Už víme, proč máme dejá vu

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života,

Také se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, kde jste dosud nikdy nebyli a přesto to tam znáte? Už jste někdy dopředu věděli, jaký bude sled událostí? Nebo jste potkali člověka, o němž jste měli dojem, že ho znáte odjakživa? Tak to jste právě zažili, co dokáže tajuplný fenomén déjà vu.

Tento zajímavý a do nedávna nevysvětlitelný jev, alespoň jednou prožilo až 80% zdravých lidí. Přítrž tajemnu učinili až odborníci z lékařské fakulty a Ceitecu Masarykovy univerzity v Brně, kterým se podařilo dokázat, že déjà vu velmi úzce souvisí s mozkovými strukturami, které se podílí na zajištění paměti.

Velké odhalení o déjà vu

Vědci zjistili, že ti, kteří mají zkušenost s déjà vu mají menší mozkové struktury než ti, jež s tímto “klamem” nemají žádnou zkušenost. Pozor, nejde o žádnou hypotézu! Čeští vědci přinesli o svém tvrzení jako první nějaký důkaz. Výzkum porovnával mozky jedinců a došli k zajímavému zjištění. U lidí s déjà vu a bez déjà vu se od sebe významně lišily struktury šedé hmoty, a to především v hipokampu a ve spánkových lalocích, kde je centrum pro paměť a vzpomínky. Odborníci z toho vyvedli domněnku, že déjà vu úzce souvisí s fungováním hipokampů. Pokud se vyskytne nějaká “chyba v systému”, objeví se i déjà vu. Vliv má i přílišné dráždění této oblasti, což způsobuje např. spánková deprivace nebo stres v časném dětství. Díky tomu se pak vytvoří falešné vzpomínky. Zajímavé také je, že déjà vu před svým záchvatem prožije velké procento epileptiků.

Je tedy snad déjà vu příznakem epilepsie?

U zdravých lidí není příznakem nějaké nemoci, je spíše znakem inteligence. Odborníci zjistili ještě jednu skutečnost a tou je to, že déjà vu pociťují mnohem častěji lidé s vyšším vzděláním.

Co je jejich skutečným spouštěčem, je však stále ještě jedno veliké tajemství…

 

10. 5. 2017 v 23:42 nastane úplněk ve Štíru, což nás mocně ovlivní. Odhalí naše slabá místa, pomůže nám posunout se dál, někoho ohromí tvrdou realitou a jiný pro změnu zase náhle vystřízliví. Štír jednoduše odhaluje to, co je skryté a ukazuje, kde je jádro pudla. Jde proto o poměrně náročné období, které vyžaduje dostatek vnitřní síly.

 

Rodinné konstelace umožňují názorně ukázat s pocítit v souvislosti vztahy mezi jednotlivými členy rodiny. Systém vytvořil Bert Hellinger. Metoda se zabývá rozvojem osobnosti, sebepoznávání a psychoterapie. Konstelace jsou hojně v léčebné terapii a poradenství.

Etikoterapie je metodou, která vychází z myšlenky, že nemoci a její příznaky nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Nesoustředí se na odstranění příznaků, ale odhalování vnitřních příčin.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

S pentaklem jste se mohli v poslední době setkat u tarotových karet, avšak nejen s nimi je tato pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy spojena. Pentakl je totiž jinak řečeno pentagram, prastarý magický a ochranný znak, který je úzce spjat s pozitivní magií.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti