Pálení čarodějnic

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Původně šlo o keltský svátek plný tradic, zvyků a rituálů, jež již od nepaměti probíhal ze dne 30. 4. na 1. 5. Noc byla považována za magickou. Lidé věřili, že v tu noc mají zlé síly větší moc i v to, že se slétávají čarodějnice na sabat. Lidé také věřili, že v tuto noc mají byliny mnohem silnější účinky, a proto se vydávali na jejich sběr. Říká se dokonce, že v tuto noc je možné najít poklady.

Kde se vzal svátek Beltine?

Čarodějnice prý začali pálit pastevci, kteří toto období považovali za počátek teplého období. Zapalování ohňů pak patřilo k očistnému procesu, jehož prostřednictvím se zbavovali všeho starého a nepotřebného, co nashromáždili přes zimu. Až postupem času se z tohoto úklidového rituálu vyvinula tradice opředená tajemstvím i magií.

Pálení čarodějnic v minulosti

Pálení čarodějnic byl spojen s oslavou jara i plodnosti a veškeré zvyky v tomto období vykonané, měli zajistit blahobyt. Dobytek se v té době začal vyhánět na pastvy, což představilo konec strádání. Očistný oheň spaloval nejen vše, čeho se lidé chtěli zbavit (a co by mohlo způsobit onemocnění). Byl to symbol boha ohně Belena, který pomáhal přemoci zlo. Tato noc byla podle předků tou nejmagičtější od Slunovratu. Lidé se v tuto noc scházeli, tancovali, skákali přes oheň, líbali se, házeli košťaty, natírali se různými mastmi a připravovaly se speciální pokrmy. Páry se tu noc, bez rozdílu věku, i toho, zda jsou spolu sezdáni, milovaly. Noc lásky měla zajistit plodnost i bohatou úrodu.

Lidé v ten den zdobili stavení čerstvými květinami natrhanými za úsvitu a stavěli májku. Před vrata domu i chlévu se pokládali drny. Stavení se kropilo svěcenou vodou a před dům se zapichovaly pruty, aby jimi čarodějnice nebyly schopny projít. Za rozbřesku se pak myli v ranní rose, aby ženy zkrásněly a muži byli šikovnější. Napití za rozbřesku z pramene mělo zajistit zdraví a štěstí. A i přes snahy křesťanů s jejich oslavami příliš mnoho neudělali.

Máte nějaké přání? Najděte nejbližší menhir, své přání vyslovte a přání se vám splní.

Pálení čarodějnic dnes

Pálení čarodějnic je v současnosti už spíše jen zábavou. Po celé zemi se rozhoří spousta vater, v nichž se spálí figura čarodějnice vyrobená ze slámy a starých hadrů. U ohně se sedí, zpívá, tančí se, popíjí a opékají se špekáčky. Na magii se bohužel poněkud pozapomnělo.

S kamarádstvím je to jako s celoživotní láskou, myslíte, že je někoho možné milovat celý život? Je, ale je to zcela výjimečné, stejně je tomu tak i u celoživotních kamarádek, přeskákat toho totiž spolu musí doopravdy mnoho. Kamarádky tak často přichází a zase odchází. Nepodaří se jim zvládnout ničitele přátelství.

Symboly nosící štěstí jdou s lidmi snad od vzniku světa. Vždyť už i Eva měla u sebe pro štěstí jetelový čtyřlístek. Ve starověku si pak lidé uchovávali různé zuby a drápy zvířat, protože věřili, že do nich přejde jejich síla. Věříme jim i v 21. století, kdy žijeme ve světě plném techniky a lidé obvykle myslí víc než racionálně.

Většinou svou pozornost upínáme k mocnému úplňku, nepodceňujme však sílu novoluní. Již za dva dny, přesně 26. 4. 2017 v 14:16 nastane novoluní ve znamení Býka. Novoluní se navíc skvěle hodí ke kouzlení. Zamyslete se nad svou situací a ujasněte si, jestli nemáte něco, co potřebujete vyřešit, je proto ideální období.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nikdo jí neřekne jinak než Baba Vanga, a to i přes to, že se ve skutečnosti jmenovala Vangelija Pandeva Dimitrova - Gušterova. Tato věštkyně, která se narodila v roce 1911 v Osmanské říši a dožila v roce 1996 v Bulharsku, je v poslední době, díky aktuální evropské situaci, probírána poměrně často.