Čarování na Hromnice

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika,

Rituály, které se konaly na Hromnice, jsou ve skutečnosti spojeny s mnohem starším keltským svátkem Imbolcem. Všechny konané rituály a zvyky měly lidem zajistit kvalitní úrodu a bezpečí před přírodními vlivy i zlými duchy.

Zvyky a obyčeje konané na Imbolce

V tento dem se tradičně rozsvěcelo co nejvíce světel. Mladé dívky chodily s pochodněmi a ohně v domech a před domy zapalovaly. Zapalovaly se ohně před domy a dávaly se do oken svíce, tzv. hromničky, protože se věřilo, že to domy ochrání před zlými duchy. Šlo o posvěcené svíčky, které měly větší moc a kromě ochrany dokázaly i splnit tajná přání. Ohníčky před domy měly ochránit dům před bleskem a kroupami.

 Rituály Imbolce

Tradičně se tento den jedly kořeněná jídla a mléčné výrobky. Peklo se rovněž i speciální pečivo. Večer se pak konaly hostiny, z nichž se část obětovala bohům. Zemědělci v tento den prováděly svou první orbu. Tuto orbu směl provést pouze vůdce vesnice. Do brázd však byly zaorávány potraviny z hostiny. Šlo především o vejce, chleba, sýr, medovina, víno nebo pivo. S opentleným pluhem také procházel průvod celou vesnicí. Do pluhu mohli být zapřaženi pouze bílí býci nebo koně a nikdo nesměl vůdci zkřížit cestu. Ano, spojit si to můžete i s Přemyslem Oráčem, který jako budoucí král českých zemí, oral se svými bílými voly brázdu.

Pecen chleba se pak obvykle dával pod svíčku na okno. Zvykem bylo zapálit 13 bílých nebo hnědých svíček. Na oltář se dával hnědý ubrus. Vyráběly se i slaměné panenky, které potom mladé dívky roznášely po vsi, za což pak dostaly malé dárky.

 Imbolc a magie

Svátek Imbolce byl využíván i k věštění. Dodnes se leckde do ohně vhazuje čerstvé jalovcové proutí, které mělo chránit a čistit dům. Druhý den se pak z popela věštila budoucnost. Lidé rovněž předpovídali jaké bude počasí.

Duchové nás provází od nepaměti. Všechny kultury po celém světě věděly, že existuje něco mezi nebem a zemí. Je zajímavé, že i přes tuto skutečnost se dnes najdou lidé, kteří na duchy nevěří. A ti, kteří věří, si o nich obvykle nemyslí nic moc dobrého. Jenomže duchové nemusí jen škodit, nemusí být jen zlí, ale mohou nás i chránit a pomáhat. Ano, vedle zlých duchů po světě chodí i dobří duchové.

Také se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, kde jste dosud nikdy nebyli a přesto to tam znáte? Už jste někdy dopředu věděli, jaký bude sled událostí? Nebo jste potkali člověka, o němž jste měli dojem, že ho znáte odjakživa? Tak to jste právě zažili, co dokáže tajuplný fenomén déjà vu.

Zabývání se kouzly a obecně i magií má několik specifik, protože neexistuje jen jedna jediná magie, ale dělí se hned na několik druhů. Zajímavé je i samotné rozdělení, protože mimo to, že obecně magie pracuje s mnoha živly i předměty, myšlenkami, dělí se v základě na pět základních magií, kterými je se možno zabývat a ovládat je. Je pravdou, že většina čarodějů a čarodějek, soustředí své síly na jednu vybranou, postupem času ale mohou přejít na jiné, což se často děje s přechodem od bílé, základní magie k černé, té, se kterou je neradno si zahrávat. Je to cesta rovnou do pekel.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Regína - Horoskop na rok 2018

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na rok 2017 určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOPY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Být hypersenzitivní, tedy přecitlivělý, se zdá být prokletím. Nutno však říct, že tato charakteristika má i své výhody. I když, najít výhody v tom, že se dokáží rozplakat kvůli kdejaké hlouposti nebo přehnaně reagovat na nevinný vtip.

Věštkyně Lída - andělské karty Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti