Pálení čarodějnic

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Původně šlo o keltský svátek plný tradic, zvyků a rituálů, jež již od nepaměti probíhal ze dne 30. 4. na 1. 5. Noc byla považována za magickou. Lidé věřili, že v tu noc mají zlé síly větší moc i v to, že se slétávají čarodějnice na sabat. Lidé také věřili, že v tuto noc mají byliny mnohem silnější účinky, a proto se vydávali na jejich sběr. Říká se dokonce, že v tuto noc je možné najít poklady.

Kde se vzal svátek Beltine?

Čarodějnice prý začali pálit pastevci, kteří toto období považovali za počátek teplého období. Zapalování ohňů pak patřilo k očistnému procesu, jehož prostřednictvím se zbavovali všeho starého a nepotřebného, co nashromáždili přes zimu. Až postupem času se z tohoto úklidového rituálu vyvinula tradice opředená tajemstvím i magií.

Pálení čarodějnic v minulosti

Pálení čarodějnic byl spojen s oslavou jara i plodnosti a veškeré zvyky v tomto období vykonané, měli zajistit blahobyt. Dobytek se v té době začal vyhánět na pastvy, což představilo konec strádání. Očistný oheň spaloval nejen vše, čeho se lidé chtěli zbavit (a co by mohlo způsobit onemocnění). Byl to symbol boha ohně Belena, který pomáhal přemoci zlo. Tato noc byla podle předků tou nejmagičtější od Slunovratu. Lidé se v tuto noc scházeli, tancovali, skákali přes oheň, líbali se, házeli košťaty, natírali se různými mastmi a připravovaly se speciální pokrmy. Páry se tu noc, bez rozdílu věku, i toho, zda jsou spolu sezdáni, milovaly. Noc lásky měla zajistit plodnost i bohatou úrodu.

Lidé v ten den zdobili stavení čerstvými květinami natrhanými za úsvitu a stavěli májku. Před vrata domu i chlévu se pokládali drny. Stavení se kropilo svěcenou vodou a před dům se zapichovaly pruty, aby jimi čarodějnice nebyly schopny projít. Za rozbřesku se pak myli v ranní rose, aby ženy zkrásněly a muži byli šikovnější. Napití za rozbřesku z pramene mělo zajistit zdraví a štěstí. A i přes snahy křesťanů s jejich oslavami příliš mnoho neudělali.

Máte nějaké přání? Najděte nejbližší menhir, své přání vyslovte a přání se vám splní.

Pálení čarodějnic dnes

Pálení čarodějnic je v současnosti už spíše jen zábavou. Po celé zemi se rozhoří spousta vater, v nichž se spálí figura čarodějnice vyrobená ze slámy a starých hadrů. U ohně se sedí, zpívá, tančí se, popíjí a opékají se špekáčky. Na magii se bohužel poněkud pozapomnělo.

Reinkarnace, nebo také převtělování, představuje filozofický a náboženský koncept, který je zastáncem teze, že duše člověka po jeho fyzické smrti prožije znovuzrození v jiném těle. V reinkarnaci věřilo mnoho různých náboženství. Někteří věřili v převtělení do jiného lidského těla, někdo i v převtělení do zvířete apod. Převtělení přitom také velmi úzce spojovali i s karmou, tedy zákonem o příčině a následku.

Destruktivní vztahy jsou zničující a místo, aby nás hnaly kupředu a rozvíjely nás, tak nás spíše stahují ke dnu a ničí nás i po psychické stránce. Vztah může ničit nevěra, závislost, špatná ekonomická situace rodiny i neefektivní komunikace. Kromě toho však existují i jiné věci, které se na první dojem škodlivé nezdají, ale v průběhu času se ukáží jako velkou chybou, která nakonec vztahu zlomí vaz. Co to je?

Astrolog se vedle postavení planet všímá také i astrologických domů, ty totiž upřesňují pochopení vlivu jednotlivých planet na daného člověka. Ve zvěrokruhu jich najdete hned 12, každý z nich se přitom zaměřuje na jinou oblast (fyzickou existenci, majetek, komunikaci, domov, sexualitu, práci, kreativitu, vztahy, kariéru, přátele a psychický vývoj).

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vizualizace představuje velmi zajímavý a zvláštní nástroj esoteriky, který nám může pomoci s celou řadou problémů. Zapojena do ní je představivost, kdy si při její aplikaci představujete obrazy toho, čeho chcete dosáhnout.

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti