Už víme, proč máme dejá vu

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života,

Také se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, kde jste dosud nikdy nebyli a přesto to tam znáte? Už jste někdy dopředu věděli, jaký bude sled událostí? Nebo jste potkali člověka, o němž jste měli dojem, že ho znáte odjakživa? Tak to jste právě zažili, co dokáže tajuplný fenomén déjà vu.

Tento zajímavý a do nedávna nevysvětlitelný jev, alespoň jednou prožilo až 80% zdravých lidí. Přítrž tajemnu učinili až odborníci z lékařské fakulty a Ceitecu Masarykovy univerzity v Brně, kterým se podařilo dokázat, že déjà vu velmi úzce souvisí s mozkovými strukturami, které se podílí na zajištění paměti.

Velké odhalení o déjà vu

Vědci zjistili, že ti, kteří mají zkušenost s déjà vu mají menší mozkové struktury než ti, jež s tímto “klamem” nemají žádnou zkušenost. Pozor, nejde o žádnou hypotézu! Čeští vědci přinesli o svém tvrzení jako první nějaký důkaz. Výzkum porovnával mozky jedinců a došli k zajímavému zjištění. U lidí s déjà vu a bez déjà vu se od sebe významně lišily struktury šedé hmoty, a to především v hipokampu a ve spánkových lalocích, kde je centrum pro paměť a vzpomínky. Odborníci z toho vyvedli domněnku, že déjà vu úzce souvisí s fungováním hipokampů. Pokud se vyskytne nějaká “chyba v systému”, objeví se i déjà vu. Vliv má i přílišné dráždění této oblasti, což způsobuje např. spánková deprivace nebo stres v časném dětství. Díky tomu se pak vytvoří falešné vzpomínky. Zajímavé také je, že déjà vu před svým záchvatem prožije velké procento epileptiků.

Je tedy snad déjà vu příznakem epilepsie?

U zdravých lidí není příznakem nějaké nemoci, je spíše znakem inteligence. Odborníci zjistili ještě jednu skutečnost a tou je to, že déjà vu pociťují mnohem častěji lidé s vyšším vzděláním.

Co je jejich skutečným spouštěčem, je však stále ještě jedno veliké tajemství…

 

Nikdo jí neřekne jinak než Baba Vanga, a to i přes to, že se ve skutečnosti jmenovala Vangelija Pandeva Dimitrova - Gušterova. Tato věštkyně, která se narodila v roce 1911 v Osmanské říši a dožila v roce 1996 v Bulharsku, je v poslední době, díky aktuální evropské situaci, probírána poměrně často.

Mandaly jsou v současnosti velice oblíbené a vyhledávané. Jejich příběh se však píše tisíce let, protože ty první, se objevují již v paleolitu. I když mandala, čili magický kruh, pochází ze sanskrtštiny, samotné mandaly se objevují po celém světě, v různých kulturách i v náboženstvích.

10. 5. 2017 v 23:42 nastane úplněk ve Štíru, což nás mocně ovlivní. Odhalí naše slabá místa, pomůže nám posunout se dál, někoho ohromí tvrdou realitou a jiný pro změnu zase náhle vystřízliví. Štír jednoduše odhaluje to, co je skryté a ukazuje, kde je jádro pudla. Jde proto o poměrně náročné období, které vyžaduje dostatek vnitřní síly.

 

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

K té nejvýznamnější východní metodě předpovídání budoucnosti patří Shukuyo astrologie, která představuje zcela jiný způsob věštění, než jaký je znám v Evropě. Je mnohem složitější.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti