Pálení čarodějnic

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Osud,

Již za týden tu budeme mít magickou Filipojakubskou noc (nebo také Beltine, Valpružinu noc či pálení čarodějnic). Pohanský svátek s tradicí nejen v České republice, ale v celé Evropě, který v posledních letech opět získává na původních rozměrech i významu.

Původně šlo o keltský svátek plný tradic, zvyků a rituálů, jež již od nepaměti probíhal ze dne 30. 4. na 1. 5. Noc byla považována za magickou. Lidé věřili, že v tu noc mají zlé síly větší moc i v to, že se slétávají čarodějnice na sabat. Lidé také věřili, že v tuto noc mají byliny mnohem silnější účinky, a proto se vydávali na jejich sběr. Říká se dokonce, že v tuto noc je možné najít poklady.

Kde se vzal svátek Beltine?

Čarodějnice prý začali pálit pastevci, kteří toto období považovali za počátek teplého období. Zapalování ohňů pak patřilo k očistnému procesu, jehož prostřednictvím se zbavovali všeho starého a nepotřebného, co nashromáždili přes zimu. Až postupem času se z tohoto úklidového rituálu vyvinula tradice opředená tajemstvím i magií.

Pálení čarodějnic v minulosti

Pálení čarodějnic byl spojen s oslavou jara i plodnosti a veškeré zvyky v tomto období vykonané, měli zajistit blahobyt. Dobytek se v té době začal vyhánět na pastvy, což představilo konec strádání. Očistný oheň spaloval nejen vše, čeho se lidé chtěli zbavit (a co by mohlo způsobit onemocnění). Byl to symbol boha ohně Belena, který pomáhal přemoci zlo. Tato noc byla podle předků tou nejmagičtější od Slunovratu. Lidé se v tuto noc scházeli, tancovali, skákali přes oheň, líbali se, házeli košťaty, natírali se různými mastmi a připravovaly se speciální pokrmy. Páry se tu noc, bez rozdílu věku, i toho, zda jsou spolu sezdáni, milovaly. Noc lásky měla zajistit plodnost i bohatou úrodu.

Lidé v ten den zdobili stavení čerstvými květinami natrhanými za úsvitu a stavěli májku. Před vrata domu i chlévu se pokládali drny. Stavení se kropilo svěcenou vodou a před dům se zapichovaly pruty, aby jimi čarodějnice nebyly schopny projít. Za rozbřesku se pak myli v ranní rose, aby ženy zkrásněly a muži byli šikovnější. Napití za rozbřesku z pramene mělo zajistit zdraví a štěstí. A i přes snahy křesťanů s jejich oslavami příliš mnoho neudělali.

Máte nějaké přání? Najděte nejbližší menhir, své přání vyslovte a přání se vám splní.

Pálení čarodějnic dnes

Pálení čarodějnic je v současnosti už spíše jen zábavou. Po celé zemi se rozhoří spousta vater, v nichž se spálí figura čarodějnice vyrobená ze slámy a starých hadrů. U ohně se sedí, zpívá, tančí se, popíjí a opékají se špekáčky. Na magii se bohužel poněkud pozapomnělo.

Jasmín je rychle rostoucí keř, liána, která se rychle rozrůstá a obrůstá pergoly, ploty a zdi. Kvete na přelomu jara a léta. Typické pro ni jsou sněhobílé květy, které omamně voní. Jde o magickou rostlinu, která se hojně užívá ke kouzlům a rituálům.

Potom, co jsme vám představili knihu “Čtyři dohody” od Dona Miguela Ruize, přichází na řadu jeho další dílo, které má i karetní podobu a rovněž i tu u nás zdařile prezentuje již po řadu let Jaroslav Dušek.

Runy představují ten nejstarší písmo starých germánských kmenů, jehož historie sahá na začátek našeho letopočtu. Podle legendy toto písmo lidem daroval samotný Odin, otec bohů Vikingů. Ti se k němu chovali s velkou úctou, protože věřili, že runy mají magickou moc.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJ datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Na rozdíl od amuletu, který má za úkol chránit, talisman má nosit štěstí a posvětit přání. Energie talismanů přitahuje vše pozitivní, tedy lásku, štěstí, spokojenost, zdraví a úspěch.

Kartářka Lída - andělské karty Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti