Pálení čarodějnic

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Původně šlo o keltský svátek plný tradic, zvyků a rituálů, jež již od nepaměti probíhal ze dne 30. 4. na 1. 5. Noc byla považována za magickou. Lidé věřili, že v tu noc mají zlé síly větší moc i v to, že se slétávají čarodějnice na sabat. Lidé také věřili, že v tuto noc mají byliny mnohem silnější účinky, a proto se vydávali na jejich sběr. Říká se dokonce, že v tuto noc je možné najít poklady.

Kde se vzal svátek Beltine?

Čarodějnice prý začali pálit pastevci, kteří toto období považovali za počátek teplého období. Zapalování ohňů pak patřilo k očistnému procesu, jehož prostřednictvím se zbavovali všeho starého a nepotřebného, co nashromáždili přes zimu. Až postupem času se z tohoto úklidového rituálu vyvinula tradice opředená tajemstvím i magií.

Pálení čarodějnic v minulosti

Pálení čarodějnic byl spojen s oslavou jara i plodnosti a veškeré zvyky v tomto období vykonané, měli zajistit blahobyt. Dobytek se v té době začal vyhánět na pastvy, což představilo konec strádání. Očistný oheň spaloval nejen vše, čeho se lidé chtěli zbavit (a co by mohlo způsobit onemocnění). Byl to symbol boha ohně Belena, který pomáhal přemoci zlo. Tato noc byla podle předků tou nejmagičtější od Slunovratu. Lidé se v tuto noc scházeli, tancovali, skákali přes oheň, líbali se, házeli košťaty, natírali se různými mastmi a připravovaly se speciální pokrmy. Páry se tu noc, bez rozdílu věku, i toho, zda jsou spolu sezdáni, milovaly. Noc lásky měla zajistit plodnost i bohatou úrodu.

Lidé v ten den zdobili stavení čerstvými květinami natrhanými za úsvitu a stavěli májku. Před vrata domu i chlévu se pokládali drny. Stavení se kropilo svěcenou vodou a před dům se zapichovaly pruty, aby jimi čarodějnice nebyly schopny projít. Za rozbřesku se pak myli v ranní rose, aby ženy zkrásněly a muži byli šikovnější. Napití za rozbřesku z pramene mělo zajistit zdraví a štěstí. A i přes snahy křesťanů s jejich oslavami příliš mnoho neudělali.

Máte nějaké přání? Najděte nejbližší menhir, své přání vyslovte a přání se vám splní.

Pálení čarodějnic dnes

Pálení čarodějnic je v současnosti už spíše jen zábavou. Po celé zemi se rozhoří spousta vater, v nichž se spálí figura čarodějnice vyrobená ze slámy a starých hadrů. U ohně se sedí, zpívá, tančí se, popíjí a opékají se špekáčky. Na magii se bohužel poněkud pozapomnělo.

Když spíme, sníme. Ne vždy se nám však zdá to, co by se nám líbilo. Často to jsou i pěkné noční můry. Přecházeli jste to, protože jste si mysleli, že s tím nejde nic udělat? Zapomeňte na to, co jste si doposud mysleli, že víte o spánku, protože všechno je jinak. I když se vám to může zdát neuvěřitelné, své sny můžete ovládat. A není to žádná novinka, tzv. lucidní snění totiž znali již staří Egypťané.

Vůně v našich životech hrají velmi důležitou roli, ovlivňují totiž naši náladu, sebevědomí, vzpomínky, soustředění, zdravotní stav, úspěšnost, i to, s kým se bavíme a s kým chceme mít vztah. Většina z nás má nějakou svou obílbenou vůni, kterou by měl obsahovat i parfém, se samotným výběrem voňavky to však nemusí být vůbec jednoduché. Výběr ovlivňuje momentální nálada, roční období, důvod, kam si jej chceme vzít i náš temperament a v neposlední jeho výběr ovlivňuje i naše znamení, které inklinuje k určitým vůním.

 

Na světě se nachází spousta tajemných a záhadných míst, které berou dech. Mnohé z nich i děsí. Je přitom úplně jedno, jestli věříte na duchy, v bohy anebo ne, když se zde ocitnete, i vy pocítíte, že se nacházíte v místě se zvláštní energií, která ve vás vyvolává nevysvětlitelné pocity.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Toužíte po lásce, děláte proto vše, svůdně se oblékáte, pracujete na své dokonalé figuře, nesedíte doma na zadku a i přes to všechno, jste stále sami? Pohled na okolí vás činí nešťastnými. Nezoufejte si! Zkuste to jinak, zkuste lásku přivolat s pomocí kouzel a magických rituálů.

Kartářka Iveta - výklad karet Kartářka Lída - andělské karty