírodě a hraje se hra zvaná střelba ku ptáku. Studánky by měly otvírat nevinné dívky, protože jen ony, díky své nevinnosti, mají očistnou moc. Studánka se vždy nejprve vyčistí a potom se otevře.

Víra v magickou moc planet sahá do hluboké minulosti. Již naši předkové věděli, že jejich vliv na Zemi je výrazný. Planety přitom významně ovlivňují nejen úrodu, počasí a zvířata, ale i chování lidí a jejich charakter. Vše závisí na tom, v jaké pozici planety při narození byly postaveny.

Feng Shui není dobrou metodou pro harmonické bydlení, ale i pro harmonii těla. Málokdo to ví, ale podle Feng Shui, každá část našeho obydlí anebo pracoviště, nás nějakým způsobem ovlivňuje. Přesněji řečeno, působí na naše zdraví. Pokud vás tedy trápí nějaký zdravotní problém, může problém, zkuste se podívat i po svém domově. Přinášíme vám několik tipů na to, jak léčit své tělo pomocí Feng Shui.

Astrologové se na asteroidy dívají jinak než astronomové. Zatímco vědci považují asteroidy za velké kameny, které spadají do sluneční soustavy, astrologové ví, že mohou dost významně ovlivnit naše životy. Jejich existenci byste proto neměli podcenit.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na tento rok určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Astrologie vám dokáže prozradit mnoho. Kromě povahy a charakteru osoby je to i to, zda dokáže být věrný anebo má zcela přirozený sklon k nevěře. Povědomí o těchto skutečnostech vás mohou ochránit před pozdějším zklamáním. Nutno říct, že tuto skutečnost posléze ověřili i vědci. kterým nakonec nezbylo nic jiného, než souhlasit s astrology.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti