Lapač snů

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika,

Lapače snů tvořili Indiáni. Vznikly podle pověsti tak, že jednou jedna indiánská matka měla problém se svým dítětem. To celou noc proplakalo a bylo neklidné. Matka už nevěděla, co s ním, a tak šla za šamanem s prosbou o pomoc. Ten vyrobil lapač snů. Jeho úkolem je zachytávat všechny zlé sny.

Lapač se pak věšel přímo nad hlavu spícího. Jen tak mohou zachytit špatné sny. Podle severoamerických indiánů se všechny zachycené sny ráno zničí denním světlem. Ty dobré pak sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

 Co tvoří lapač snů

Základem lapače je kruh. Ten představuje svět a vesmír a chrání kamínek, který by měl být rovněž součástí lapače, jelikož tvoří vlastní já. Je to první překážka negativní síly. Zdržuje negativní vlnění. Uprostřed síťky se nachází kamínek, který znázorňuje vlastní já. Je to střed, okolo něhož se točí svět. Indiáni věřili, že sny se snaží najít člověka. Ten je třeba chránit před negativní energií. Dále jsou k lapači přivázána peříčka, která zachytávají všechnu negativní energii. Noční můry odráží pryč. Sladké sny jsou pak přeneseny do síťky. Také zachytí veškerou negativní energii, která prošla přes pírka. Síť je nejdůležitější.Chytá děsivé sny a negativní síly.Indiáni věřili, že vše negativní se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke kaménku uprostřed. Symetrie sítě pak symbolizuje harmonii, kterou zlí duchové nenávidí.

 Aby lapač fungoval

Je důležité, aby nejenže visel nad hlavou, ale byl ručně vyrobený a darovaný. lapače mohou být vyrobeny z různých materiálů, důležité však je, jakou barvu má. Každá barva totiž symbolizuje něco jiného. Podle barvy, která převládá, takovou plní funkci a takové sny bude vyvolávat. Fialová je magie. Bílá klid a odpočinek. Oranžová úspěch a kariéra, žlutá radost, optimismus a štěstí, růžová láska a přátelství, červená je symbolem erotiky a napětí, zelená nebo hnědá je pak symbolem přírody a zdraví a modrá rovnováhy.

Vánoce jsou velmi úzce spjaty nejen s tradicemi a těmi nejrůznějšími zvyky, ale díky zimnímu slunovratu jde již od pradávna rovněž o období spojené s magií. Naši předkové v tomto období prováděli celou řadu rituálů a kouzel, které měly zajistit úrodnost, hojnost, dostatek potravy a ochraňují zdraví a život členů domácnosti i dům a zvěř samotnou. Dnes se bohužel již postupně na spoustu těchto kouzel a rituálů zapomnělo.

“Největším jedem života je sebelítost.”
  Vladimír Páral

Občas tomu tak je, jednou jdeme nahoru a jindy zas dolů. Někdy si s námi život umí doopravdy pohrát a někdy je i velmi krutý. Jednou za čas máme všichni nárok propadnout skepsi, nikdy by však tento stav neměl probíhat dlouho.

Co jste ještě nevěděli o Feng Shui

Feng Shui je přes 1000 let starým známým po celém světě životním stylem, který k nám dorazil až z daleké Číny. V průběhu věků byla obohacena o filozofii, alternativní terapii a o další prvky, které Feng Shui posunulo také i do kategorie ezoteriky. Jedním z pilířů této nauky je totiž i čínská astrologie. Feng Shui se zabývá vztahem člověka v životním prostoru a čase.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Mocní andělé, kteří při nás stojí ve všem dobrém, ale i zlém a ke kterým se obracíme s nadějí, že zlepší naše osudy k lepšímu, mají také vlastní hierarchii. V základě se dělí na tři hlaví skupiny, v těch se pak objevuje zastoupení andělů.